ارسال پاسخ

assoplast.com سرمایه گذاری هشت میلیارد دلاری کویت در طرح های پتروشیمی ۱۹ تير ۱۳۹۶

کویت در نظر دارد تا 8 میلیارد دلار در طرح های پتروشیمی کشورهای مختلف سرمایه گذاری کند.

پایگاه اینترنتی زاویا (zawya)، روزنامه عربی زبان دیلی الانباء کویت از برنامه این کشور برای سرمایه گذاری هشت میلیارد دلاری در پروژه های پتروشیمی بحرین و چند کشور دیگر خبر داد.
بر اساس این گزارش ، الانباء همچنین به نقل از محمد الفرهود مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کویت (PIC) نوشت: این پروژه ها شامل احداث تعدادی مجتمع پتروشیمی جدید و توسعه برخی از طرح های مشترک (JV) شرکت صنایع پتروشیمی کویت (از زیرمجموعه های شرکت دولتی نفت کویت) در کشورهای دیگر است.
الفرهود عنوان کرد: یکی از این پروژه ها احداث یک مجتمع تولید پاراکسیلن در بحرین با ظرفیت تولید هزار و 400 تن در سال است. مالکیت این طرح به طور مشترک متعلق به شرکت صنایع پتروشیمی کویت و هیئت ملی نفت و گاز بحرین (National Oil and Gas Authority) است.
وی ادامه داد: دیگر پروژه شامل ساخت یک مجتمع تولید اتیلن گلایکلول در ایالات متحده با ظرفیتی معادل 750 هزار تن در سال است. الفرهود افزود: در ماه اکتبر سال گذشته میلادی قراردادی با گروه مهندسی جیکوبز (Jacobs Engineering Group) برای راه اندازی این پرژه به امضاء رسید و انتظار می رود که طرح یادشده تا سال 2019 تکمیل شود.
شرکت صنایع پتروشیمی کویت همچنین قصد دارد یک مجتمع تولید پروپیلن و پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه 550 هزار تن را در کانادا در قالب طرحی مشترک با یک شرکت کانادایی احداث کند.
از طرفی قرار است یک مجتمع تولید پلی پروپیلن دیگر نیز در کره جنوبی با ظرفیت تولید 400 هزار تن در سال به بهره برداری برسد. الفرهود خاطرنشان کرد: این پروژه هم اکنون در دست بررسی قرار دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط