آرشیو اخبار

 • تولید در منگنه تأمین اجتماعی تولید در منگنه تأمین اجتماعی در حال حاضر بیمه مشکلاتی را برای کارفرما به وجود آورده که تولید وی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ به عنوان مثال بحث دفاتر کاری که بیمه‌گذار می‌تواند تا ۱۰‌سال گذشته این اسناد را بررسی کند، هم اکنون به یکی از مشکلات بخش صنعت تبدیل شده است.
 • قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 29 اسفند ماه اعلام شد +جدول قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 29 اسفند ماه اعلام شد +جدول دفتر توسعه صنایع تکمیلی قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا 29 اسفندماه 1395را اعلام کرد.
 • خودکفایی ایران در تولید 3 محصول پلیمری خودکفایی ایران در تولید 3 محصول پلیمری شرکت پلی پروپیلن جم با تکیه بر مهارت و دانش فنی بومی خود، برای نخستین بار در کشور، موفق به توسعه و تولید سه گرید جدید از خانواده کوپلیمرها شد.
 • صادرات نفت ایران به اروپا افزایش یافت صادرات نفت ایران به اروپا افزایش یافت مؤسسه انگلیسی وسل ولیو اعلام کردکه ایران صادرات نفت به بازار اروپا را افزایش داده است و محموله‎های خود را به کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، یونان و اسپانیا می‎فروشد.
 • جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول به گزارش اسو پلاست، بانک مرکزی نرخ رسمی همه ارزهای موجود در مرکز مبادلات ارزی را ثابت نگه داشت بر این اساس نرخ دلار 32هزار و 405ریال، پوند انگلیس، 39هزار و 845ریال، یورو نیز، 34هزار و 417ریال ارزش‌گذاری شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌یکشنبه در بازار یک میلیون ۱۷۱ هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 199هزار تومان، نیم سکه 678هزار تومان، ربع سکه 379هزار تومان و سکه گرمی 236هزار تومان است.
 • بیشترین آمار سرطان مربوط به گوارش است بیشترین آمار سرطان مربوط به گوارش است برنامه «180 درجه» 13 اسفندماه با موضوع مزایا و مضرات محصولات تراریخته روی آنتن شبکه افق رفت.
 • مذاکره برای ۸۰ میلیارد دلار قرارداد در صنعت نفت مذاکره برای ۸۰ میلیارد دلار قرارداد در صنعت نفت معاون وزیر امورخارجه با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ میلیارد دلار قرارداد خارجی در حال مذاکره است، گفت: ترامپ چاره ای جز تمدید برجام ندارد.
 • ورود اولین ایرباس 330 به آسمان ایران تا چند روز دیگر ورود اولین ایرباس 330 به آسمان ایران تا چند روز دیگر اولین ایرباس‌۳۳۰ از سری ۲۰۰ قرار است تا چند روز دیگر به عنوان مدرن‌ترین هواپیمای برجامی به ناوگان هوایی ایران ایر بپیوندد.
 • قیمت سکه و ارز در نخستین روز هفته/دلار ۳۷۸۲ تومان شد +جدول قیمت سکه و ارز در نخستین روز هفته/دلار ۳۷۸۲ تومان شد +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی دلار با ۲ ریال کاهش قیمت نسبت به آخرین روز هفته گذشته، 32هزار و 405ریال، پوند انگلیس با 254ریال کاهش قیمت ، 39هزار و 845ریال، یورو با 204ریال افزایش قیمت، 34هزار و 417ریال تعیین شد. همچنین نرخ سکه تمام بهار طرح جدید امروز ‌شنبه در بازار یک میلیون 170هزار تومان ، طرح قدیم یک میلیون و 198هزار تومان، نیم سکه 677هزار تومان، ربع سکه 378هزار تومان و سکه گرمی 234هزار تومان است.
 • جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی بورس کالا در تاریخ 14اسفند +جدول جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی بورس کالا در تاریخ 14اسفند +جدول جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی در تاریخ ۹۵/۱۲/۱۴ در بورس کالا به شرح جدول زیر است.
 • ریسک و فرصت های ایران در بازار نفت/ آیا ترامپ احیای صادرات نفتی کشور را تهدید می‌کند؟ ریسک و فرصت های ایران در بازار نفت/ آیا ترامپ احیای صادرات نفتی کشور را تهدید می‌کند؟ «تولید نفت ایران در ماه فوریه به ۳/۸۳ میلیون بشکه در روز رسید، رقمی که از سقف تعیین شده برای تولید نفت کشورمان طی توافق اوپک برای کاهش؛ اندکی بیشتر است.» این خبر روز گذشته براساس برآوردهای اولیه از تولید نفت ایران در حالی منتشر شد که با تحلیلی جدید از سوی یک گروه تحلیلگر بازار با سرپرستی حلیما کرافت، کارشناس ارشد بازارهای کالایی همزمان شد.
 • تکنولوژی حلقه گم شده صنعت کشور تکنولوژی حلقه گم شده صنعت کشور یکی از مشکلات تولید درحال حاضر نبود دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است. شاید به همین دلیل است که عمده تاکیدات مسئولان بخش های مختلف اقتصاد بعد از لغو تحریم ها و سرمایه گذاری شروطی بود که در اینباره گذاشته شد. انتقال دانش فنی یکی از شرطهای سرمایه گذاری خارجی در یکسال اخیر بوده است از سوی دیگر شکاف بین صنغت و دانشگاه نیز یکی دیگر از مشکلاتی بوده که موجب شده نیاز واقعی تولید در کشورمان تامن نشود. در سالهای اخیر به دلیل نبود نظام آموزش عالی متناسب شاهد تحصیل بسیاری از دانشجویان در رشته های مختلفی بوده
 • سازمان تأمین اجتماعی لیست اقلام غیرمشمول بیمه را اعلام کرد سازمان تأمین اجتماعی لیست اقلام غیرمشمول بیمه را اعلام کرد رییس سازمان تأمین اجتماعی در نامه ای به موسسه حسابرسی این سازمان، موارد غیرمشمول بیمه را یادآوری و نحوه غیرمشمول بودن قطعات، ماشین آلات و خمات فنی مهندسی را به جزء اشاره کرده است. بر این اساس ، اقلامی همچون قطعات (بدون ایجاد ارزش افزوده خدمات و انجام کار اضافه)، خرید خارجی، لوام، تجیهزات و ابزارآلات ... در زمره اقلام غیر مشمول بیمه تلقی شده است.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز به شرح جدول زیر است.
 • برنامه‌ای برای خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالا وجود ندارد برنامه‌ای برای خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالا وجود ندارد خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا موضوعی است که هر چند وقت یکبار مطرح می شود و نظرات مختلفی پیرامون آن بیان می شود. چند روز گذشته خبری منتر شد مبنی بر اینکه انجمن صنفی کارفرمایی با بودن پتروشیمی ها در بورس کالا مخالف است. دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی در این خصوص می گوید: ما صد در صد با بودن محصولات پتروشیمی در بورس کالا موافق هستیم چراکه منافع مادی ما بیشتر در بورس تامین می‌شود. وی با بیان اینکه برنامه خروج از بورس کالا کذب محض است گفت: ما به همه اعضا گفته ایم در بورس بمانید.
 • واکنش قیمت نفت به سخنان اخیر ترامپ واکنش قیمت نفت به سخنان اخیر ترامپ به دنبال سخنان دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره قیمت جهانی نفت افزایش یافت.
 • ستاد توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی تشکیل شد ستاد توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی تشکیل شد ستاد توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در راستای استفاده افزونتر از توان تولید و تکمیل زنجیره تولید در بخش های زیردستی صنایع پتروشیمی تشکیل شد.
 • آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول آخرین قیمت ها از بازار سکه و ارز +جدول به گزارش اسو پلاست، نرخ دلار در بازار امروز با ۴ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، 32هزار و 407ریال، پوند انگلیس با 189ریال کاهش قیمت ، 40هزار و 099ریال، یورو با 89ریال کاهش قیمت، 34هزار و 213ریال ارزش گذاری شد. در همین حال نرخ هر دلار در بازار آزاد 3780تومان، یورو 4077تومان،پوند 4821 و لیر ترکیه 1076تومان اعلام شد. همچنین نرخ هر گرم طلای 18عیار در بازار داخلی 116هزار تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1247دلار است.
 • آغاز توزیع اسکناس نو از ۲۱ اسفند آغاز توزیع اسکناس نو از ۲۱ اسفند مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی اعلام کرد که با توجه به این‌که مسترکارت مشمول تحریم‌های اولیه و یک طرفه است فعلا ارتباط مستقیمی با آن نداریم، اما وی از مذاکراتی با شبکه‌های غیرآمریکایی و احتمال به نتیجه رسیدن آن در سال آینده خبر داد.
 • پلیمر جدید وارد عرصه جنگ با پلاستیک می‌شود پلیمر جدید وارد عرصه جنگ با پلاستیک می‌شود گروهی از محققان دانشگاه کرنل و دانشگاه مینه سوتای آمریکا یک ترکیب پلیمری تولید کردند که قادر است با استفاده از دو ماده پلاستیکی پرکاربرد در بسته‌بندی‌های تجاری، ماده‌ای را بسازد که هم کاربرد زیادی در صنعت دارد و هم قابلیت بازیافت موثرتر آن وجود دارد.

 

نماشگاه دوسلدورف اینتر پک با ایوار

نمايشگاه بين المللي صنعت پلاستيك،لاستيك و تجهيزات وابسته اصفهان