آرشیو اخبار

 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز 16 بهمن اعلام شد.
 • قطعی گاز مجتمع پتروشیمی خراسان/روند تولید متوقف شد قطعی گاز مجتمع پتروشیمی خراسان/روند تولید متوقف شد مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی گفت: با توجه به بارش برف و برودت هوا، گاز مجتمع پتروشیمی استان و همچنین سوخت کارخانه سیمان و کارخانه قند نیز قطع شده است. در همین رابطه مدیر روابط عمومی مجتمع پتروشیمی خراسان نیز گفت: قطع گاز پتروشیمی خراسان موجب بالا رفتن استهلاک این مجتمع می‌شود. وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز گاز این مجتمع در این مقطع شد گفت: اما وضعیت سال جاری بحرانی‌تر است چرا که در زمستان امسال در دو بازه زمانی این وضعیت رخ داده است.
 • مذاکره ایران با اروپایی ها برای جذب سرمایه گذار در صنعت پتروشیمی مذاکره ایران با اروپایی ها برای جذب سرمایه گذار در صنعت پتروشیمی صنعت پتروشیمی ایران با توجه به ذخایر هیدروکربنی، موقعیت جغرافیایی، دارا بودن نیروهای متخصص و کارآمد و همچنین وجود زیرساخت‌های لازم دارای مزیت‎های بالایی برای سرمایه گذاری است که جایگاه مناسبي برای ایران در صحنه بین المللی ایجاد کرده است. اخیرا خبرگزاری رسمی چین در گزارشی با اشاره به گسترش تبادلات تجاری کشورهای اروپایی با ایران خاطر نشان کرد که تهران به طور جدی درصدد جلب و جذب سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در صنعت پتروشیمی است.
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز 16بهمن +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز 16بهمن +جدول به گزارش اسو پلاست،نرخ انواع ارز در بانک مکزی اعلام شد. بر این اساس نرخ دلار در بازار امروز 32367، یورو 34912، پوند40419 و لیر ترکیه8757 اعلام شد. همچنین نرخ دلار در بازار آزاد 38310 و یورو41980شد. همچنین نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار امروز شنبه در بازار یک میلیون و ۱۵۶ هزار تومان ، امامی یک میلیون و 189هزار تومان، نیم سکه 625هزار تومان، ربع سکه 331هزار تومان و سکه گرمی ۲۰۹ هزار تومان شد.
 • جشنواره فروش زمستانی ماشین آلات تزریق پلاستیک NBM آغاز شد جشنواره فروش زمستانی ماشین آلات تزریق پلاستیک NBM آغاز شد شرکت نکو بهینه ماشین، عرضه کننده ماشین آلات تزریق پلاستیک، جشنواره فروش زمستانی ماشین آلات NBM را آغاز کرد.
 • در پی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران قیمت نفت افزایش یافت در پی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران قیمت نفت افزایش یافت پس از آنکه آمریکا به بهانه آزمایش موشکی باستیک اخیر تهران، تحریم های جدیدی را علیه چند شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی وضع کرد، قیمت نفت افزایش یافت.
 • ورود برخی بخش های پایین دستی پتروشیمی به بازار دلالی ورود برخی بخش های پایین دستی پتروشیمی به بازار دلالی عضو هیات مدیره یک شرکت پتروشیمی گفت: شماری از فعالان بخش پایین دستی صنعت پتروشیمی به بازار دلالی وارد شده اند و گاهی در زمان اوج قیمت و التهاب بازار به خرید دست می زنند که نشان دهنده فعالیت آنها در عرصه واسطه گری به جای تولید واقعی است.
 • لزوم نظارت بیشتر بر رفتار پتروشیمی ها با صنایع پایین دستی لزوم نظارت بیشتر بر رفتار پتروشیمی ها با صنایع پایین دستی بر اساس مصوبه شورای رقابت محصولات پتروشیمی باید در بورس کالا عرضه و خریداری شود با این حال همچنان بحث هایی در مورد خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا شنیده می شود این در حالی است که در آخرین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی، شورای رقابت با رای قاطع ممنوعیت خروج پتروشیمی از بورس کالا را تشدید کرد. کارشناسان معتقدند مصوبه شورای رقابت لازم الااجرا است و باید به رفتارهای پتروشیمی بر صنایع پایین دستی نظارت بیشتری کرد.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 13بهمن +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز 13بهمن +جدول قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیک در بازار داخلی به شرح جدول زیر است.
 • خسارت ۱۰۰ میلیون دلاری پتروشیمی بوعلی از آتش سوزی اخیر خسارت ۱۰۰ میلیون دلاری پتروشیمی بوعلی از آتش سوزی اخیر فریدون حسنوند، رییس کمیسیون انرژی مجلس، از تقدیم گزارش آتش سوزی پتروشیمی بوعلی به هیات رییسه مجلس خبر داد و گفت: علت های مختلفی در بروز این حادثه دخالت داشتند که عدم آموزش به موقع، نبود نظارت و تجهیزات اطفاء حریق و عدم مدیریت واحد در اجرای اطفاء حریق از دلایل وقوع این حادثه بوده است. وی در ادامه گفت: برآوردها نشان می دهد میزان خسارت این مجموعه از آتش سوزی حدود 100میلیون دلار بوده است.
 • عزم آلمانی ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران عزم آلمانی ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان از علاقه سرمایه گذاری آلمانی ها در صنعت پتروشیمی ایران خبرداد و گفت: یکی از شرکت های آلمانی قراردادی به مبلغ پنج و نیم میلیارد یورو برای توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان دارد که در دو مرحله صورت می گیرد و در این پروژه کل زنجیره تولید قرار است که ساخته شود و در حال حاضر این قرارداد در مراحل اجرایی قرار دارد و امید است که بطور رسمی این فعالیت آغاز شود.
 • ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به 180میلیون تن می رسد ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به 180میلیون تن می رسد مدیربرنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:«سرمایه گذاری سال‎های گذشته در صنعت پتروشیمی، به ایجاد ظرفیت تولید ٦٣ میلیون تنی انجامیده است و برنامه ششم و هفتم توسعه ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به ١٨٠ میلیون تن خواهد رسید که سبب رشد سالانه ١١ درصدی در همه مراحل صنعت خواهد شد».
 • قیمت سکه و ارز در بازار امروز +جدول قیمت سکه و ارز در بازار امروز +جدول به گزارش اسو پلاست، بانک مرکزی نرخ ارز در بازار امروز را اعلام کرد. بر این اساس نرخ دلار 32364 و یورو34918 تومان اعلام شد. همچنین نرخ دلاردر بازار آزاد 38250تومان ،یورو 42100تومان و هر پوند 48600تومان اعلام شد. همچنین نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز چهارشنبه در بازار یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان و سکه امامی یک میلیون و191 هزارو پانصد تومان شد.
 • فراخوان هیات مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک برای عضویت در کمیسیون فنی و آمار فراخوان هیات مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک برای عضویت در کمیسیون فنی و آمار با فراخوان هیات مدیره در راستای عضوگیری در کمیسیون فنی، شما هم می‌توانید یکی از اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران باشید. اعضا با حضور در جلسات کمیسیون یادشده می‌توانند به اتخاذ تصمیمات جدی در این حوزه بپردازند. تصمیمات اتخاذشده اعضای کمیسیون فنی در صورت لزوم اجرایی می‌شود. در صورت ثبت نام با شماره 09121029854 آقای ابوالفضل شیخ نجفی (رئیس کمیسیون فنی و آمار) و یا با شماره 88757211-13 (داخلی 3) تماس حاصل نمائید.
 • جذابیت دوباره به بازار پلیمرها برگشت جذابیت دوباره به بازار پلیمرها برگشت با توجه به کاهش حجم معاملات در 4 هفته اخیر و البته بهبود این حجم طی هفته گذشته می‌توان به بهبود حجم عرضه‌ها در ارقامی بیش از 60 هزار تن خوشبین بود. این در حالی است که حجم عرضه پلیمرها در هفته گذشته به بیش از 84 هزار تن رسیده اما رقمی نزدیک به 55 درصد آن معامله شد.
 • تولید روزانه نفت ایران افزایش یافت تولید روزانه نفت ایران افزایش یافت تحقیق جدید رویترز نشان می دهد، ایران که از توافق کاهش تولید اوپک مستثنی شده، در ماه ژانویه ۲۰ هزار بشکه دیگر به تولید روزانه نفت خود اضافه کرده است.
 • شما هم یکی از اعضای هیات مدیره باشید شما هم یکی از اعضای هیات مدیره باشید با فراخوان هیات مدیره در راستای عضوگیری در کمیسیون اقتصادی - بازرگانی، شما هم می‌توانید یکی از اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران باشید. اعضا با حضور در جلسات کمیسیون یادشده می‌توانند به اتخاذ تصمیمات جدی در این حوزه بپردازند. تصمیمات اتخاذشده اعضای کمیسیون اقتصادی - بازرگانی در صورت لزوم اجرایی می‌شود.
 • ضایعات پلاستیکی، طلای کثیف هستند ضایعات پلاستیکی، طلای کثیف هستند احتراماً به استحضار می رساند با توجه به اینکه ضایعات پلاستیک ها، طلای کثیف هستند و باید با یک نهضت و عزم ملی گام هایی جدی جهت بازیافت آنها را آغاز نمود و دوباره به چرخه تولید بازگرداند. لذا در جهت حمایت از این امر ملی، رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران جناب آقای سیدمحمرضا مرتضوی چند نسخه از کتاب «راهنمای مدیریت پسماندهای ترموپلاستیک» را برای سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار معاون محترم رئیس جمهور و ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست ارسال نمودند. انجمن صنایع همگن پلاستیک امیدوار است بسترساز این حر
 • ممنوعیت فروش خارج از بورس پتروشیمی‌ها تشدید شد ممنوعیت فروش خارج از بورس پتروشیمی‌ها تشدید شد در حالی که نگرانی‌ها در خصوص خروج پتروشیمی ها از بورس کالا افزایش پیدا کرده است در آخرین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی، شورای رقابت با رای قاطع ممنوعیت خروج پتروشیمی از بورس کالا را تشدید کرد. بر این اساس فروش هر گونه محصول پتروشیمی تنها در بورس کالا امکان پذیر است و شرکت‌های پتروشیمی برای فروش محصولات خاص نیز باید مجوز برای فروش داخلی از کارگروه تنظیم بازار شورای رقابت مجوز دریافت کنند.
 • قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت مواد پلیمری در بازار امروز +جدول قیمت روزانه مواد پلیمری و پلاستیک در بازار امروز 12 بهمن به شرح زیر است.