آرشیو اخبار روز

 • دیدار نوروزی اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک در 27 فروردین 96؛ سالن تین خیابان شریعتی دیدار نوروزی اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک در 27 فروردین 96؛ سالن تین خیابان شریعتی به نام یزدان پاک اعضای محترم انجمن صنایع همگن پلاستیک با سلام، ضرورت تجدید دیدار عزیزان به مناسبت حلول سال نو و عرض شاد باش نوروزی، ما را بر آن داشت تا همچون سالیان پیشین با برگزاری دید و بازدید نوروزانه، مراسمی را در خور شأن صنعتگران محترم پلاستیک برگزار نماییم. با تشریف فرمایی خود در این مراسم، ما را سرافراز نمایید. همچنین به دلیل لزوم پیش بینی های لازم برای پذیرایی شایسته، خواهشمند است حضور قطعی خود را حداکثر تا تاریخ یکشنبه 21/1/96 به دفتر این انجمن اعلام فرمایید. مکان : خ شریعتی
 • عیدی دولت به بخش خصوصی و بنگاه‌های کوچک و متوسط عیدی دولت به بخش خصوصی و بنگاه‌های کوچک و متوسط طرح پیشنهادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مبنی بر پذیرش اظهارنامه تسلیمی مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از سوی سازمان امور مالیاتی، سرانجام با موافقت این سازمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید. بر این اساس مالیات عملکرد سال 1394 و 1395 واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با اولویت قطعی کردن مالیات بر اساس اظهارنامه تسلیمی آنان و یا تعیین درآمد مشمول مالیات بر اساس رسیدگی به دفاتر، اسناد و مدارک ابرازی مؤدیان مذکور مورد عمل تمامی اداره‌های امور مالیاتی سراسر کشور قرار خو
 • چاینا پلاس 2017 با انجمن همگن چاینا پلاس 2017 با انجمن همگن اعزام بزرگترین هیات تجاری صنعت پلاستیک با همکاری سه تشکل بزرگ صنعت (انجمن همگن پلاستیک- اتحادیه سراسری تعاونی ها تامین نیاز – انجمن ملی پلاستیک)، خوشه پلاستیک و شرکت مدیریت صادرات پیوند ایرانیان به نمایشگاه پلاستیک چین گوانجو (Chinaplas2017) با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان تهران
 • بیش از 125 هزار تن مواد شیمیایی و پلیمری در بورس کالا عرضه شد بیش از 125 هزار تن مواد شیمیایی و پلیمری در بورس کالا عرضه شد تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ماه، میزبان عرضه ۱۲۵ هزار و ۸۶۵ تن انواع قیر، گوگرد، وکیوم باتوم، مواد شیمیایی و مواد پلیمری بود.
 • قیمت سکه و ارز دربازار امروز/سکه گران شد +جدول قیمت سکه و ارز دربازار امروز/سکه گران شد +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی رخ دلار با 1ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 417ریال ، پوند انگلیس با 16ریال افزایش قیمت ، 39هزار و 483ریال، یورو با 83ریال افزایش قیمت، 34هزار و 686ریال و لیر ترکیه 8666 ریال تعیین شد. همچنین سکه تمام بهار طرح جدید در بازار یک میلیون 193هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 208هزار تومان، نیم سکه 718هزار تومان، ربع سکه 391هزار تومان و سکه گرمی 249هزار تومان است.
 • ادامه طرح رونق تولید در سال ۹۶/اصناف مشمول دریافت تسهیلات می‎شوند ادامه طرح رونق تولید در سال ۹۶/اصناف مشمول دریافت تسهیلات می‎شوند طرح رونق تولید با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی و کشاورزی در حالی طی سال ۹۶ نیز ادامه خواهد یافت که واحدهای صنفی نیز مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.
 • بخشنامه جدید گمرک در جهت حمایت از تولید ملی بخشنامه جدید گمرک در جهت حمایت از تولید ملی معاون گمرک بر اساس مصوبات شورای فن‌آوری اطلاعات و به منظور تسهیل، تسریع و شفاف‌سازی در امور ترخیص کالا و حمایت از تولید ملی و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد.
 • رونمایی از بزرگترین سامانه توزیع مویرگی مواد پتروشیمی رونمایی از بزرگترین سامانه توزیع مویرگی مواد پتروشیمی انجمن صنایع همگن پلاستیک- با تصویب شورای رقابت، از ابتدای اردیبهشت ۹۶ سامانه سایا وظیفه نظارت بر خریداری و توزیع مواد پتروشیمی در تعاونی ها را بر عهده می گیرد.
 • آفریقا مقصدی جذاب برای عرضه کنندگان محصولات پلیمری آفریقا مقصدی جذاب برای عرضه کنندگان محصولات پلیمری قاره سیاه با توجه به افزایش ظرفیت تولید صنایع تکمیلی پتروشیمی در حال تبدیل شدن به بازاری بزرگ برای محصولات پلیمری است و همین موضوع باعث شده به مقصدی جذاب برای عرضه کنندگان محصولات پلیمری تبدیل شود از این رو کارشناسان معتقدند بعد از آسیا قاره سیاه به دومین مقصد عمده صادرات این محصولات بدل خواهد شد.
 • امسال چه میزان تسهیلات برای طرح رونق تولید پرداخت شد؟ امسال چه میزان تسهیلات برای طرح رونق تولید پرداخت شد؟ آخرین اعداد و ارقام مربوط به تسهیلات اختصاص یافته به واحدهای تولیدی در بخش صنعت، معدن و کشاورزی در طرح رونق تولید اعلام شد.
 • قیمت های امروز دلار و سکه در بازار +جدول قیمت های امروز دلار و سکه در بازار +جدول به گزارش اسو پلاست، بانک مرکزی نرخ ارزها را برای روز یکشنبه اعلام کرد که بر این اساس نرخ بانکی ۳۹ ارز بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام شد. بر این اساس دلار بدون تغییر نسبت به روز گذشته، 32هزار و 418ریال، پوند انگلیس، 39هزار و 426ریال و یورو 34هزار و 603ریال ارزش‌گذاری شد. همچنین هر سکه تمام بهار طرح جدید امروز یکشنبه در بازار یک میلیون 185هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 192هزار تومان، نیم سکه 695هزار تومان، ربع سکه 382هزار تومان و سکه گرمی 248هزار تومان است.
 • عرضه مواد اولیه پلیمری امروز در بورس کالا/جدول عرضه مواد اولیه پلیمری امروز در بورس کالا/جدول انجمن صنایع همگن پلاستیک- شرکت بورس کالای ایران، عرضه های مواد اولیه پلیمری را برای روز یکشنبه 22 اسفند ماه 1395 را اعلام کرد.
 • 7طرح جدید پتروشیمی در سال 96 به بهره برداری می رسد 7طرح جدید پتروشیمی در سال 96 به بهره برداری می رسد علی محمد بساق زاده با اشاره به افتتاح ۶ طرح جدید پتروشیمی در سال ۹۵، گفت: سال آینده، دست‌کم ۷ طرح جدید پتروشیمی مورد بهره برداری رسمی قرار می‌گیرد.
 • روزهای سه شنبه سال 1396 روز تعامل و مشاوره از سوی اتاق تهران روزهای سه شنبه سال 1396 روز تعامل و مشاوره از سوی اتاق تهران احتراما به استحضار می رساند جناب آقای بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای تعامل و مشاوره جمعی روزهای سه شنبه از ساعت 15 الی 17 به صورت وقت باز و گفتگوی آزاد در خدمت صنعتگران و همکاران گرامی می باشند.
 • بررسی مشکلات بیمه واحدهای تولیدی بررسی مشکلات بیمه واحدهای تولیدی باسلام. احتراما تصویر نامه مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی درخصوص مشکلات بیمه واحدهای تولیدی جهت اطلاع رسانی به واحدهای تحت پوشش انجمن ارسال می گردد.
 • دستورالعمل استرداد مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان اصلاح شد دستورالعمل استرداد مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان اصلاح شد بر اساس اعلام سازمان مالیاتی دستورالعمل نحوه استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صادرکنندگان کالا اصلاح شد.
 • سقف برداشت از خودپردازها تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت سقف برداشت از خودپردازها تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت برخی بانک‌ها از امروز همزمان با ۲۱ اسفند ماه سقف برداشت از خودپردازها را تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادند. این تغییر برای مدتی محدود و با توجه به ایام نوروز انجام خواهد شد.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول انجمن صنایع همگن پلاستیک- قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز ۲۱ اسفند به شرح جدول زیر است.
 • امسال ۱۲ واحد پتروشیمی راه‌اندازی شد امسال ۱۲ واحد پتروشیمی راه‌اندازی شد معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال 95 هستیم گفت: برای ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت کافی است به شاخص‎ها و آمارها مراجعه کنیم. وی با بیان اینکه برخی اصرار دارند که اقتصاد کشور را کوچک نشان دهند گفت: «امسال فقط ١٢ واحد پتروشیمی با حدود ٩ میلیون تن ظرفیت راه اندازی شده است».
 • آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز/دلار با 2ریال کاهش قیمت 32418 شد +جدول آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز/دلار با 2ریال کاهش قیمت 32418 شد +جدول به گزارش اسو پلاست، نرخ دلار امروز با ۲ ریال کاهش قیمت نسبت به آخرین روز هفته گذشته، 32هزار و 418ریال، پوند انگلیس با 1ریال افزایش قیمت ، 39هزار و 426ریال، یورو با 466ریال افزایش قیمت، 34هزار و 603ریال ارزش گذاری شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌شنبه در بازار یک میلیون 183هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 194هزار تومان، نیم سکه 688هزار تومان، ربع سکه 378هزار تومان و سکه گرمی 246هزار تومان است.