ارسال پاسخ

assoplast.com برنامه ریزی آرامکو برای ساخت یک واحد کراکر ۱۸ تير ۱۳۹۶

شرکت آرامکو عربستان در نظر دارد تا با سرمایه گذاری های جدید، تولید محصولات مختلف پتروشیمی را افزایش دهد.

شرکت آرامکو عربستان در نظر دارد تا با سرمایه گذاری های جدید، تولید محصولات مختلف پتروشیمی را افزایش دهد.

ز پایگاه تخصصی پلاست مارت، شرکت آرامکو عربستان سعودی و توتال فرانسه در نظر دارند یک واحد کراکر و تعدادی مجتمع تولید مشتقات را در نزدیکی مجموعه پالایشگاهی مشترک خود در شهر صنعتی جبیل عربستان احداث کنند.
همچنین یک منبع آگاه ضمن اعلام اینکه پروژه مراحل اولیه را پشت سر می گذارد، عنوان کرد: انتظار می رود این واحد کراکر از ظرفیتی معادل یک میلیون و 500 هزار تن در سال برخوردار باشد.
بر اساس این گزارش،خوراک واحد یادشده از طرح مشترک پالایشگاهی توتال و آرامکو، موسوم به SATORP و شرکت صداره (حاصل سرمایه گذاری مشترک آرامکو و داوکمیکال مستقر در جبیل) تامین می شود. صداره در حال حاضر نخستین واحد کراکر مخلوط عربستان سعودی را در اختیار دارد.
سداد الحسینی، از مقامات ارشد پیشین شرکت آرامکو، می گوید: عربستان علی رغم در اختیار داشتن ذخایر فراوان گاز طبیعی، به دلیل مخلوط بودن این ذخایر با نفت، با مشکل جدی کمبود عرضه این محصول مواجه است.
وی ادامه داد: عربستان سعودی در حال حاضر مطابق قراردادی بین المللی حجم تولید نفت خود را کاهش داده است که این زمینه را برای استخراج گاز بیشتر مهیا می کندچرا که برنامه های این کشور برای اکتشاف گاز شیل در حال توسعه است.
الحسینی افزود: در دسترس بودن اتان کافی، کلید موفقیت اقتصادی پروژه های پیش رو است. شرکت سعودی آرامکو قصد دارد ظرف یک دهه میزان تولید گاز خود را دوبرابر کند. این شامل گاز بدست آمده از منابع شیل است که 2 تا 3 میلیارد فوت مکعب استاندارد به حجم تولید می افزاید.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط