ارسال پاسخ

assoplast.com هندی ها به دنبال ورود به بازار پلی اتیلن آفریقا ۱۰ تير ۱۳۹۶

شرکت ریلاینس هند با هدف ایجاد تنوع در بازارهای صادراتی خود به دنبال ورود به بازار پلی اتیلن آفریقا است.

شرکت ریلاینس هند با هدف ایجاد تنوع در بازارهای صادراتی خود به دنبال ورود به بازار پلی اتیلن آفریقا است.

پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، منابع آگاه می گویند: به دنبال راه اندازی مجتمع تولید پلی اتیلن (PE) شرکت ریلاینس با ظرفیت تولید سالانه 950 هزار تن در شهر جام‌نگر ایالت گجرات هند در ماه ژوئیه، این شرکت در پی ورود به بازار پلی اتیلن آفریقاست.

منابع همچنین عنوان کردند: ظرفیت اضافه شده بسیار چشمگیر است و بخش مهمی از آن به صادرات اختصاص می یابد. انتظار می رود 30 تا 40 درصد از  کل این ظرفیت صادر شود.

بر اساس این گزارش ، آفریقا و جنوب آسیا بازارهای هدف جذابی برای تولیدات شرکت ریلاینس به شمار می روند.

سطح قیمت ها در آفریقا در حال حاضر بالاست و بازار از ثبات مطلوبی برخوردار است. از طرفی فعالان پتروشیمی قاره سیاه تمایل دارند تا با افزایش میزان ذخایر، در برابر تغییرات ناگهانی قیمت های در بازار جهانی مصون بمانند.

 این گزارش می افزاید: تولیدکنندگان پلی اتیلن ایالات متحده نیز با توجه به پیش رو بودن آغاز به کار تاسیسات جدید در سال جاری میلادی، به دنبال تقویت حضور خود در بازار آفریقا هستند.

با این حال منابع می گویند: شرکت ریلاینس از آمادگی لازم برای مواجه با اشباع احتمالی بازار در آینده برخوردار است. در شرایط فعلی نیز قیمت بالای پلی اتیلن در آفریقا نسبت به مناطق دیگر سبب جذب بسیاری از محموله های صادراتی به این منطقه می شود که به مازاد عرضه این محصول در منطقه دامن می زند.

 برپایه این گزارش ، علی رغم کاهش نسبی تقاضا در آفریقا برای چند ماه متوالی ، قیمت ها در این منطقه به نسبت آسیا کاهش قابل ملاحظه را نشان نداد.

پلی اتیلن پر استفاده ترین پلاستیک مصرفی در جهان است و عمدتا در صنایع بسته بندی شامل تولید انواع فیلم و کیسه های پلاستیکی کاربرد دارد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط