آرشیو اخبار

 • سال 95 سالی استثنایی در صنعت پتروشیمی سال 95 سالی استثنایی در صنعت پتروشیمی بیژن زنگنه در آیین بهره برداری از فاز 2 پتروشیمی کارون و تخت جمشید با بیان اینکه امسال سال استثنایی برای صنعت پتروشیمی بود گفت: افزایش تولید محصولات پتروشیمی سبب ایجاد ارزش افزوده بالاتر شد و در نتیجه تاثیر مثبتی بر زندگی مردم داشته است.
 • بهره برداری از 2 مجتمع پتروشیمی در ماهشهر بهره برداری از 2 مجتمع پتروشیمی در ماهشهر فاز ٢ پتروشیمی کارون و مجتمع پتروشیمی تخت جمشید روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نفت در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر به طور رسمی به بهره برداری رسید.
 • فرامین ده گاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرامین ده گاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی احتراما به استحضار می رساند در تعاقب تلاش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به منظور رفع موانع تولید رقابت پذیر و بهبود محیط کسب و کار فعالان اقتصادی مصوبه ای از سوی معاونت محترم اول ریاست جمهوری در قالب فرامین ده گاه صادر و در جهت تدوین و اصلاح رویه های اجرایی به تشکل های غیردولتی ،کارفرمایی و اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران مقرر گردیده تا با اعلام نظرات و پیشنهادات اعضای خود اقدام جدی در این مورد برداشته شود.
 • جای خالی تبلیغات در نمایشگاه جای خالی تبلیغات در نمایشگاه محسن کرامتی، مدیر فنی شرکت ترما بل پارس می گوید: بودن یک نمایشگاه بهتر از نبودن آن است اما در صورتی که تبلیغات لازم و بسترهای آن فراهم باشد تا شرکت کنندگان بتوانند از حضورشان در نمایشگاه بهره کافی را ببرند.
 • ارایه برنامه هدفگذاری صادرات سال 1396 ارایه برنامه هدفگذاری صادرات سال 1396 احتراما به استحضار می رساند معاونت محترم صادرات سازمان توسعه تجارت ایران جهت دستیابی به الزامات و نیازمندی های بخش صادرات اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک، خواهان ارسال برنامه های هدفگذاری صادرات سال 1396 خود بر اساس فرم ذیل به این سازمان می باشند.
 • عرضه های تاریخ 18 بهمن تالار پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه های تاریخ 18 بهمن تالار پتروشیمی بورس کالای ایران انجمن صنایع همگن پلاستیک-شرکت بورس کالای ایران، عرضه های مواد اولیه پلیمری برای روز دوشنبه 18 بهمن ماه 1395 را اعلام کرد.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 18بهمن +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 18بهمن +جدول قیمت مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز اعلام شد.
 • افزایش قیمت «اتیلن» ادامه دار می شود؟ افزایش قیمت «اتیلن» ادامه دار می شود؟ گزارش ها حاکی از آن است که قیمت اتیلن در تاریخ ۳ فوریه با افزایش در آسیا روبه رو شد.
 • نگاهی به صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگاهی به صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اوج گیری صنعت پتروشیمی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای بیش از ٥٠ طرح‌ پتروشیمی با ظرفیت ٦٥ میلیون تن، رشد 46 برابری میزان تولید و... تحقق یافت.
 • ایران به تولید کنندگان ایزوسیانات‌ها پیوست ایران به تولید کنندگان ایزوسیانات‌ها پیوست شرکت پتروشیمی کارون، نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‎ها در خاورمیانه با ظرفیت ٤٠ هزار تن در سال است که در سال ١٣٨١ به لایسنسوری کماتور سوئد تاسیس شد. این مجتمع با هدف ارائه محصولات و خدمات شرکت برای برآورده کردن نیازهای صنایع پایین دستی داخلی به مواد اولیه با بالاترین کیفیت طراحی شده است.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز18 بهمن +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز18 بهمن +جدول به گزارش اسو پلاست، بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ دلار آمریکا امروز دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه با افزایش چهار ریالی ۳۲ هزار و ۳۷۱ ریال و یورو با کاهش ۲۳ ریالی به ۳۴ هزار و ۸۹۹ ریال شد. همچنین نرخ دلار در بازار آزاد38530و یورو 42520 شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام در بازار امروز یک میلیون و 156هزار تومان ، سکه امامی یک میلیون و 199 هزار تومان، نیم سکه 6340000هزار تومان، ربع سکه 3360000هزار تومان و سکه گرمی 214هزار تومان است.
 • سرمایه گذاری در بازار ایزوسیانات‌ها خوب یا بد؟ سرمایه گذاری در بازار ایزوسیانات‌ها خوب یا بد؟ در پی افزایش تقاضای بازار ایزوسیانات‌ها به دلیل عرضه کم پیش بینی می شود قیمت‎ها در بازار جهانی افزایش یابد بنابراین سرمایه گذاری در این حوزه می تواند ارزش افزوده بالایی در کشور به همراه داشته باشد.
 • آیا تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تاثیری بر صنعت نفت دارد؟ آیا تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تاثیری بر صنعت نفت دارد؟ رفع تحریم ها علیه ایران، رنگ و بویی تازه به دنیای طلای سیاه در کشور داد، تحریم‌هایی که سد عبور و حضور کشورهای خارجی در دنیای نفتی ایران شده بود، پس از برجام مجددا بشکه‌های نفتی این کشورها را از نفت ایران پر کرد به طوری که در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت.
 • جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی در تاریخ 95/11/17 در بورس کالا +جدول جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی در تاریخ 95/11/17 در بورس کالا +جدول به گزارش اسو پلاست، جزئیات عرضه اقلام پتروشیمی در بورس کالا به شرح زیر است.
 • قیمت پایه‌ محصولات پتروشیمیایی در دو هفته منتهی به یکشنبه ۹۵/۱۱/۱۷اعلام شد +جدول قیمت پایه‌ محصولات پتروشیمیایی در دو هفته منتهی به یکشنبه ۹۵/۱۱/۱۷اعلام شد +جدول به گزارش اسو پلاست، دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی میانگین قیمت پایه محصولات پتروشیمی تا اول اسفند را اعلام کرد.
 • خوراک گاز پتروشیمی پردیس هم قطع شد خوراک گاز پتروشیمی پردیس هم قطع شد بعد از اینکه روز گذشته گاز مجتمع پتروشیمی استان خراسان قطع شد حالا نوبت به پتروشیمی پردیس رسیده. مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در اینباره گفت: به دلیل برودت هوا و نیاز بخش خانگی به سوخت گاز، گاز پتروشیمی پردیس قطع و تولید اوره و آمونیاک این پتروشیمی نیز صفر شد.
 • ۵۴هزار تن مواد پلیمری معامله شد ۵۴هزار تن مواد پلیمری معامله شد معاملات پلیمرها حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت با افزایش ۱۴ درصدی به رقم ۵۴ هزار و ۶۲۶ تن رسید.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز یکشنبه17بهمن +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز یکشنبه17بهمن +جدول به گزارش اسو پلاست، بانک مرکزی نرخ دلار را در بازار امروز 32367، یورور34912 و پوند را 40419 اعلام کرد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام در بازار امروز یک میلیون و ۱۵۶ هزار تومان ،نیم سکه ۶۳1۰۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۳۵۰۰۰هزار تومان و سکه گرمی ۲13هزار تومان است. در همین حال نرخ دلار در بازار آزاد 38570تومان، یورو 42530تومان، پوند 48740تومان و لیر ترکیه10790تومان شد.
 • صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران اولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران در مرکز نمایشگاه ی برج میلاد مورخ 1 الی 4 اسفندماه 1395 برگزار می گردد. جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام با شماره 89324192 آقاي ناظمي يا 89324267 آقاي داداشي تماس حاصل فرماييد.
 • چه کسانی از خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا سود می برند؟ چه کسانی از خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا سود می برند؟ براساس مصوبه شورای رقابت عرضه و خرید محصولات پتروشیمی باید در بورس کالا صورت بپذیرد و شورای رقابت هم در آخرین جلسه کارگروه تنظیم محصولات پتروشیمی ممنوعیت خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا را تشدید کرد. اما هر از چندگاهی بحث خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا به میان می آید و یکی از دغدغه فعالان این صنعت شده است. اما در این مورد نظرهای مختلفی ارائه می شود. برخی معتقدند پتروشیمی ها در انتخاب مشتری خود باید آزاد باشند و برخی دیگر معتقدند پتروشیمی ها باید از صنایع پایین دستی خود حمایت کنند.