آرشیو اخبار روز

 • محصولات پلاستیکی ایران با چین و ترکیه قابل رقابت است محصولات پلاستیکی ایران با چین و ترکیه قابل رقابت است یک فعال حوزه پلاستیک و پلیمر با بیان این‌که با سربلندی می‌توان کالای پلاستیکی ایرانی را خرید، می‌گوید محصولات ایرانی به راحتی با چین و ترکیه قابل رقابت هستند و باید سعی کنیم خود را به رقابت با اروپایی‌ها نزدیک کنیم.
 • لیست اعضای انجمن که می توانند در انتخابات مجمع عمومی بطور فوق العاده شرکت کنند لیست اعضای انجمن که می توانند در انتخابات مجمع عمومی بطور فوق العاده شرکت کنند لیست اعضای انجمن که می توانند در انتخابات مجمع عمومی بطور فوق العاده شرکت کنند
 • آسمان آبی تهران + تصویر آسمان آبی تهران + تصویر پس از بارندگی های اخیر وزش باد طی دو روز گذشته آسمان تهران بار دیگر آبی شد...
 • کپی کاری راهکار غلط برای صرفه‌جویی در هزینه کپی کاری راهکار غلط برای صرفه‌جویی در هزینه متاسفانه صنف ما به نوعی کهنه شده است. یعنی متاسفانه به جای اینکه برای طراحی هزینه و زمان صرف کنند ترجیح می دهند از کارهای دیگر شرکت‌ها کپی کنند. نمونه این مسئله در نمایشگاه بسیار بود و حتی در راهرویی که ما مستقر بودیم، شاهد نمونه‌های کپی شده از کالاهای خودمان توسط شرکت‌های دیگر بودیم.
 • پلیمرها در بازار رکورد زدند پلیمرها در بازار رکورد زدند طی هفته گذشته در خصوص محصولات شیمیایی در بورس کالا نیز شاهد رشد ۵۹ درصد حجم معاملات در هفته گذشته بودیم که خود سیگنال مهم معتبری در این بازار به شمار می آید همچنین حجم عرضه ها ۱۷٫۷ درصد و تقاضا ۲۸ درصد افزایش یافت تا جایی که شاهد داد و ستد ۲۶ هزار و ۱۱۶ تن انواع ترکیبات شیمیایی بودیم.
 • سایه‌روشن دو رویداد در صنعت پتروشیمی سایه‌روشن دو رویداد در صنعت پتروشیمی «دنیای اقتصاد» در میزگردی با حضور فعالان پایین‌دستی پتروشیمی به بررسی تغییرات شدید قیمت ارز و افزایش میل صادراتی در فضای کلی صنعت مزبور پرداخته است. در این نشست هوشنگ پارسا، سعید ترکمان و مسعود جمالی به بررسی دو موضوع فوق‌الذکر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.
 • لیست بدهکاران انجمن به همراه میزان بدهی تا پایان سال 1394 لیست بدهکاران انجمن به همراه میزان بدهی تا پایان سال 1394 احتراما به استحضار می رساند باتوجه به انتخابات مجمع نوبت دوم عادی بطور فوق العاده انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران در 4 دی ماه 1395، لیست افراد بدهکاری که حق عضویت خود رو پرداخت ننموده اند به شرح ذیل اعلام میگردد. لذا در صورت داشتن اسناد مثبته پرداختی خواهشمند است اقدامات لازم را در خصوص تسویه حساب یا ارائه اسناد مربوط به پرداخت حق عضویت به حسابداری انجمن ارسال نمائید.
 • اطلاعیه شرکت در مجمع عمومی عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران اطلاعیه شرکت در مجمع عمومی عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم انجمن به منظور انتخاب اعضاء جدید هیئت مدیره و بازرس انجمن، راس ساعت 14.30 روزشنبه 4/10/95، در محل اتاق بازرگانی، صنعت، معدن وکشاورزی تهران به نشانی : تهران ،خيابان خالد اسلامبولي (وزرا) ،روبروي خيابان بيست و يکم ، شماره 82 برگزار خواهد شد.
 • دومین جلسه کمیته عضویت انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران برگزار شد دومین جلسه کمیته عضویت انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران برگزار شد کمیته عضویت انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران تصویب کرد که به اعضایی که معدود نیز هستند ( بالغ بر 34 عضو ) طی نامه ای اعلام بدهی شود، اما علیرغم این بدهی این دسته از اعضا دارای حق رأی در مجمع پیش رو دارند و در آینده می بایست نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند.
 • نمی‌توانیم با کشوری مثل چین رقابت کنیم نمی‌توانیم با کشوری مثل چین رقابت کنیم مدیر اجرایی شرکت نکو بهینه ماشین با اشاره به این‌که ایران از نظر تولید دستگاه تزریق شرایط خوبی ندارد، یکی از شاخصه‌های بسیار مهم در تولید را تیراژ بالا خواند و افزود: با توجه به این‌که در ایران امکان تیراژ بالا وجود ندارد، عملا ساخت دستگاه‌های تزریق برای تولید کننده به صرفه نیست.
 • گزارش تصویری از هشتمین مجمع انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی گزارش تصویری از هشتمین مجمع انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی به گزارش خبرنگار اسوپلاست، بعدازظهر روز گذشته انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی با برگزاری هشتمین مجمع به میزبانی مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن، اعضای هیات مدیره جدید خود را شناخت.
 • سوابق تحصیلی و کاری علیرضا ترک سوابق تحصیلی و کاری علیرضا ترک با توجه به این‌که انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران به چند قدمی ششمین دوره انتخابات مجمع نزدیک می‌شود، روابط عمومی انجمن اقدام به نشر سوابق تحصیلی و کاری کاندیدای این دوره مجمع کرده است. از این‌رو، سوابق گوناگون علیرضا ترک، یکی از کاندیدای دوره پیش رو به شرح ذیل می‌آید.
 • عرضه ۳۴ هزار تن مواد پلیمری در تالار نقره ای عرضه ۳۴ هزار تن مواد پلیمری در تالار نقره ای معاملات پلیمرها تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز 16 آذر ماه، میزبان عرضه ۳۴ هزار و ۷۸۹ تن مواد پلیمری است.
 • افزایش ارزش پلی الفین ها در اروپا افزایش ارزش پلی الفین ها در اروپا قیمت اتیلن و پروپیلن به ترتیب 15 و 35 یورو به ازای هر تن افزایش یافتند و اگر چه تعطیلی تعدادی از مجتمع های پروپیلن اروپا برای عملیات تعمیر و نگهداری تا حدودی کمبود عرضه این محصول را در پی داشت؛ با این حال وضعیت عرضه در اواخر ماه سپتامبر بهبود یافت.
 • داشتن یا نداشتن، مسئله این است داشتن یا نداشتن، مسئله این است هشتمین مجمع عمومی انجمن لوله و اتصالات پی‌وی‌سی با شناخت اعضای هیات مدیره جدید خود و البته تکرار داستان همیشگی داشتن یا نداشتن حق رای به دلیل پرداخت نکردن حق عضویت برگزار شد.
 • لیست اعضای انجمن که می توانند در انتخابات مجمع عمومی بطور فوق العاده شرکت کنند لیست اعضای انجمن که می توانند در انتخابات مجمع عمومی بطور فوق العاده شرکت کنند بببب
 • از مهندسی عرضه پتروشیمی ها تا گلایه از تک تیراندازها در مجمع انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن از مهندسی عرضه پتروشیمی ها تا گلایه از تک تیراندازها در مجمع انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن اوضاع و احوال صنعت ایده آل نیست. وضع تشکل های صنعتی هم خوب نیست. در این شرایط تنها تشکل هایی امکان تنفس میابند که از منبعی مطمئن حمایت شوند.
 • طی سال‌های اخیر فضا برای ورود و حضور دلال‌ها مناسب شده است طی سال‌های اخیر فضا برای ورود و حضور دلال‌ها مناسب شده است «متاسفانه در بخش مواد اولیه با مشکلات زیادی مواجه هستیم و اوضاع مناسبی نداریم. زیرا به دلیل برخی مسائل نظیر تحریم‌ها، طی سال‌های اخیر باعث شده‌اند فضا برای ورود و حضور دلال‌ها مناسب شود.» این را رضا مزینانی مدیر روابط عمومی شرکت زیباسازان کرمان می گوید. وی طی گفت و گو با اسو پلاست که مشروح آن را در شماره 244مجله «صنایع همگن پلاستیک» خواهید خواند به بررسی معضلات و مشکلات در حوزه پلیمر پرداخته است که در ادامه بخشی از این گفت‌وگو را می‌خوانید:
 • نوسانات نرخ نفت بازار پلی الفین تحت تاثیر قرار داد نوسانات نرخ نفت بازار پلی الفین تحت تاثیر قرار داد در هفته اول دسامبر بازارهای آسیایی روز های کم رونقی را سپری کردند و در بیشتر گریدها کاهش نرخ ثبت شد. بیشترین افزایش نرخ مربوط به PVC و با 10 دلار و معادل 1 درصد افزایش نرخ بود. کمترین افزایش نرخ نیز به کالاهای پلی استایرن مقاوم و معمولی و با 5 دلار افزایش تعلق داشت.
 • آغاز ثبت الکترونیکی معاملات نفتی و پتروشیمی از دی ماه آغاز ثبت الکترونیکی معاملات نفتی و پتروشیمی از دی ماه سامانه ثامن «ثبت الکترونیکی معاملات نفتی و پتروشیمی» از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا، از ابتدای دی ماه امسال راه اندازی می شود.