آرشیو اخبار

 • قیمت گذاری خوراک بین‌مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شد قیمت گذاری خوراک بین‌مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شد دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تاکید بر اینکه موضوع قیمت گذاری خوراک بین مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شده است، تصریح کرد: قیمت گذاری خوراک بین مجتمعی واحدهای پتروشیمی مانند گذشته انجام می شود.
 • آخرین قیمت ها ازبازار سکه و ارز/سکه طرح جدید ۲۰۰۰ تومان ارزان شد +جدول آخرین قیمت ها ازبازار سکه و ارز/سکه طرح جدید ۲۰۰۰ تومان ارزان شد +جدول به گزارش اسو پلاست، دلار با ۳ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 412ریال، پوند انگلیس با 125ریال کاهش قیمت ، 39هزار و 695ریال و یورو با 41ریال کاهش قیمت، 34هزار و 327ریال ارزش گذاری شد. همچنین سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌سه‌شنبه در بازار یک میلیون 200هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 202هزار تومان، نیم سکه 687هزار تومان، ربع سکه 384هزار تومان و سکه گرمی 243هزار تومان است. همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18عیار در بازار داخلی 113هزار تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1
 • قیمت جهانی نفت افزایش یافت قیمت جهانی نفت افزایش یافت قیمت نفت برنت در معاملات امروز با ۱۱ سنت افزایش همراه بود و به ۵۶ دلار و یک سنت رسید.
 • جای خالی تکنولوژی درصنعت کشور جای خالی تکنولوژی درصنعت کشور یکی از مشکلات تولید و صنعت درکشور نبود دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است که جای خالی آن همواره درصنعت کشور حس می شود و مسئولین کشورهم به این موضوع واقفند و یکی از شروط انها برای سرمایه گذاران خارجی وارد کردن همین تکنولوژی روز دنیا است. علیرضا صلصالی، مدیر فروش شرکت پارس اسکان پلاستیک معتقد است نبود تکنولوژی های روز دنیا موجب می شود نتوان با کشورهای اروپایی رفابت کرد و این باعث عقب ماندگی صنعت کشور می شود. گفت و گوی ما را با وی درادامه می خوانید.
 • جامه نو بر تن نشریه همگن پلاستیک جامه نو بر تن نشریه همگن پلاستیک نخستین جلسه شورای سیاست گذاری صنایع انجمن همگن پلاستیک بعد از ظهر امروز برگزار شد. تغییر در نشریه، سایت و کانال این انجمن محور گفت و گوی این جلسه بود.
 • تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران رکورد زد تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران رکورد زد یک مقام مسئول از ثبت رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: حجم صادرات پتروشیمی نیز امسال حدود ۸ درصد افزایش یافته است.
 • تاریخ برگزاری نمایشگاه تهران پلاست 2018 مشخص شد تاریخ برگزاری نمایشگاه تهران پلاست 2018 مشخص شد نخستین دوره از نمایشگاه بین المللی تهران پلاست 30دی ماه در شهر آفتاب برگزار شد. به دنبال برگزاری موفق اولین دوره تهران پلاست، مدیر برگزاری این نمایشگاه تاریخ دقیق تهران پلاست ۲۰۱۸ را اعلام کرد.
 • قیمت جهانی نفت کاهش یافت قیمت جهانی نفت کاهش یافت قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۳ سنت رسید.
 • تحلیلی بر آخرین قیمت‌های اعلام شده پایه محصولات پتروشیمی در سال 95 تحلیلی بر آخرین قیمت‌های اعلام شده پایه محصولات پتروشیمی در سال 95 قیمت‌های پایه محصولات پلیمری در حالی توسط شرکت ملی پتروشیمی در روز یکشنبه ۱۵ اسفند اعلام شد که در برخی گریدها افزایش و در برخی دیگر کاهش نرخ مشاهده شد.
 • تولید پلیمر ترکیبی حافظه‌دار مورد نیاز صنایع خودروسازی تولید پلیمر ترکیبی حافظه‌دار مورد نیاز صنایع خودروسازی محققان دانشگاه سمنان موفق به تولید و ثبت اختراع «پلیمر ترکیبی حافظه‌دار ترموپلاستیک» شدند. مسؤول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان یکی از کاربردهای مهم این کامپوزیت را در صنایع خودروسازی عنوان کرد.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز/دلار در مرز 3241 تومان +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز/دلار در مرز 3241 تومان +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ رسمی دلار آمریکا با افزایش ۴ ریالی نسبت به روز گذشته به 32هزار و 409ریال و یورو با کاهش 49ریالی 34هزار و 368ریال شد. همچنین قیمت سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌دوشنبه در بازار یک میلیون 185هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 201هزار تومان، نیم سکه 680هزار تومان، ربع سکه 380هزار تومان و سکه گرمی 236هزار تومان است.
 • مذاکره ایران و آفریقای جنوبی برای مشارکت در صنعت پتروشیمی ایران مذاکره ایران و آفریقای جنوبی برای مشارکت در صنعت پتروشیمی ایران در دیدار روز گذشته مرضیه شاهدایی با وزیر انرژی آفریقای جنوبی بر لزوم ایجاد همکاری در بخش انرژی تاکید شد. وزیر انرژی آفریقای جنوبی در این دیدار اعلام کرد اراده این کشور برای سرمایه گذاری در ایران جدی است. سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی بویژه ساخت یک واحد جی.تی.ال (تبدیل گاز به مایع) به ظرفیت ۵۰ هزار بشکه از مهمترین موضوع‌های مذاکره جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی بود.
 • معماهای قیمت در صنایع پایین دست پتروشیمی معماهای قیمت در صنایع پایین دست پتروشیمی قیمت گذاری محصولات پتروشیمی یکی از مسائلی است که فعالان پایین‌دست این صنعت از آن گله‌مندند. به باوراین دسته از فعالان صنعتی قیمت گذاری در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی از دو‌ رویه متناقض تبعیت می‌کند. از یک طرف قیمت خوراک بر اساس منابع بین‌المللی تعیین و با نرخ ارز متناسب شده و اعلام می‌شود و از سوی دیگر دولت قیمت‌های تولیدات پایین‌دستی را به‌صورت دستوری تعیین و ابلاغ می‌کند که گاهی اوقات این قیمت‌ها از هزینه‌های تمام‌شده تولید نیز پایین‌تر است و این موضوع منجر به ناعادلانه شدن قیمت‌ها می‌شود.
 • وزیر صنعت دلایل مخالفت خود با خروج پتروشیمی ها از بورس کالا را اعلام کند وزیر صنعت دلایل مخالفت خود با خروج پتروشیمی ها از بورس کالا را اعلام کند وزیر صنعت بارها مخالفت خود را با عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا اعلام کرده است این در حالی است که عرضه این محصولات در بورس کالا باعث ایجاد شفافیت و خروج این محصولات از بورس کالا پای واسطه گران را باز می کند. مدیر عامل بورس کالا در همین رابطه می گوید: همه به اجماع نظر رسیده اند که باید به شفافیت احترام گذاشت و فضایی را ایجاد کرد که طرفین معامله احساس امنیت داشته باشند. وی با بیان اینکه هرکس چه در سمت مصرف و چه در سمت تولید، دست بالا را دارد، نمی تواند حاکم بر معاملات باشد گفت: از
 • ذخیره‌سازی انرژی در ساختمان به کمک پلیمرهای هوشمند ذخیره‌سازی انرژی در ساختمان به کمک پلیمرهای هوشمند محققان واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی تبریز توانسته‌اند با استفاده از مواد زیست سازگار، پلیمرهایی هوشمند بسازند که کاربرد آن‌‌ها منجر به بهینه سازی در مصرف انرژی، صرفه جویی در هزینه‌ی تولید انرژی و کاهش آلودگی‌های محیط زیست خواهد شد. این پلیمرها در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی، نساجی، الکترونیک، کشاورزی و پزشکی کاربرد دارد.
 • تولید در منگنه تأمین اجتماعی تولید در منگنه تأمین اجتماعی در حال حاضر بیمه مشکلاتی را برای کارفرما به وجود آورده که تولید وی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ به عنوان مثال بحث دفاتر کاری که بیمه‌گذار می‌تواند تا ۱۰‌سال گذشته این اسناد را بررسی کند، هم اکنون به یکی از مشکلات بخش صنعت تبدیل شده است.
 • قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 29 اسفند ماه اعلام شد +جدول قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 29 اسفند ماه اعلام شد +جدول دفتر توسعه صنایع تکمیلی قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا 29 اسفندماه 1395را اعلام کرد.
 • خودکفایی ایران در تولید 3 محصول پلیمری خودکفایی ایران در تولید 3 محصول پلیمری شرکت پلی پروپیلن جم با تکیه بر مهارت و دانش فنی بومی خود، برای نخستین بار در کشور، موفق به توسعه و تولید سه گرید جدید از خانواده کوپلیمرها شد.
 • صادرات نفت ایران به اروپا افزایش یافت صادرات نفت ایران به اروپا افزایش یافت مؤسسه انگلیسی وسل ولیو اعلام کردکه ایران صادرات نفت به بازار اروپا را افزایش داده است و محموله‎های خود را به کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، یونان و اسپانیا می‎فروشد.
 • جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول به گزارش اسو پلاست، بانک مرکزی نرخ رسمی همه ارزهای موجود در مرکز مبادلات ارزی را ثابت نگه داشت بر این اساس نرخ دلار 32هزار و 405ریال، پوند انگلیس، 39هزار و 845ریال، یورو نیز، 34هزار و 417ریال ارزش‌گذاری شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌یکشنبه در بازار یک میلیون ۱۷۱ هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 199هزار تومان، نیم سکه 678هزار تومان، ربع سکه 379هزار تومان و سکه گرمی 236هزار تومان است.

 

نماشگاه دوسلدورف اینتر پک با ایوار

نمايشگاه بين المللي صنعت پلاستيك،لاستيك و تجهيزات وابسته اصفهان