آرشیو اخبار روز

 • کلاس آموزشی اسناد تجاری کلاس آموزشی اسناد تجاری به استحضار می رساند سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با همکاری موسسه آتیه داران روماک کلاس آموزشی با عنوان اسناد تجاری در روز سه شنبه مورخ 1395/11/26 از ساعت 9 الی 13 در محل ساختمان مرکزی وزارتخانه بلوار کشاورز خیابان نادری برگزار می نمایند. علاقه مندان می توانند به شماره تلفن های 77493120 و 7761665 تماس حاصل نمایند.
 • دعوت به چهاردهمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی دعوت به چهاردهمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی به استحضار اعضای محترم انجمن صنایع همگن پلاستیک می رساند خانه صنعت، معدن و تجارت ایران چهاردهمین جشنواره تولید ملی - افتخار ملی را در مرکز همایش های صداوسیما روز یکشنبه مورخ 1395/12/1 ساعت 17:00 برگزار می نماید، لذا از علاقه مندان و اعضای محترم که تمایل دارند در این جشنواره شرکت نمایند تقاضا می شود تا تاریخ 95/11/23 به دفتر انجمن شماره 88757211-13 داخلی 3 تماس نمائید.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز 19بهمن اعلام شد.
 • جزئیات نحوه پرداخت عیدی و پاداش کارگران ساعتی و پاره‌وقت جزئیات نحوه پرداخت عیدی و پاداش کارگران ساعتی و پاره‌وقت یک فعال بازار کار در بیان جزئیات نحوه محاسبه عیدی کارگران پاره وقت و ساعتی در پایان سال گفت: مطابق ماده ۳۹قانون کار، مزد و مزایای کارگرانی که به صورت نیمه وقت یا کمتر از ساعات قانونی کار کرده‌اند، به نسبت ساعات کار محاسبه و پرداخت می‌شود.
 • خبر خوش ارزی برای صادرکنندگان خبر خوش ارزی برای صادرکنندگان رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اکثر خواسته‌های بخش خصوصی از دولت به نتیجه رسیده است،گفت: سود تسعیر ارز صادراتی از مالیات و عوارض معاف شد.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز سه شنبه19بهمن +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز سه شنبه19بهمن +جدول انجمن صنایع همگن پلاستیک- بانک مرکزی همه روزه نرخ رسمی ارزهای موجود در مرکز مبادلات ارزی را اعلام می‌کند. بر این اساس نرخ رسمی دلار آمریکا با افزایش چهار ریالی به ۳۲ هزار و ۳۷۵ ریال و یورو با کاهش ۲۲۸ ریالی به ۳۴ هزار و ۶۷۱ ریال رسیده است. همچنین نرخ دلار در بازار آزاد به 38هزار و350 و یورو 42هزار و 400 رسید. همچنین نرخ سکه تمام در بازار امروز یک میلیون و 178هزار تومان ، نیم سکه 6440000هزار تومان، ربع سکه 3420000هزار تومان و سکه گرمی 216هزار تومان است.
 • بورس کالای ایران میزبان عرضه 94هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران میزبان عرضه 94هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه 19 بهمن ماه میزبان عرضه 94 هزار و 507 تن انواع مواد پلیمری، قیر، لوب کات، بنزن و وکیوم باتوم است.
 • سال 95 سالی استثنایی در صنعت پتروشیمی سال 95 سالی استثنایی در صنعت پتروشیمی بیژن زنگنه در آیین بهره برداری از فاز 2 پتروشیمی کارون و تخت جمشید با بیان اینکه امسال سال استثنایی برای صنعت پتروشیمی بود گفت: افزایش تولید محصولات پتروشیمی سبب ایجاد ارزش افزوده بالاتر شد و در نتیجه تاثیر مثبتی بر زندگی مردم داشته است.
 • بهره برداری از 2 مجتمع پتروشیمی در ماهشهر بهره برداری از 2 مجتمع پتروشیمی در ماهشهر فاز ٢ پتروشیمی کارون و مجتمع پتروشیمی تخت جمشید روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نفت در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر به طور رسمی به بهره برداری رسید.
 • فرامین ده گاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرامین ده گاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی احتراما به استحضار می رساند در تعاقب تلاش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به منظور رفع موانع تولید رقابت پذیر و بهبود محیط کسب و کار فعالان اقتصادی مصوبه ای از سوی معاونت محترم اول ریاست جمهوری در قالب فرامین ده گاه صادر و در جهت تدوین و اصلاح رویه های اجرایی به تشکل های غیردولتی ،کارفرمایی و اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران مقرر گردیده تا با اعلام نظرات و پیشنهادات اعضای خود اقدام جدی در این مورد برداشته شود.
 • جای خالی تبلیغات در نمایشگاه جای خالی تبلیغات در نمایشگاه محسن کرامتی، مدیر فنی شرکت ترما بل پارس می گوید: بودن یک نمایشگاه بهتر از نبودن آن است اما در صورتی که تبلیغات لازم و بسترهای آن فراهم باشد تا شرکت کنندگان بتوانند از حضورشان در نمایشگاه بهره کافی را ببرند.
 • ارایه برنامه هدفگذاری صادرات سال 1396 ارایه برنامه هدفگذاری صادرات سال 1396 احتراما به استحضار می رساند معاونت محترم صادرات سازمان توسعه تجارت ایران جهت دستیابی به الزامات و نیازمندی های بخش صادرات اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک، خواهان ارسال برنامه های هدفگذاری صادرات سال 1396 خود بر اساس فرم ذیل به این سازمان می باشند.
 • عرضه های تاریخ 18 بهمن تالار پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه های تاریخ 18 بهمن تالار پتروشیمی بورس کالای ایران انجمن صنایع همگن پلاستیک-شرکت بورس کالای ایران، عرضه های مواد اولیه پلیمری برای روز دوشنبه 18 بهمن ماه 1395 را اعلام کرد.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 18بهمن +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 18بهمن +جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز اعلام شد.
 • افزایش قیمت «اتیلن» ادامه دار می شود؟ افزایش قیمت «اتیلن» ادامه دار می شود؟ گزارش ها حاکی از آن است که قیمت اتیلن در تاریخ ۳ فوریه با افزایش در آسیا روبه رو شد.
 • نگاهی به صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگاهی به صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اوج گیری صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای بیش از ٥٠ طرح‌ پتروشیمی با ظرفیت ٦٥ میلیون تن، رشد 46 برابری میزان تولید و... تحقق یافت.
 • ایران به تولید کنندگان ایزوسیانات‌ها پیوست ایران به تولید کنندگان ایزوسیانات‌ها پیوست شرکت پتروشیمی کارون، نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‎ها در خاورمیانه با ظرفیت ٤٠ هزار تن در سال است که در سال ١٣٨١ به لایسنسوری کماتور سوئد تاسیس شد. این مجتمع با هدف ارائه محصولات و خدمات شرکت برای برآورده کردن نیازهای صنایع پایین دستی داخلی به مواد اولیه با بالاترین کیفیت طراحی شده است.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز18 بهمن +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز18 بهمن +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ دلار آمریکا امروز دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه با افزایش چهار ریالی ۳۲ هزار و ۳۷۱ ریال و یورو با کاهش ۲۳ ریالی به ۳۴ هزار و ۸۹۹ ریال شد. همچنین نرخ دلار در بازار آزاد38530و یورو 42520 شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام در بازار امروز یک میلیون و 156هزار تومان ، سکه امامی یک میلیون و 199 هزار تومان، نیم سکه 6340000هزار تومان، ربع سکه 3360000هزار تومان و سکه گرمی 214هزار تومان است.
 • سرمایه گذاری در بازار ایزوسیانات‌ها خوب یا بد؟ سرمایه گذاری در بازار ایزوسیانات‌ها خوب یا بد؟ در پی افزایش تقاضای بازار ایزوسیانات‌ها به دلیل عرضه کم پیش بینی می شود قیمت‎ها در بازار جهانی افزایش یابد بنابراین سرمایه گذاری در این حوزه می تواند ارزش افزوده بالایی در کشور به همراه داشته باشد.
 • آیا تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تاثیری بر صنعت نفت دارد؟ آیا تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تاثیری بر صنعت نفت دارد؟ رفع تحریم ها علیه ایران، رنگ و بویی تازه به دنیای طلای سیاه در کشور داد، تحریم‌هایی که سد عبور و حضور کشورهای خارجی در دنیای نفتی ایران شده بود، پس از برجام مجددا بشکه‌های نفتی این کشورها را از نفت ایران پر کرد به طوری که در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت.