آرشیو اخبار روز

 • قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز +جدول بورس کالا قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیک را اعلام کرد.
 • بیش از ۳۸ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا عرضه شد بیش از ۳۸ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا عرضه شد این عرضه شامل ۳۸ هزار و ۷۴۹ تن مواد پلیمری شامل گریدهای مختلف استایرن بوتادین، اکریلونیتریل، پلی اتیلن، پلی استایرن، پلی بوتادین، پلی پروپیلن، پلی کربنات و پلی وینیل کلراید است.
 • هیات مدیره انجمن همگن در برنامه هیات مدیره انجمن همگن در برنامه "غیر محرمانه" اعضای هیات مدیره منتخب مجمع ششم انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران در برنامه "غیر محرمانه" حضور یافتند.
 • مهدی پور قاضی به منتخبین 4 دی انجمن همگن پلاستیک تبریک گفت مهدی پور قاضی به منتخبین 4 دی انجمن همگن پلاستیک تبریک گفت مهدی پورقاضی طی نامه ای رسما انتخاب تک تک اعضای هیات مدیره و بازرس انجمن صنایع همگن استان تهران را تبریک گفت. پس از انتخابات پرشور مجمع ششم ، انجمن صنایع انجمن همگن پلاستیک استان تهران، مهدی پورقاضی رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی طی نامه‌ای به منتخبین تبریک گفت.
 • نمایشگاه ایران پلاست درجا می زند نمایشگاه ایران پلاست درجا می زند کارشناس فروش مجموعه آریا گفت: ما در نمایشگاه چاپ و بسته بندی حضور داشتیم و با رضایت آنجا را ترک کردیم و از نمایشگاه اخیر ایران پلاست به مراتب بهتر بود و برخلاف ایران پلاست هرسال رشد می‌کند و بهتر می شود.
 • نگاهی به دستگاه تولید پلی اتیلن فیلم نگاهی به دستگاه تولید پلی اتیلن فیلم تفاوت سیلندر ومارپیچ ایرانی با نوع خارجی در طراحی آن است یعنی زوایای و اندازه گام‌های مارپیچ که باید متناسب با نوع مواد اولیه مصرفی طراحی شده باشد. بطور مثال مارپیچ مواد نایلکس با مارپیچ مواد نایلون فرق می‌کند و نمی‌توان انتظارداشت که با مارپیچ مواد نایلون جنس نایلکس تولید کرد.تفاوت سیلندر ومارپیچ ایرانی با نوع خارجی در طراحی آن است یعنی زوایای و اندازه گام‌های مارپیچ که باید متناسب با نوع مواد اولیه مصرفی طراحی شده باشد. بطور مثال مارپیچ مواد نایلکس با مارپیچ مواد نایلون فرق می‌کند و نمی‌توان ا
 • کف عرضه هفتگی 16 ماده شیمیایی اعلام شد کف عرضه هفتگی 16 ماده شیمیایی اعلام شد کف عرضه ۳۵ گرید محصول پتروشیمی برای عرضه در بورس کالای ایران توسط شورای رقابت به تصویب رسید.
 • فاصله کیفی تولیدات داخلی با اروپایی بسیار زیاد است فاصله کیفی تولیدات داخلی با اروپایی بسیار زیاد است مدیرعامل مجموعه پلاستیک سپهر گفت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی امسال ضعیف ترین دوره خود را تجربه کرد. زیرا درست است که بازدیدکنندگان زیادی مراجعه کردند اما از لحاظ بازدید کنندگان تخصصی به هیچ وجه مانند سال های قبل نبود. در یک کلام، صرفا شلوغ بود.
 • برگزاری کنفرانس مستربچ و کامپندهای پلیمری در 7 محور برگزاری کنفرانس مستربچ و کامپندهای پلیمری در 7 محور دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مستربچ و کامپندهای پلیمری در هفت محور برگزار می‌شود.
 • سهولت صادرات، جدی‌ترین هدف ماست سهولت صادرات، جدی‌ترین هدف ماست بابک حدادی سهولت در امر صادرات و دستگیری از شرکت‌های تولیدی کوچک برای فعالیت در عرصه صادرات را از مهم‌ترین اهداف تشکیل شرکت پیوند ایرانیان عنوان می‌کند.
 • نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تفاوتی با دوره‌های قبل نداشت نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تفاوتی با دوره‌های قبل نداشت مدیرعامل شرکت آذین گستر گفت: به نظرم این دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی تفاوت چندانی با دوره‌های قبل نداشت. هرچند به نظر می‌رسید که تعداد بازدیدکنندگان این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و هر آنچه که به عنوان هدف برای خودمان تعریف کرده بودیم را بدست آورده‌ایم.
 • گزارش تصویری از بیست و دومین دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی گزارش تصویری از بیست و دومین دوره نمایشگاه چاپ و بسته بندی از نمایشگاه چاپ و بسته بندی به عنوان مهمترین رویداد در زمینه صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور و محلی برای ارائه آخرین دستاوردهای داخلی و بین‌المللی در این زمینه یاد می‌شود با این حال به عقیده بسیاری از فعالان این حوزه کیفیت برگزاری آن، محصولاتی که در این نمایشگاه در معرض نمایش و بعضاً فروش گذاشته شد، میزان استقبال از آن به ویژه از سوی بازدیدکنندگان تخصصی و حتی زمان برگزاری آن که تقریباً هر دوره با تعطیلات کریسمس هم زمان می‌شود، همواره مورد انتقاد بوده است.
 • وزارت صنعت مبنای محاسبه قیمت مواد اولیه را تغییر دهد وزارت صنعت مبنای محاسبه قیمت مواد اولیه را تغییر دهد مهدی باستان‌فر با بیان این‌که پیشنهاد می‌کنم وزارت صنعت مبنای محاسبه قیمت مواد اولیه داخلی را با توجه به افزایش قیمت دلار تغییر دهد، تاکید می‌کند بقای چنین شرایطی، تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی را به همراه دارد.
 • چهاردهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی برگزار می شود چهاردهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی برگزار می شود سید محمدرضا مرتضوی دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به انجمن ها، اتحادیه ها و سندیکاها خواهان آن شد که فرم ثبت نام چهاردهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی تا تاریخ 95/10/30 تکمیل و به دبیرخانه مرکزی خانه ایران ارسال کنند.
 • بازگشت دعوای خوراک پتروشیمی ها به بهارستان بازگشت دعوای خوراک پتروشیمی ها به بهارستان ماجرا از این قرارست که گروهی از نمایندگان مجلس نهم در زمستان 92 متوجه رانت عظیم خوراک گاز واحدهای پتروشیمی بالادستی گازی که عمدتا خصولتی هستند، شدند زیرا قیمت گاز صادراتی در آن سال، حدود 40 سنت به ازای هر متر مکعب بود ولی این گاز با قیمت بسیار اندکی حدود 3 سنت در اختیار واحدهای پتروشیمی قرار می‌گرفت. بر همین اساس هم نمایندگان مجلس در قانون بودجه 93، نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را به 13 سنت افزایش دادند.
 • قیمت های پایه تا 19 دی ماه اعلام شد قیمت های پایه تا 19 دی ماه اعلام شد روز گذشته دفتر توسعه صنایع تکمیلی قیمت های پایه را تا 19 دی ماه سال جاری اعلام کرد و تنها گروهی که با کاهش نرخ مواجه شد گروه pvc بود که با کاهش یک درصدی و بیش از 300 ریال به ازای هر کیلو مواجه شد.
 • نخستین جلسه هیات مدیره جدید انجمن برگزار شد نخستین جلسه هیات مدیره جدید انجمن برگزار شد صبح امروز نخستین جلسه هیات مدیره جدید انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.
 • عملکرد هشت ماهه صنعت پتروشیمی منتشر شد عملکرد هشت ماهه صنعت پتروشیمی منتشر شد گزارش های آماری عملکرد کل صنعت پتروشیمی نشان می دهد، مجموع کل تولید در هشت ماهه امسال33.1 میلیون تن بود که در حدود چهار میلیون و 367 هزار تن سهم تولید در آبان است.
 • دست تمامی اعضا را به گرمی می‌فشاریم دست تمامی اعضا را به گرمی می‌فشاریم هیات‌مدیره جدید انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران و بازرس منتخب، در بیانیه‌ای ضمن سپاسگزاری از حضور پرشور اعضا و هیات مدیره پیشین که گرمابخش مجمع ششم بودند، سرمایه اعتماد اعضا را یک امانت الهی بر دوش خود خوانده و صیانت از آن را وظیفه ذاتی خود می‌داند؛ از این‌رو، همواره دست همه اعضا را به گرمی می‌فشارد و از ایشان درخواست کمک و همکاری در ادامه راه را دارد.
 • آرام اما پر بار آرام اما پر بار بعداز ظهر روز گذشته با برگزاری ششمین مجمع انجمن همگن پلاستیک استان تهران، این انجمن، اعضای هیات مدیره جدید دخود را شناخت.