آرشیو اخبار

 • ارائه تسهیلات ۴۲ هزار میلیاردی برای ۱۲۱ هزار واحد تولیدی در سال آینده ارائه تسهیلات ۴۲ هزار میلیاردی برای ۱۲۱ هزار واحد تولیدی در سال آینده وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهادی را در پنج بند جهت تخصیص تسهیلات بانکی ۴۲ هزار میلیارد تومانی به ۱۲۱ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال آینده به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه کرده است.
 • احتمال افزایش شدید قیمت نفت/ جهان در آستانه بحران کمبود عرضه نفت احتمال افزایش شدید قیمت نفت/ جهان در آستانه بحران کمبود عرضه نفت هشدارها از «کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت نفت» در تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی بار دیگر تکرار شد تا به این ترتیب بازتاب کوچ سرمایه از صنعت نفت در سال‌های آینده از سوی این سازمان به نمایش گذاشته شود. بر‌اساس گزارش‌های موجود، بعد از آغاز موج کاهش قیمت نفت از سال 2014، حجم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت نیز با کاهش همراه شد تا به این ترتیب میزان سرمایه‌گذاری در صنعت نفت در سال 2015 نسبت به سال قبل از آن 26 درصد کاهش و در سال 2016 نیز افتی 23 درصدی داشته باشد. آن‌طور که آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش پیش
 • آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول به گزارش اسو پلاست، نرخ دلار با ۴ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 416ریال، پوند انگلیس با 139ریال کاهش قیمت ، 39هزار و 556ریال و یورو با 91ریال کاهش قیمت، 34هزار و 236ریال ارزش گذاری شد. در همین حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3728تومان هر یورو را 4015تومان، هر پوند را 4688تومان، لیر ترکیه ۱۰۴۱ تومان اعلام کردند. همچنین قیمت سکه تمام بهار طرح جدید امروز چهار‌شنبه در بازار یک میلیون 176هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 193هزار تومان، نیم سکه 692هزار توم
 • لزوم استفاده از پتانسیل شهرهای شمالی برای احداث واحدهای پتروشیمی لزوم استفاده از پتانسیل شهرهای شمالی برای احداث واحدهای پتروشیمی وزیر نفت از پتانسیل‌ استان‎های شمالی کشور برای احداث واحدهای پتروشیمی خبر داد و گفت:« استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می‌توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد»
 • 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شد 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شد معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تاکنون نزدیک به 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شده است که تا پایان امسال به 21 میلیون تن افزایش می یابد.
 • قیمت گذاری خوراک بین‌مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شد قیمت گذاری خوراک بین‌مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شد دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تاکید بر اینکه موضوع قیمت گذاری خوراک بین مجتمعی پتروشیمی‌ها با نرخ آزاد منتفی شده است، تصریح کرد: قیمت گذاری خوراک بین مجتمعی واحدهای پتروشیمی مانند گذشته انجام می شود.
 • آخرین قیمت ها ازبازار سکه و ارز/سکه طرح جدید ۲۰۰۰ تومان ارزان شد +جدول آخرین قیمت ها ازبازار سکه و ارز/سکه طرح جدید ۲۰۰۰ تومان ارزان شد +جدول به گزارش اسو پلاست، دلار با ۳ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 412ریال، پوند انگلیس با 125ریال کاهش قیمت ، 39هزار و 695ریال و یورو با 41ریال کاهش قیمت، 34هزار و 327ریال ارزش گذاری شد. همچنین سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌سه‌شنبه در بازار یک میلیون 200هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 202هزار تومان، نیم سکه 687هزار تومان، ربع سکه 384هزار تومان و سکه گرمی 243هزار تومان است. همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18عیار در بازار داخلی 113هزار تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1
 • قیمت جهانی نفت افزایش یافت قیمت جهانی نفت افزایش یافت قیمت نفت برنت در معاملات امروز با ۱۱ سنت افزایش همراه بود و به ۵۶ دلار و یک سنت رسید.
 • جای خالی تکنولوژی درصنعت کشور جای خالی تکنولوژی درصنعت کشور یکی از مشکلات تولید و صنعت درکشور نبود دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است که جای خالی آن همواره درصنعت کشور حس می شود و مسئولین کشورهم به این موضوع واقفند و یکی از شروط انها برای سرمایه گذاران خارجی وارد کردن همین تکنولوژی روز دنیا است. علیرضا صلصالی، مدیر فروش شرکت پارس اسکان پلاستیک معتقد است نبود تکنولوژی های روز دنیا موجب می شود نتوان با کشورهای اروپایی رفابت کرد و این باعث عقب ماندگی صنعت کشور می شود. گفت و گوی ما را با وی درادامه می خوانید.
 • جامه نو بر تن نشریه همگن پلاستیک جامه نو بر تن نشریه همگن پلاستیک نخستین جلسه شورای سیاست گذاری صنایع انجمن همگن پلاستیک بعد از ظهر امروز برگزار شد. تغییر در نشریه، سایت و کانال این انجمن محور گفت و گوی این جلسه بود.
 • تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران رکورد زد تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران رکورد زد یک مقام مسئول از ثبت رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: حجم صادرات پتروشیمی نیز امسال حدود ۸ درصد افزایش یافته است.
 • تاریخ برگزاری نمایشگاه تهران پلاست 2018 مشخص شد تاریخ برگزاری نمایشگاه تهران پلاست 2018 مشخص شد نخستین دوره از نمایشگاه بین المللی تهران پلاست 30دی ماه در شهر آفتاب برگزار شد. به دنبال برگزاری موفق اولین دوره تهران پلاست، مدیر برگزاری این نمایشگاه تاریخ دقیق تهران پلاست ۲۰۱۸ را اعلام کرد.
 • قیمت جهانی نفت کاهش یافت قیمت جهانی نفت کاهش یافت قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۳ سنت رسید.
 • تحلیلی بر آخرین قیمت‌های اعلام شده پایه محصولات پتروشیمی در سال 95 تحلیلی بر آخرین قیمت‌های اعلام شده پایه محصولات پتروشیمی در سال 95 قیمت‌های پایه محصولات پلیمری در حالی توسط شرکت ملی پتروشیمی در روز یکشنبه ۱۵ اسفند اعلام شد که در برخی گریدها افزایش و در برخی دیگر کاهش نرخ مشاهده شد.
 • تولید پلیمر ترکیبی حافظه‌دار مورد نیاز صنایع خودروسازی تولید پلیمر ترکیبی حافظه‌دار مورد نیاز صنایع خودروسازی محققان دانشگاه سمنان موفق به تولید و ثبت اختراع «پلیمر ترکیبی حافظه‌دار ترموپلاستیک» شدند. مسؤول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان یکی از کاربردهای مهم این کامپوزیت را در صنایع خودروسازی عنوان کرد.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز/دلار در مرز 3241 تومان +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز/دلار در مرز 3241 تومان +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ رسمی دلار آمریکا با افزایش ۴ ریالی نسبت به روز گذشته به 32هزار و 409ریال و یورو با کاهش 49ریالی 34هزار و 368ریال شد. همچنین قیمت سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌دوشنبه در بازار یک میلیون 185هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 201هزار تومان، نیم سکه 680هزار تومان، ربع سکه 380هزار تومان و سکه گرمی 236هزار تومان است.
 • مذاکره ایران و آفریقای جنوبی برای مشارکت در صنعت پتروشیمی ایران مذاکره ایران و آفریقای جنوبی برای مشارکت در صنعت پتروشیمی ایران در دیدار روز گذشته مرضیه شاهدایی با وزیر انرژی آفریقای جنوبی بر لزوم ایجاد همکاری در بخش انرژی تاکید شد. وزیر انرژی آفریقای جنوبی در این دیدار اعلام کرد اراده این کشور برای سرمایه گذاری در ایران جدی است. سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی بویژه ساخت یک واحد جی.تی.ال (تبدیل گاز به مایع) به ظرفیت ۵۰ هزار بشکه از مهمترین موضوع‌های مذاکره جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی بود.
 • معماهای قیمت در صنایع پایین دست پتروشیمی معماهای قیمت در صنایع پایین دست پتروشیمی قیمت گذاری محصولات پتروشیمی یکی از مسائلی است که فعالان پایین‌دست این صنعت از آن گله‌مندند. به باوراین دسته از فعالان صنعتی قیمت گذاری در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی از دو‌ رویه متناقض تبعیت می‌کند. از یک طرف قیمت خوراک بر اساس منابع بین‌المللی تعیین و با نرخ ارز متناسب شده و اعلام می‌شود و از سوی دیگر دولت قیمت‌های تولیدات پایین‌دستی را به‌صورت دستوری تعیین و ابلاغ می‌کند که گاهی اوقات این قیمت‌ها از هزینه‌های تمام‌شده تولید نیز پایین‌تر است و این موضوع منجر به ناعادلانه شدن قیمت‌ها می‌شود.
 • وزیر صنعت دلایل مخالفت خود با خروج پتروشیمی ها از بورس کالا را اعلام کند وزیر صنعت دلایل مخالفت خود با خروج پتروشیمی ها از بورس کالا را اعلام کند وزیر صنعت بارها مخالفت خود را با عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا اعلام کرده است این در حالی است که عرضه این محصولات در بورس کالا باعث ایجاد شفافیت و خروج این محصولات از بورس کالا پای واسطه گران را باز می کند. مدیر عامل بورس کالا در همین رابطه می گوید: همه به اجماع نظر رسیده اند که باید به شفافیت احترام گذاشت و فضایی را ایجاد کرد که طرفین معامله احساس امنیت داشته باشند. وی با بیان اینکه هرکس چه در سمت مصرف و چه در سمت تولید، دست بالا را دارد، نمی تواند حاکم بر معاملات باشد گفت: از
 • ذخیره‌سازی انرژی در ساختمان به کمک پلیمرهای هوشمند ذخیره‌سازی انرژی در ساختمان به کمک پلیمرهای هوشمند محققان واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی تبریز توانسته‌اند با استفاده از مواد زیست سازگار، پلیمرهایی هوشمند بسازند که کاربرد آن‌‌ها منجر به بهینه سازی در مصرف انرژی، صرفه جویی در هزینه‌ی تولید انرژی و کاهش آلودگی‌های محیط زیست خواهد شد. این پلیمرها در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی، نساجی، الکترونیک، کشاورزی و پزشکی کاربرد دارد.

 

نماشگاه دوسلدورف اینتر پک با ایوار

نمايشگاه بين المللي صنعت پلاستيك،لاستيك و تجهيزات وابسته اصفهان