شنبه, 06 مهر 1398 ساعت 11:44

مصاحبه با آقای حسینی منش مدیر یک واحد تولیدی در صنعت پلاستیک

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

مصاحبه با آقای حسینی منش مدیر یک واحد تولیدی در صنعت پلاستیک

لطفا در مورد تولیدی حسینی منش توضیح دهید.

تولیدی پلاستیک حسینی منش از سال 1359 به همراه برادرم در کارخانه ای واقع در صالح آباد شروع به کار کرد. در ابتدا گالن و دبه های ترشی تولید کردیم. سال 1363-1362 مشغول به تولید پاروهای برف معروف به پارو حسینی شدیم. از آن زمان تاکنون 80% از تولید، صادر می شود. بعد از آن تولید کلمن آب آغاز گشت که 90% آن به ترکیه صادر می شد. پس از آن، از سال 1385 تولید صندلی آموزشی پلاستیکی را آغاز کردیم که ساخت آن تاکنون ادامه دارد. پروانه شرکت در سال ۱۳۶۳ از سازمان صنایع استان تهران اخذ شد. حداقل 5 تا ۶ نمایشگاه بین المللی شرکت کرده‌ ایم و ۴۱ الی ۴۲ سال سابقه فعالیت در صنعت پلاستیک داریم.

لطفا از مشکلات صنف پلاستیک کارها برای ما توضیح دهید.

اولین مشکل تولید کننده مالیات بر ارزش افزوده است. هر کس که قصد خرید محصولی را داشته باشد، اولین چیزی که راجع به آن صحبت می کند این است که مالیات بر ارزش افزوده بر عهده آنها نیست و تولید کننده هم مجبور است که مالیات بر ارزش افزوده را متقبل شود و به دولت پرداخت کند.

از جمله مشکلات دیگر صنف پلاستیک این است که مواد را به تولید کننده واقعی نمی رسانند. از ابتدای سال تا کنون 3 تا 4 مرتبه کارشناسان سازمان صنعت مراجعه و از کارگاه ما بازدید کردند ولی یک بار نگفتند که این 10 تن مواد به شما می رسد. همیشه مواد کیلویی 18.000 تا 20.000 تومان تهیه کرده ایم. با وجود داشتن کارت بازرگانی و صادرات مجبور هستیم که مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه کنیم. هیچ کس به فکر تولیدکننده نیست تا این مشکلات را از راهشان بردارند.

با توجه به منطقه ای که در آن مشغول به فعالیت هستید، با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنید؟

از لحاظ مشکلات منطقه ای، ناحیه مهدی آباد منطقه ای صنعتی است ولی اصلا لوله کشی آب ندارد. به ناچار باید 10 هزار لیتر آب شیرین را به قیمت 180 هزار تومان تهیه کرد تا از طریق چیلر و مخزن آب را خنک کرده و برای جلوگیری از رسوب قالب ها از آن استفاده نمود. آب را هر سه روز یکبار باید تامین کرد. خیابان ها همه خاکی هستند و این مساله رفت و آمد را با مشکل مواجه می کند.

با توجه به اینکه فرمودید اکثر تولیدات شما صادراتی هستند با بالا رفتن قیمت دلار وضعیت صادرات چگونه است؟

بیشتر تولیدات صادراتی هستند ولی در حال حاضر با این اوضاع دلار نمی‌توان صادرات انجام داد زیرا اگر بخواهیم محصولی را صادر کنیم کسانی که از ما محصول را خریداری می کنند ریال به ما می‌دهند و اگر بخواهیم ریال را به دلار نیمایی تبدیل کنیم عملاً به ازای هر دلار ۲ تا ۳ هزار تومان تولید کننده ضرر کرده است بنابراین دیگر نمی توان محصول صادر کرد. این در حالی است که در واقع اشخاص دیگری محصول را می خرند، با کارت بازرگانی خودشان صادر می کنند و سود این محصول را آنان می گیرند، از طرفی این محصولات را صادر می‌کنند و از طرف دیگر محصولات دیگری را بدون اینکه خودشان تولید کننده باشند با ارز نیمایی وارد می کنند.

خواندن 6758 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 10 مهر 1398 ساعت 09:40
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت عضویت در انجمن همگن پلاستیک لطفا با شماره تلفن 88757808 تماس حاصل فرمایید.