ارسال پاسخ

صالح‌پور در گفت‌وگو با فارس تجربه گذشته قرارداد با توتال به ما حق می‌دهد نگران منافع ملی باشیم/ دولت در این قرارداد به تذکرات رهبری بی‌توجه است -۶۱۹ فروردین ۲

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی گفت: تجربه گذشته قرارداد با توتال به ما حق می‌دهد نگران منافع ملی کشور باشیم پس حق ملت و نخبگان است تا جایی که به منافع ملی ضربه نخورد از جزئیات آن مطلع شوند.

سیدعلی صالح‌پور دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در  گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به قرارداد نفتی توتال گفت: قراردادی دیگر در وزارت نفت با شرکت فرانسوی توتال که رفیق نیمه راه ژنرال زنگنه در دوره های قبل بوده؛ این سوال را ایجاد کرده که چه تضمینی وجود دارد که فرانسوی‌ها دوباره در نیمه کار ما را تنها نگذارند.

وی افزود: برای ما این سوال وجود دارد که اگر تحریم‌ها بازگردند واکنش توتال چه خواهد بود؟ دغدغه جنبش دانشجویی نسبت به قراردادهای جدید نفتی(IPC)مدت‌ها در قالب‌های مختلفی بیان شد؛ تا جایی که دیدار سال 95 دانشجویان با رهبر معظم انقلاب به طور مفصل بحث شد و شاهد تذکرات 15 گانه رهبری به رئیس جمهور شدیم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: ما هنوز از تصویب محرمانگی سند قرارداد با توتال که باید در شورای امنیت ملی به تصویب برسد؛ بی خبریم که اگر این مسئله صورت نگرفته باشد؛ تخلفی دیگر است.

وی گفت: مگر توتال چه منافع مخفیانه‌ای از اجرای فاز 11 پارس جنوبی در ایران دارد که از قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهان این قرارداد است؟ یا به چه علت بدون انجام مناقصه میدان مشترک گازی با قطر که یکی از مهم ترین منابع گازی کشور است، به توتال داده شده است؟

صالح‌پور افزود: اگر قائل به میوه دادن برجام هم باشیم مطمئنا توتال میوه کرم خورده آن است، دولتی که بلدم بلدم را در حوزه دیپلماسی فریاد می‌زند هنوز نمی‌داند که طبق همان دیپلماسی غربی دیدار رئیس جمهور یک کشور با مدیرعامل یک شرکت خصوصی خارجی، خارج از عرف دیپلماسی است.

وی افزود: تجربه گذشته قرارداد با توتال به ما این حق را می‌دهد که نگران منافع ملی کشور باشیم. به همین دلیل حق ملت و قشر نخبگانی جامعه است تا آنجایی که به امنیت قرارداد لطمه نخورد؛ از جزئیات آن مطلع شوند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: با وجود تکرار تذکرات نسبت به شفاف سازی قرارداد با توتال؛ دولت هنوز به عدم رسانه‌ایی کردن آن پا فشاری می‌کند. دولت یک بار صبر دانشجویان نسبت به قراردادهای نفتی را (IPC)امتحان کرده است، فلذا آزموده را آزمودن خطاست.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط