آرشیو اخبار روز

 • بازگشت «اکسنس» فرانسه به صنعت پتروشیمی ایران بازگشت «اکسنس» فرانسه به صنعت پتروشیمی ایران یک مقام مسئول، اعلام کرد: پس از توافق و امضای قرارداد با شرکت لینده آلمان، شرکت اکسنس فرانسه هم برای مشارکت در بخش فنی ساخت پتروشیمی کیان همکاری خود را آغاز کرد.
 • کویت ١١٤ میلیارد دلار در بخش نفت سرمایه گذاری می‎کند کویت ١١٤ میلیارد دلار در بخش نفت سرمایه گذاری می‎کند شرکت نفت کویت قصد دارد در پنج سال آینده بیش از ١١٤ میلیارد دلار در بخش نفت سرمایه گذاری کند.
 • آمادگی واحدهای HSE پتروشیمی ها به منظور جلوگیری از بحران های احتمالی آمادگی واحدهای HSE پتروشیمی ها به منظور جلوگیری از بحران های احتمالی رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی های منطقه عسلویه آمادگی های لازم را در جهت مقابله با هرگونه سیل و طوفان دارد.
 • ورود هواپیماهای جدید به آسمان ایران تا پایان سال ورود هواپیماهای جدید به آسمان ایران تا پایان سال بعد از نهایی شدن توافق نامه خرید هواپیما با ایر باس و ورود اولین هواپیمای ایرباس به کشور حالا وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن مذاکرات برای خرید هواپیماهای ART خبر داد و گفت: مذاکرات برای خرید این هواپیما به مرحله‌ی نهایی رسیده و در حال حاضر در مرحله مبادله سند به سر می‌برد. در همین حال مدیرعامل هواپیمایی کیش هم از ورود ۴ فروند هواپیمای برزیلی به ناوگان این ایرلاین تا پایان سال خبر داد و گفت: با ورود این هواپیماها نیاز ۲۰ فرودگاه کشور برای اتصال به جزیره کیش و سایر نقاط برطرف می‌شود.
 • زمان برگزاری نخستین مناقصه نفتی تا پایان هفته اعلام می شود زمان برگزاری نخستین مناقصه نفتی تا پایان هفته اعلام می شود مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با رد توقف اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی، گفت: اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی به دلیل حساسیت بالا زمان‌بر شد. وی گفت: در حال آماده سازی اسناد مناقصه هستیم که زمان برگزاری این مناقصه را تا پایان هفته اعلام خواهیم کرد.
 • جزئیات توسعه سه پالایشگاه بزرگ کشور جزئیات توسعه سه پالایشگاه بزرگ کشور گذر زمان بر تن پالایشگاه‌های کشور گرد فرسودگی نشانده و باعث کاهش بهره‌وری، افزایش زیان‌دهی و عدم همراهی این پالایشگاه‌ها با تکنولوژی روز دنیا شده‌است، اتفاقاتی که وزارت نفت را برآن داشت تا در جهت نوسازی و توسعه آن‌ها گام بردارد.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز26بهمن + جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز26بهمن + جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیکی در بازار امروز 26 بهمن به شرح جدول زیر است.
 • عزم چینی ها برای سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران عزم چینی ها برای سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران دور جدید مذاکرات با شرکت پتروچاینا برای از سرگیری همکاری‌ها در صنایع پتروشیمی ایران آغاز شده و چینی ها هم عزم خود را برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران جزم کرده اند.
 • فرصت مطالعاتی و پسادکتری صنعتی فرصت مطالعاتی و پسادکتری صنعتی باسلام. احتراما به استحضار می رساند مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی در نظر دارد فرصت مطالعاتی، پسادکتری صنعتی و معرفی واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و تجاری را اجرا نمایند لذا از متقاضیان درخواست می شود درصورت تمایل مدارک ارسالی را مطابق جدول ( به پیوست) به شماره نمابر 81762247 ارسال و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 85193459 جناب آقای نخلی نماس حاصل نمائید.
 • لزوم توجه به ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت و گاز لزوم توجه به ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت و گاز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در راستای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت و گاز می‌توان از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کرد. وی با بیان اینکه بزرگترین چالش وزارت نفت در حوزه تأمین مالی، برای اجرای پروژه‌ها است گفت: البته بحث ارتقاء تکنولوژی نیز مهم است.
 • انجمن لوله و اتصالات انجمن پلی اتیلن به رئیس جمهور نامه نوشت انجمن لوله و اتصالات انجمن پلی اتیلن به رئیس جمهور نامه نوشت چندی پیش اتحادیه پلاستیک تهران نامه ای مبنی بر معضلات تامین مواد اولیه محصولات پتروشیمی به دفتر مقام معظم رهبری نوشت. حالا رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در نامه ای به رییس جمهور ضمن انتقاد از وزارت صنعت، پتروشیمی جم و پتروشیمی مارون پیشنهاداتی را ارائه کرده است که در ادامه می خوانید.
 • مقصد جذابی برای سرمایه گذار خارجی باشیم مقصد جذابی برای سرمایه گذار خارجی باشیم رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران معتقد است باید بتوانیم با حفظ آرامش رو به جلو حرکت کنیم. وی با بیان اینکه این پتانسیل وجود دارد که بتوانیم به نرخ رشد هشت درصدی دست پیدا کنیم گفت:باید مقصد جذابی برای سرمایه گذار خارجی باشیم تا بتوان در این صورت ایجاد شغل کرد و کیفیت تولید را بالا برد تا بتوان رقابت ایجاد کرد.
 • با کاهش قیمت نفت میزان درآمد حاصل از صادرات پتروشیمی ایران کاهش یافت با کاهش قیمت نفت میزان درآمد حاصل از صادرات پتروشیمی ایران کاهش یافت همزمان با کاهش قیمت نفت درآمد حاصل از فروش محصولات پتروشیمی ایران هم کاهش یافت و درآمد حاصل از صادرات پتروشیمی به‌ ۶۶۵ میلیون دلار کاهش یافت.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز اعلام شد +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز اعلام شد +جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز به شرح جدول زیر است.
 • ظرفیت تولید پلیمر کشور افزایش می یابد ظرفیت تولید پلیمر کشور افزایش می یابد دومین روز از کنفرانس مستربچ و کامپندهای پلیمری با حضور اعضای انجمن و فعالان این حوزه برگزار شد. عضو کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه صنعت پلاستیک در ایران نیم قرن و آمیزه سازی ربع قرن سابقه دارد، گفت: در سال 2015، 330 میلیون تن پلاستیک در جهان مصرف شده که حدود 10-15 درصد آن یعنی حدودا 35 میلیون تن، در صنعت آمیزه سازی مصرف شده است. عباس موید، عضو کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه در آینده ظرفیت تولید پلیمر کشور به 7-10 میلیون تن می رسد گفت
 • راه کارهای اتاق بازرگانی برای حل مشکلات صنایع بالادستی و پایین دستی چیست؟ راه کارهای اتاق بازرگانی برای حل مشکلات صنایع بالادستی و پایین دستی چیست؟ اختلاف صنایع بالادستی و پایین دستی موضوعی است که همچنان حل نشده و تامین مواد اولیه از چالش‌هایی است که همواره بر سر راه تولید‌کنندگان پایین‌دست صنعت پتروشیمی قرار دارد.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز/سکه تمام یک میلیون و 175هزار تومان شد +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز/سکه تمام یک میلیون و 175هزار تومان شد +جدول به گزارش اسو پلاست، بنابر اعلام بانک مرکزی امروز دلار با ۴ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 384ریال، پوند انگلیس با ۳۰ ریال افزایش قیمت ، 40هزار و 466ریال و یورو با 65ریال کاهش 34هزار و 396ریال ارزش گذاری شد. همچنین نرخ سکه تمام در بازار امروز یک میلیون و 175هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 196هزار تومان، نیم سکه 640هزار تومان، ربع سکه 341هزار تومان و سکه گرمی 216هزار تومان شد.
 • افزایش رونق صنایع پایین دستی پس از اجرای برجام افزایش رونق صنایع پایین دستی پس از اجرای برجام مدیرعامل بورس کالا با بیان این که بخش بالادستی و پایین دستی صنعت پتروشیمی پس از برجام رونق گرفته است، گفت: صنایع پایین دستی نیز در ماه های اخیر رونق داشته اند به گونه ای که محصولاتی که جنبه صادراتی دارند، بازار بهتری را پس از برجام یافته اند. وی در ادامه گفت: پارسال مجموع عرضه محصولات پتروشمیی در بورس کالا 2.8 میلیون تن بود که این رقم در 10 ماه امسال به 2.9 میلیون تن رسیده است.
 • به خاطر پتروشیمی ها ۵۰ بار به دادگاه رفتم به خاطر پتروشیمی ها ۵۰ بار به دادگاه رفتم وزیر صنعت در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه تولید کار بسیار سختی است گفت: با پاس دادن مسائل مربوط به تولید نمی توان مشکلی را حل کرد. وی در ادامه گفت: نگاه ما صادرات محور است و تاکید ما این است که به اتحادیه ها در بخش صادرات بها دهیم و در این میان نباید نگران بود که دیگران چه می‌گویند من به خاطر پتروشیمی 50 بار دادگاه رفتم اما امروز این پتروشیمی است که برای کشور مانده است.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول انجمن صنایع همگن پلاستیک- قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیکی در بازار امروز اعلام شد.