ارسال پاسخ

هدف گذاری کاویان برای تولید 2 میلیون تن اتیلن درسال 97 هدف گذاری کاویان برای تولید 2 میلیون تن اتیلن درسال 97 ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

رمضان اولادی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی کاویان

پتروشیمی کاویان سال آینده با بهره برداری و افزایش تولید اتان ازفازهای مختلف پارس جنوبی با تمام ظرفیت اقدام به تولید خواهد کرد.

رمضان اولادی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی کاویان درگفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهارکرد: اکنون با توجه به حجم خوراک دریافتی بطور میانگین با بیش از 60 درصد ظرفیت در حال تولید هستیم و به تدریج همزمان با افزایش دریافت خوراک میزان تولید نیز در سال جاری افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل پتروشیمی کاویان با بیان این که امسال براساس برنامه ریزی های انجام شده بیش از1 میلیون و سیصد هزار تن تولید خواهیم داشت، گفت: سال 97 با تمام ظرفیت درهردو فاز تولید را رقم خواهیم زد و پیش بینی می شود اتیلن مازاد نیز داشته باشیم.
وی تصریح کرد: تزریق اتیلن از سوی پتروشیمی کاویان به خط لوله اتیلن غرب بدون وقفه ادامه دارد و مشکلی برای تامین نیاز مجتمع های واقع در مسیر خط وجود ندارد.
به گزارش نیپنا، مدیرعامل پتروشیمی کاویان چندی پیش درگفتگو با خبرنگار نیپنا، گفته بود: با بهره برداری از فاز 2 پتروشیمی کاویان، حجم خوراک ارسالی این مجتمع برای پتروشیمی های واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب افزایش یافته است و این روند تا پایان سال رو به رشد است.
مدیرعامل پتروشیمی کاویان افزوده بود: امیدواریم به زودی با افزایش دریافت اتان از فازهای 15 و 16 و نیز فازهای 17 و 18 پارس جنوبی بتوانیم با تمام ظرفیت تولید خوراک مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مستقر در مسیر خط لوله اتیلن غرب کشور را تامین کنیم.
وی با بیان این که تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی کردستان، لرستان، پلیمرکرمانشاه، ایلام و مهاباد نیز که در مسیرخط لوله اتیلن غرب قرار دارند از وضعیت قابل قبولی برخوردار است،گفته بود: در هفته های گذشته بطور میانگین پتروشیمی مهاباد 38 تن و لرستان 36 تن در ساعت اتیلن دریافت کردند.
اولادی اظهارکرده بود: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده بطور میانگین هر ساعت بین 30 تا 35 تن اتیلن برای پتروشیمی کردستان ارسال می شود و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده خوراک این مجتمع به صورت پایدار از طریق خط لوله اتیلن غرب تامین می شود.
به گزارش نیپنا، مجتمع پتروشیمی کاویان، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اتیلن کشور دارای سالانه دو میلیون تن ظرفیت تولید است. اتیلن تولیدی این مجتمع از طریق خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی های لرستان، کرمانشاه، ایلام، اندیمشک، کرمانشاه، کردستان، مهاباد و میاندوآب ارسال و مازاد تولید نیز در دیگر مجتمع های پتروشیمی استفاده می شود.
خوراک مورد نیاز پتروشیمی کاویان هم اکنون از طریق فازهای 4 و 5 و 9 و 10 پارس جنوبی دریافت می شود که با تولید حداکثری از فازهای جدید پارس جنوبی، میزان خوراک دریافتی این مجتمع افزایش می یابد.
گفتنی است که ساخت خط لوله اتیلن غرب با مصوبه هیئت وزیران در سال ١٣٨١ با هدف توسعه مناطق کمتر توسعه یافته در دوره وزارت مهندس زنگنه در وزارت نفت آغاز شد و این خط از مبدا پارس جنوبی تا آذربایجان غربی امتداد دارد.
بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، پتروشیمی کاویان، اتان دریافتی از پارس جنوبی را به اتیلن تبدیل کرده و به خط لوله اتیلن غرب تزریق می‌کند که این اتیلن از ١١ استان عبور کرده و خوراک ١٢ مجتمع پتروشیمی ساخته شده یا در حال ساخت را تامین خواهد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط