ارسال پاسخ

assoplast.com قرارداد با توتال ریسک سرمایه‌گذاری در ایران را کاهش می‌دهد ۱۶ تير ۱۳۹۶

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد با توتال سبب می‌شود ریسک سرمایه‌گذاری در ایران کمتر شود و این قرار داد یک امتیاز مثبت برای دولت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد با توتال سبب می‌شود ریسک سرمایه‌گذاری در ایران کمتر شود و این قرار داد یک امتیاز مثبت برای دولت است.

 عصر ایران، علی مطهری در باره امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت فرانسوی توتال، شاخه بین المللی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) و پتروپارس ایران وهجمه‌هایی که در این زمینه برخی افراد به دولت وارد می کنند گفت: این قرارداد یک اقدام بسیار خوبی بود و در چنین شرایطی که آمریکا به دنبال تحریم‌های جدید است این همکاری سبب شد که اعتماد کشورهای خارجی به ایران بیشتر شود.
 
وی افزود: با این همکاری ریسک سرمایه گذاری در ایران برای کشورهای خارجی کمتر می‌شود و این قرار داد یک امتیاز مثبت برای دولت یازدهم است.
  

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: البته برخی افراد به اصل الگوی جدید قراردادهای نفتی انتقاد دارند و اصل قرارداد را قبول ندارند و آن بحث دیگری است که باید در جای خودش مطرح شود اما اگر ما قراردادهای جدید نفتی را پذیرفته باشیم این اقدام خوب و مثبتی است که توسط دولت انجام شده است.

 برخی مخالفان دولت روحانی پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، با امضای این قرارداد مخالفت کردند و آن را بر خلاف استقلال کشور معرفی کردند و خواستار بررسی دوباره و حتی لغو آن شدند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط