آرشیو گزارشات

 • نگاهی به دستگاه تولید پلی اتیلن فیلم نگاهی به دستگاه تولید پلی اتیلن فیلم تفاوت سیلندر ومارپیچ ایرانی با نوع خارجی در طراحی آن است یعنی زوایای و اندازه گام‌های مارپیچ که باید متناسب با نوع مواد اولیه مصرفی طراحی شده باشد. بطور مثال مارپیچ مواد نایلکس با مارپیچ مواد نایلون فرق می‌کند و نمی‌توان انتظارداشت که با مارپیچ مواد نایلون جنس نایلکس تولید کرد.تفاوت سیلندر ومارپیچ ایرانی با نوع خارجی در طراحی آن است یعنی زوایای و اندازه گام‌های مارپیچ که باید متناسب با نوع مواد اولیه مصرفی طراحی شده باشد. بطور مثال مارپیچ مواد نایلکس با مارپیچ مواد نایلون فرق می‌کند و نمی‌توان ا
 • کف عرضه هفتگی 16 ماده شیمیایی اعلام شد کف عرضه هفتگی 16 ماده شیمیایی اعلام شد کف عرضه ۳۵ گرید محصول پتروشیمی برای عرضه در بورس کالای ایران توسط شورای رقابت به تصویب رسید.
 • گزارش تصویری از بیست و دومین دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی گزارش تصویری از بیست و دومین دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی از نمایشگاه چاپ و بسته بندی به عنوان مهمترین رویداد در زمینه صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور و محلی برای ارائه آخرین دستاوردهای داخلی و بین‌المللی در این زمینه یاد می‌شود با این حال به عقیده بسیاری از فعالان این حوزه کیفیت برگزاری آن، محصولاتی که در این نمایشگاه در معرض نمایش و بعضاً فروش گذاشته شد، میزان استقبال از آن به ویژه از سوی بازدیدکنندگان تخصصی و حتی زمان برگزاری آن که تقریباً هر دوره با تعطیلات کریسمس هم زمان می‌شود، همواره مورد انتقاد بوده است.
 • بازگشت دعوای خوراک پتروشیمی ها به بهارستان بازگشت دعوای خوراک پتروشیمی ها به بهارستان ماجرا از این قرارست که گروهی از نمایندگان مجلس نهم در زمستان 92 متوجه رانت عظیم خوراک گاز واحدهای پتروشیمی بالادستی گازی که عمدتا خصولتی هستند، شدند زیرا قیمت گاز صادراتی در آن سال، حدود 40 سنت به ازای هر متر مکعب بود ولی این گاز با قیمت بسیار اندکی حدود 3 سنت در اختیار واحدهای پتروشیمی قرار می‌گرفت. بر همین اساس هم نمایندگان مجلس در قانون بودجه 93، نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را به 13 سنت افزایش دادند.
 • عملکرد هشت ماهه صنعت پتروشیمی منتشر شد عملکرد هشت ماهه صنعت پتروشیمی منتشر شد گزارش های آماری عملکرد کل صنعت پتروشیمی نشان می دهد، مجموع کل تولید در هشت ماهه امسال33.1 میلیون تن بود که در حدود چهار میلیون و 367 هزار تن سهم تولید در آبان است.
 • آرام اما پر بار آرام اما پر بار بعداز ظهر روز گذشته با برگزاری ششمین مجمع انجمن همگن پلاستیک استان تهران، این انجمن، اعضای هیات مدیره جدید دخود را شناخت.
 • گزارش تصویری از ششمین دوره مجمع انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران گزارش تصویری از ششمین دوره مجمع انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران روز گذشته ششمین مجمع انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران برگزار شد و محمد بختیاری، ژوبین قاسمی، علی معین فر، مهدی باستانفر، ابوالفضل شیخ نجفی به عنوان هیات مدیره و جواد هوبه فکر به عنوان بازرس انجمن انتخاب شدند.
 • گزارش تصویری از انتخابات انجمن صنایع همگن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری گزارش تصویری از انتخابات انجمن صنایع همگن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری روز گذشته روز گذشته انجمن صنایع همگن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری با وجود تاخیر 3 ساعته موفق شد، انتخابات هیات مدیره خود را برگزار کند و طی این انتخابات اکثریت اعضای هیات مدیره تغییر کردند.
 • مجمع ماشین سازان، هیات مدیره جدید خود را شناخت مجمع ماشین سازان، هیات مدیره جدید خود را شناخت اکثریت اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری در انتخابات اخیر تغییر کرد.
 • گزارش تصویری از هشتمین مجمع انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی گزارش تصویری از هشتمین مجمع انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی به گزارش خبرنگار اسوپلاست، بعدازظهر روز گذشته انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی با برگزاری هشتمین مجمع به میزبانی مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن، اعضای هیات مدیره جدید خود را شناخت.
 • افزایش قیمت پلی الفین ها در بازار اروپا افزایش قیمت پلی الفین ها در بازار اروپا پلی الفین ها ماه گذشته میلادی افزایش قیمت را به دلیل نوسان هزینه ها در بازارهای اروپایی تجربه کردند.
 • انعقاد قرارداد بلندمدت پتروشیمی تندگویان با صنایع پایین دست انعقاد قرارداد بلندمدت پتروشیمی تندگویان با صنایع پایین دست تندگویان پتروشیمی تندگویان امروز در بورس کالای ایران و در قالب قراردادهای بلندمدت توانست ۷۹۲ از پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری و نساجی تولیدی اش را به صنایع پایین دستی به فروش برساند.
 • رقابت برای ۴ محصول شیمیایی در بورس کالا/عرضه محصولات شیمیایی پتروشیمی شازند انجام شد رقابت برای ۴ محصول شیمیایی در بورس کالا/عرضه محصولات شیمیایی پتروشیمی شازند انجام شد امروز بورس کالا، ۱۳ هزار و ۷۷۸ تن محصول مورد معامله قرار گرفت؛ همچنین ۶۲ هزار و ۳۶۰ تن عرضه و تقاضای آن بالغ بر ۴۴ هزار و ۲۵۹ تن بود که رقابت برای ۴ محصول انجام شد.
 • پتروشیمی همچنان صدرنشین پتروشیمی همچنان صدرنشین طی شش ماهه نخست امسال ۵۹ هزار و ۱۳۲ تن کالای غیرنفتی با احتساب میعانات گازی به ارزش ۲۱ هزار و ۷۰۶ میلیون دلار صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵.۵ درصد از لحاظ وزن و شش درصد از نظر ارزشی افزایش یافته است.
 • بازار به عرضه بیشتر محصولات پتروشیمی نیاز دارد بازار به عرضه بیشتر محصولات پتروشیمی نیاز دارد تحلیل شاخص های عرضه و تقاضای بازار معامله محصولات پتروشیمی در هفته گذشته، نشان می دهند نیاز تقاضا کنندگان بازار به جذابیت های بیشتر است.
 • زنگنه فرمان دوم گرانی‌ راصادر کرد/ قیمت انواع فرآورده نفتی آزاد شد زنگنه فرمان دوم گرانی‌ راصادر کرد/ قیمت انواع فرآورده نفتی آزاد شد وزیر نفت با صدور دومین مصوبه جنجالی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارز خوراک مایع صنایع پتروشیمی را هم آزاد کرد تا زمینه گرانی انواع محصول نهایی در بازار فراهم شود.
 • انتقاد مهندس پورقاضی از تشکلها با ادامه سیر نزولی شاخص بهره وری در ایران انتقاد مهندس پورقاضی از تشکلها با ادامه سیر نزولی شاخص بهره وری در ایران سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط روز گذشته 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی در محل اتاق تهران برگزار شد. در این سمینار به بررسی بهره وری بنگاه ها و میزان رقابت پذیری آنها پرداخته شد. مهدی پور قاضی گفت: متاسفانه تشکل های صنعتی نگاه های بخشی و درخواست های حمایت های بخشی دارند در حالی که باید یک نگاه عمومی و کلی به صنعت داشته باشند و در درخواست های خود توازن داشته باشند واین یکی از مشکلاتی است که مدیران و تشکل ها بیشتر به وضعیت خودشان فکر می کنند. وی کمبود گزارش آسیب شناسی و بر
 • در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی مطرح شد : سقوط شدید بهره وری در بخش معدن/ کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی مطرح شد : سقوط شدید بهره وری در بخش معدن/ کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی به میزبانی کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در محل این اتاق برگزار شد.
 • قدرت تنوع‌بخشى و راهبرى در 150 شركت بزرگ ايران قدرت تنوع‌بخشى و راهبرى در 150 شركت بزرگ ايران در بیست‌ودومین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، نتایج پژوهشی تحت عنوان ، بررسى 150 شركت بزرگ پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار بر حسب ارزش بازار صورت گرفته و این شرکت‌ها از رشته‌هایی چون نفت و گاز، معدن، خودرو، صنایع غذایی، فلزی، فولاد و پولی و مالی برگزیده شده است.» مجتبی اسدی گفت: «در جامعه نمونه مورد بررسى، 26 درصد از شركت‌ها در قالب شركت‌هاى تك كسب‌وكاره اداره مى‌شوند. در ميان اين گروه مى‌توان به شركت‌هايى مانند شركت پالايش نفت بندرعباس يا پالايش نفت اصفهان در حوزه انرژى، شركت فولاد آلياژ
 • گزارشی از چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران گزارشی از چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران روز یکشنبه 5 اردیبهشت ماه 1395 چهارمین نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح گردید.

 

نماشگاه دوسلدورف اینتر پک با ایوار

نمايشگاه بين المللي صنعت پلاستيك،لاستيك و تجهيزات وابسته اصفهان