ارسال پاسخ

سبک های مقابله ای(CSI): استراتژی شما برای مدیریت استرس فردی و شغلیتان کدام است؟ سبک های مقابله ای(CSI): استراتژی شما برای مدیریت استرس فردی و شغلیتان کدام است؟ ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

اگر قصد دارید استرس فردی، شغلی یا سازمانی خود و کارکنانِ خود را مدیریت کنید، شناخت سبک­های مقابله­ ای اولین گام است.

اگر قصد دارید استرس فردی، شغلی یا سازمانی خود و کارکنانِ خود را مدیریت کنید، شناخت سبک­های مقابله­ای اولین گام است.

استرس فرزندِ تغییر است و چرخه­ ی سریع تغییرات در جهان امروزی مواجهه با استرس را به امری اجتناب ناپذیر بدل می­کند. به لطف زندگی و کار در جهان مدرن در مورد استرس زیاد خوانده و شنیده ­ایم، اما آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفته است بررسی سبک­ های مقابله­ ای افراد، کارکنان و مدیران و تأثیر عمیق آن بر سلامت جسم و روان و در نهایت بهره­ وری و عملکرد سازمان است. استرس پیش از آنکه به سلامت جسمانی، روانشناختی و اجتماعیِ ما آسیب وارد کند، از مسیر سبک­ های مقابله ­ای ما عبور می­کند. اگر سبک کارآمدی در مقابله با استرس­ زاهای محیطی داریم، می­توانیم از اثرات سوء استرس در امان باشیم. اما سبک­های مقابله­ ای ناکارآمد ما را در برابر تنش­های موقعیتی ضعیف کرده و راه را بر آسیب­های ناشی از آن هموار می­کنند.

سبک­ های مقابله ­ای چه هستند؟

به سادگی هر تلاشی که ما برای کاهش، تخفیف یا مدیریت مشکلات یا تسلط بر آنها انجام می­دهیم، راهبردهای مقابله­ ای نام دارند. از آنجایی که استرس­ ها می­توانند از حیطه­ های شغلی، خانوادگی، تحصیلی، ارتباطی و .... نشأت گرفته باشند، راهبردهای مقابله­ ای در حیطه­ های مختلف زندگی افراد بکار گرفته می­شوند. مقابله در محیط کار به واکنش کارکنان در برابر شرایط استرس­ زای کاری اشاره دارد. از آنجایی که افراد اغلب در موقعیت­ های متفاوت از راهبردهای تقریباً یکسانی استفاده می­کنند، سبک مقابله ­ای نسبتاً پایداری دارند. سبک­های مقابله­ ای در دو طبقه­ ی عمده­ ی مسأله مدار و هیجان مدار جای می­گیرند که با توجه به بافت موقعیت استرس زا می­توانند کارآمد یا ناکارآمد باشند. تحقیقات روانشناختی نشان داده­ اند که پاسخ­ های مسأله مدار با سلامت روان همراه است؛ در حالیکه سبک هیجان­ مدار (به جز در مواردی که کنترل شرایط از دست فرد خارج است) به مشکلات روانشناختی و پیامدهای منفی منجر می­گردد.

استرس شغلی

سبک های مقابله ای هر فرد را می تواند به کمک آزمون سبک های مقابله ای (CSI) مورد سنجش قرار داد. پرسشنامه راهبردهای مقابله­ ای (CSI) هشت نوع سبک مقابله ­ای را مشخص می­کند. این هشت راهبرد عبارتند از:

حل مسأله:این سبک مقابله­ ا ی استفاده از راهبردهایی را شامل می­شود که معطوف به حذف منابع استرس و با تغییر دادن موقعیت استرس­ زا هستند. 

بازسازی شناختی: شامل راهبردهای شناختی است که معنای موقعیت استرس­ زا را تغییر می­دهد، به صورتی که جنبه­ های مثبتِ آن مد نظر قرار گرفته و مشکل از چشم انداز دیگری دیده می­شود.

ابراز هیجان:تخلیه و ابراز هیجان­های ناخوشایند حاصل از موقعیت استرس­ زا.

حمایت اجتماعی: جستجوی حمایت هیجانی از مردم، خانواده و دوستان، جهت تسکین احساسات ناخوشایند.

اجتناب از مسأله: انکار مشکلات و اجتناب از افکار و اقدامات مربوط به رویداد استرس­ زا.

تفکر آرزومندانه:استفاده از راهبردهای شناختی که ناتوانی یا عدم تمایل به تغییر موقعیت را بازتاب می­دهد. صرفاً آرزو برای بهبود شرایط را شامل می­شود.

خودسرزنش­گری: مقصر دانستن خود برای موقعیت بوجود آمده و سرزنش بیش از حد خود.

اجتناب اجتماعی: منزوی شدن، جدایی از شبکه­ ی اجتماعی خانواده و دوستان و کناره­گیری از اجتماع.

منبع : تلنت یاب

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد