ارسال پاسخ

گزارشی از چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران گزارشی از چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

روز یکشنبه 5 اردیبهشت ماه 1395 چهارمین نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح گردید.

تهیه و تنظیم: مهنوش نعیمی

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران:

چهارمین نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نعمت زاده وزیر صنعت-معدن و تجارت، هاشمی وزیر بهداشت - درمان و آموزش پزشکی و فرهادی وزیر علوم - تحقیقات و فن آوری و هیات همراه ،در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار نمود.

همچنین دکتر اسفهبدی معاون وزیر - رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه ایشان نیز در نمایشگاه فوق مسئولین مذکور را همراهی نمودند.

تعداد 320 شرکت ایرانی در فضايي به مساحت 20,000 متر مربع حضور داشتند که تولید کنندگان، صادرکنندگان و ارائه کنندگان این صنف با حضور در این نمایشگاه جدیدترین محصولات و كالاهاي خود در زمينه تولید انواع تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران به معرض نمایش گذاشتند.

 

احمدی از شرکت پژوهشگران نانو فناوری

 

لطفا مختصر توضیحی درباره شرکت برای خوانندگان شرح دهید.

این شرکت با برند توانا در نمایشگاه غرفه دارد. شرکت ما در زمینه تجهیزات آزمایشگاه های دانش آموزی در زمینه نانو فناوری است. در پکیج های دستگاهی تجهیزاتی که متناسب با دانش آموزان باشد به آن ها ارائه می دهیم. از مدارس به مراکز مراجعه و دستگاه های مورد نظر را خریداری می کنند. پس از آن پشتیبانی فنی دستگاه ها، ارائه سمینارهای آموزشی، مواد آزمایشگاهی و نصب و راه اندازی دستگاه ها برعهده شرکت است.

چند دوره در نمایشگاه شرکت داشته اید؟

همه دوره ها را شرکت کرده ایم و امسال دوره سوم است.

بازدیدها و استقبال از این نمایشگاه چگونه بود؟

استقبال از نمایشگاه نسبت به سال های گذشته خیلی کمتر، اما تنوع در دستگاه های شرکت ها وسیعتر شده است. امسال نمایشگاه تخصصی تر برگزار شد. سال گذشته بازدید کنندگان بیشتر به منظور بازدید می آمدند اما امسال برای انتخاب و تهیه دستگاه آمده اند.

فکر می کنید امسال علت عدم استقبال در چیست؟

سال های گذشته این نمایشگاه برای عموم جذابیت بیشتری و تازگی داشت. شاید چون بازخوردها نسبت به خرید دستگاه ها منفی بوده، دید منفی هم نسبت به دستگاه های تولید داخل شکل گرفته است. هزینه ها بالاست. مدتی برای خرید دستگاه ها بودجه تعلق گرفت و دستگاه ها خریداری شد. اما دوباره بودجه کاهش پیدا کرده و توان خرید نیز کمتر شده است.

سطح بازدیدکنندگان چگونه است؟

بازدید کنندگان ما اکثرا فرهنگیانی که از آموزش و پرورش معرفی شده یا نیروی متخصص از طرف پژوهشگاه ها هستند.

از ستاد برگزاری راضی بودید؟

بله تمام هماهنگی ها به درستی انجام شد.

نقاط ضعف یا قوت نمایشگاه امسال چه بود؟

همه چیز مناسب بود به جز اینترنت نمایشگاه. فعالیت ما با اینترنت است و از این نظر به مشکل برخوردیم.

هدف شرکت شما از حضور در نمایشگاه آن هم به طور مداوم چیست؟آیا نتیجه ی مطلوب حاصل شده است؟

در حالت کلی سیستم فعالیت شرکت ما در نمایشگاه است. فروش ما از طریق نمایشگاه است. در حال حاضر فعالیت خود را برای شرکت های خارجی گسترش می دهیم. 66 مرکز در سراسر کشور داریم. شاید با رشدی که در نظر ما است مواجه نشویم به همین علت به فکر گسترش فعالیت در کشورهای منطقه و اطراف هستیم. دو کارگاه در چین برگزار و یک آزمایشگاه برای آن ها تجهیز کردیم. سال جاری هم هدف تجهیز آزمایشگاه و برگزاری work shope و شرکت در نمایشگاه های خارجی را داریم تا هم دستگاه های ساخت ایران را معرفی، و هم آزمایشگاه های آن ها را ما تجهیز کنیم.

 

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط

تصاویر مرتبط