ارسال پاسخ

نمایشگاهی به هیچ حرف و حدیث گزارش پایانی نمایشگاه بین المللی تخصصی پلاستیک لاستیک K 2016 ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

موفقیتی بی همتا در دستیابی به نوآوری های صنعت پلاستیک و لاستیک ۲۳۰ هزار بازدیدکننده مایل به سرمایه گذاری از سرتاسر جهان فضایی عالی به نمایشگاه بین المللی پلاستیک و لاستیک ۲۰۱۶ (K Show) بخشیدند در این میان تعداد میهمانان از خارج از آلمان و به خصوص آسیا به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده بود. همچنین مشارکت کنندگان در این مهم از انعقاد تعداد زیادی از توافقات و معاملات خبر می دهند.

 

صنعت بین المللی پلاستیک و لاستیک خود را در برترین شکل و حالت عرضه می نماید. این صنعت از رشد جهانی بازار مصرف کنندگان نهایی دارای تقاضای کیفیت بالا بهره مند بوده و حاوی قدرت نوآوری چشمگیر در سرتاسر زنجیره ارزشی می باشد. وضعیت بسیار خوب اقتصادی این بخش و دورنمای مثبت آتی آن ویژگی های عمده بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان برای این صنعت بوده و روحیه عالی میان ۳۲۸۵ غرفه دار در نمایشگاه کا ۲۰۱۶ در دوسلدورف ایجاد کرده است. شرکت ها توافقات و مذاکرات جدیدی را گزارش کرده که بسیاری از آنها به انعقاد قرارداد در دوره ۸ روزه این نمایشگاه تجاری منجر شدند. اولریک رایفنهازر رئیس هیئت مشورتی نمایشگاه کا ۲۰۱۶ کل رویداد را در این عبارت موجز تشریح کرد: "من هرگز این تعداد زیاد از مشتریان مصمم خرید را در یک نمایشگاه تجاری قبلا ندیده بودم! تعداد و وسعت توافقات که برخی از آنها در اینجا به صورت فی البداهه منعقد شدند و همچنین پرسش های متعدد دقیق در ارتباط با پروژه های جدید بسیار بیش از حد انتظار ما بودند. از روز اول بسیار مشخص بود که مشتریان نه تنها علاقمند به اطلاع یافتن در خصوص فناوری های جدید بلکه خرید آنها بودند. سرمایه گذاری زیادی در صنایع مشتریان و کل مناطق دنیا می باشد."

این ارزشیابی برای کلیه دامنه های عرضه شده در نمایشگاه تجاری مصداق دارد. غرفه داران همگی بر این نظر بودند که بازدیدکنندگان در ارتباط با مذاکرات کسب و کار خود جدیت زیادی داشته و نسبت به سرمایه گذاری کاملا تمایل داشتند. مضاف بر این، آنها بر درصد بالاتر بازدیدکنندگان بین المللی و میزان بسیار بالای تخصص حرفه ای این بازدیدکنندگان و همچنین حضور تعداد بسیار چشمگیر مدیران ارشد و صاحبان شرکتها در نمایشگاه دوسلدورف تأکید داشتند.

حدود ۲۳۰ هزار بازدیدکننده از بیش از ۱۶۰ کشور در سالن های این نمایشگاه ۸ روزه مورد استقبال قرار گرفتند. رئیس و مدیر ارشد اجرای شرکت نمایشگاه های دوسلدورف ورنر ماتیاس دونشایت چنین اظهار داشت که: "صرف تعداد زیاد متخصصین بازدیدکننده از نمایشگاه کا ۲۰۱۶ کاملا بر جذابیت و اهمیت این نمایشگاه صحه می گذارد چرا که این تعداد مجددا بالاتر از میزان حضور در رویداد قبلی خود در ۲۰۱۳ است. البته نکته مهمتر آن است که بازدیدکنندگان از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار بودند و ما همواره میزان تقاضای خوبی از آلمان و همچنین علاقه بسیار بالایی از خارج از این کشور داشته ایم. در سراسر جهان، نمایشگاه کا در دوسلدورف به عنوان تنها مجمع ارائه نوآوری برای کل این صنعت است و بازدید از آن برای هر کس که تمایل به پیشروی در رقابت دارد حتما اجتناب ناپذیر است."

در رویداد قبلی در ۲۰۱۳، ۲۱۸ هزار بازدیدکننده و ۳۲۲۰ غرفه دار شرکت کردند.

نتایج پیمایش بازدیدکنندگان کاملا مؤید آن است که از دیدگاه غرفه داران، درصد مهمانان بین المللی مجددا افزایش پیدا کرده است. حدود ۷۰ درصد از خارج آمده بودند. بیش از ۴۰ درصد بازدیدکنندگان خارجی از نقاطی دور مانند بنگلادش، کستاریکا، اتیوپی، ساحل عاج، جامائیکا، عمان، ماداگاسکار، موریتیوس، سرینام و توگو به منطقه راین در آلمان سفر کرده بودند. بنا به انتظار، متخصصین از آسیا بزرگترین گروه مهمانان خارجی را در بر می گرفتند که این تعداد نیز نسبت به رویداد قبلی افزایش پیدا کرده بود و تقریبا ۳۰ هزار متخصص از آسیای مرکزی، جنوبی و شرقی آمده بودند. همچنین تعداد میهمانان از هند مجددا بزرگترین گروه را شکل می دادند اما تعداد بازدیدکنندگان از چین، کره جنوبی و ایران نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده بود.

سهم بازدیدکنندگان از ایالات متحده و کانادا که تقریبا ۶ درصد بازدیدکنندگان خارجی را شکل میدادند تقریبا برابر مانده بود.

در خصوص میهمانان از کشورهای همجوار اروپایی، کشور ایتالیا با بیش از ۱۰ هزار بازدیدکننده در جایگاه اول و در پی آن هلند (حدود ۹،۵۰۰)، فرانسه (حدود ۶،۷۰۰)، بلژیک (حدود ۶،۳۰۰)، اسپانیا و لهستان (هر کدام حدود ۵ هزار) قرار داشتند. کشورهای ترکیه، مجارستان و یونان نیز علاقه بیشتری نشان دادند.

در میان مرزهای کشورها، درصد مدیران ارشد میان بازدیدکنندگان تجاری بسیار بالا بوده است و حدود دوسوم آنها مدیران ارشد یا مدیران میانی بودند. تقریبا ۶۰ درصد آنها یا تصمیم گیرنده نهایی بوده و یا در فرایند تصمیمات سرمایه گذاری شرکت های خود نقش مؤثری داشتند. نمایشگاه کا نقش شاخصی را در تصمیم گیری بر سر آنکه چه میزان سرمایه گذاری باید انجام شود ایفا می نماید: تقریبا نیمی از بازدیدکنندگان اذعان داشتند که آنها منتظر نمایشگاه تجاری قبل از تحقق پروژه های خرید خود بوده اند.

غرفه داران در تمام بخش های نمایشگاهی به مدت چندین ماه خود را برای نمایشگاه کا ۲۰۱۶ آماده کرده بودند تا در رقابت بین المللی از طریق عرضه نوآوری های متقاعدکننده حضور یابند. نتیجه آنکه آنها بسیار مورد تأیید قرار گرفتند چرا که بازدیدکنندگان از غنای تحولات جدید فنی عرضه شده به آنان توسط تولیدکنندگان مصالح، سازندگان ماشین آلات و تولیدکنندگان قطعات فنی و نیمه تمام به وجد آمدند. بیش از ۷۰ درصد بازدیدکنندگان اعلام کردند که اطلاعاتی را در خصوص آخرین اخبار و تحولات کسب کردند. بسیاری از بازدیدکنندگان بنا به اظهار خود تمایل داشتند تا برداشت های جدید خود را فورا به سرمایه گذاری تبدیل کنند: ۶۰ درصد تصمیم گیرندگان این صنعت اعلام کردند که از نمایشگاه با هدف و نیت خاص خرید بازدید کردند و ۵۸ درصد با ارائه کنندگان جدید آشنا شدند. بازدیدکنندگان بیش از پیش ۳ هدف را برای بنگاه های خود با این خریدها دنبال می کردند: گسترش مجموعه محصولات خود، توسعه ظرفیت تولید و افزایش بهره وری. نتایج پیمایش بازدیدکنندگان مؤید وضعیت مناسب کسب و کار در بخشهای پایین دستی صنایع پلاستیک و لاستیک بود: ۶۰ درصد بازدیدکنندگان وضعیت فعلی را بسیار خوب و خوب تلقی کرده در حالی که همان میزان باور داشته که وضعیت در سال آتی بهتر هم خواهد شد.

بهره وری انرژی، مصالح و منابع موضوعات اصلی نمایشگاه کا ۲۰۱۶ بودند. از جمله موضوعات دیگر که توجه زیادی را به سمت خود جلب کردند می توان به بخش مصالح جدید، روشهای نوآورانه بازیافت، حوزه های جدید استفاده از پلاستیک های ارگانیک و تولیدات مکمل اشاره نمود. خدمات و خطوط انعطاف پذیر، هوشمند و سریع نیز میان مشتریان از مطالبه بالایی برخوردار بود. موضوع صنعت ۰/۴ نه تنها موضوع اول سخنرانیها و مباحثات بوده بلکه نمونه های عملی آن نیز در بسیاری از غرفه ها مطرح شده بودند. اوریک رایفنهازر در این زمینه اظهار داشت که: "امکانات و فرصت های اینترنت اشیاء علاقه جدی و زیادی را مخصوصا میان مصرف کنندگان جوانتر شدیدا علاقمند به فناوری اطلاعات در سرتاسر دنیا ایجاد می نماید. صنعت ۰/۴ موضوع آینده بوده که همه ما را سالها مشغول خود خواهد کرد. "تولید کارخانجات و ماشین آلات که بیشترین مساحت این نمایشگاه را با حضور بیش از ۱۹۰۰ غرفه دار به خود اختصاص داده بود کانون توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت و حدود دوسوم کلیه متخصصین آن را برترین قسمت ارزیابی کردند و ۴۶ درصد اعلام داشتند که بیش از پیش علاقمند به مصالح خام و کمکی بوده در حالی که انگیزه اصلی حضور در نمایشگاه برای ۲۵ درصد، محصولات نیمه تمام و قطعات فنی ساخته شده از پلاستیک و لاستیک بوده است. اگرچه صنعت لاستیک نسبت به پلاستیک کوچک تر بوده اما این بخش حضور بسیار چشمگیری در نمایشگاه کا ۲۰۱۶ داشته بر اهمیت آن در حوزه های تردد، فراغت، لوازم خانگی و انرژی تأکید گذاشته شد.

بازدیدکنندگان از کلیه صنایع مهم مصرف کننده از بخش ساخت و ساز و خودروسازی گرفته تا صنایع بسته بندی و برقی و همچنین فناوری تجهیزات پزشکی و البته کشاورزی حضور داشتند. همه آنها نیز بالاترین رتبه ها را به دامنه عرضه در ۱۹ سالن نمایشگاه دادند و ۹۷ درصد آنها با صراحت اظهار داشتند که ۱۰۰ درصد به اهداف خود نائل شده بودند و ۹۶ درصد هم از نمایشگاه کا ۲۰۱۶ اعلام رضایت کردند.

متخصصین از ۴ گوشه دنیا نیز نسبت به رویدادهای جانبی نمایشگاه کا ۲۰۱۶ مخصوصا نمایش ویژه "پلاستیک آینده را شکل می دهد" و بخش علوم رضایت داشتند. نمایش ویژه که مجمعی مرکزی برای تبادل اطلاعات، افکار و آرا در سالن ۶ بود غرفه ها را در این نمایشگاه برای نهمین بار تکمیل کرد. در نمایشگاه امسال هر روز تحت عنوان موضوعی نامگذاری شده تا اثرگذاری پلاستیک را بر شکل گیری محیط مدرن زندگی ما ترسیم نماید. در برنامه هر روز هم بحث های تخصصی و هم ارائه های سرگرم کننده و همچنین فعالیت های ورزشی در کنار آزمایشات هیجان انگیز برگزار می شدند. در بخش علوم، بازدیدکنندگان و غرفه داران نگاه اجمالی متمرکز بر فعالیت های علمی و نتایج آن در بخش های پلاستیک و لاستیک به دست آورده و فرصت آن را داشتند تا با دانشگاه ها، مؤسسات و سازمان های حامی متعددی تماس حاصل نمایند.

نمایشگاه بعدی کا در دوسلدورف در تاریخ ۱۶ الی ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۴ الی ۳۰ مهر ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد