ارسال پاسخ

همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا در ادامه دیدارهای دو دولت و با هدف استحکام روابط برگزار می‌شود و درصدد بازسازی روابط تجاری، اقتصادی بین سرمایه‌گذاران دو کشور است. تمرکز این همایش بر موضوعات مختلفی مانند روابط بانکی و بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری مشترک، مبادلات تجاری، تبادل گردشگر و صنایع زیرساختی خواهد بود و بر آن است تا فضایی مناسب به‌منظور گفت‌وگو و تعامل بلندمدت میان رهبران اقتصادی دو کشور خلق کند

این همایش توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و گروه امبروزتی ایتالیا و به‌منظور ایجاد بستر برای ایجاد روابط اقتصادی پایدار و مؤثر بین ایران و ایتالیا و تبادل‌نظر در خصوص موضوعات مطرح در حوزه تجارت و اقتصاد دو کشور برپا می‌شود. هم‌چنین وزرات امور خارجه ایتالیا و ایران و اتاق بازرگانی ایران-ایتالیا نیز در برگزاری این همایش مشارکت دارند.


همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا در ادامه دیدارهای دو دولت و با هدف استحکام روابط برگزار می‌شود و درصدد بازسازی روابط تجاری، اقتصادی بین سرمایه‌گذاران دو کشور است. تمرکز این همایش بر موضوعات مختلفی مانند روابط بانکی و بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری مشترک، مبادلات تجاری، تبادل گردشگر و صنایع زیرساختی خواهد بود و بر آن است تا فضایی مناسب به‌منظور گفت‌وگو و تعامل بلندمدت میان رهبران اقتصادی دو کشور خلق کند.


محورهای این همایش که توسط گروهی از مشاوران خبره بین‏المللی انتخاب شده است، شامل روابط ایران و ایتالیا در چشم‌انداز کنونی جهان، بانکداری و سامانه‌های مالی به‌عنوان نهادهایی مؤثر و محوری در رشد پایدار ایران، زیرساخت‌ها و استراتژی‏های حمل‌ونقل در راستای توسعه مدرن شهری، ترسیم آینده صنعت انرژی در ایران، ترسیم بستری برای برای تعامل ایران و ایتالیا در حوزه بازرگانی، سرمایه‌گذاری و همچنین گردشگری و فرهنگ را در بر می‌گیرد.


از جمله سخنرانان در این همایش می‌توان به رییس اتاق تهران، وزیر سابق امور خارجه ایتالیا، معاون وزیر امورخارجه ایران، مدیر سازمان توسعه تجارت ایتالیا، مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیران ارشد سازمان‌هایی همچون بانک گردشگری، بنتون، شرکت پیمانکار پروژه‌های صنعتی KDD، شرکت فناوری اولیوتی (Olivetti)، شرکت بهره‌برداری راه‌آهن ایتالیا، شرکت‌های فعال در زمینه انرژی‌های تجدید‌پذیر و شرکت مشاوره تجارت و سرمایه‌گذاری ایرانی-ایتالیایی ثروت نوین زمین اشاره کرد. هم‌چنین شهرداری ناحیه امیلیا -رومانیا ایتالیا و آژانس خبری اجی  (Agenzia Giornalistica) ایتالیا نیز در این همایش به‌عنوان حامی حضور دارند.


فابریزیو زاگو مدیرعامل شرکت «بیلدینگ انرژی» در خصوص اهمیت این همایش می‌گوید: «ایران کشوری با پتانسیل‌های بالا در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر است که به دلیل دارا بودن منابع غنی بادی و خورشیدی می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز رو به‌رشد جهان به برق باشد. یکی از اهداف ایران دستیابی به ظرفیت تولید 5 گیگاوات برق از طریق منابع تجدیدپذیر مانند انرژی بادی و خورشیدی تا سال 2020 است و به همین منظور تعرفه‌های جدیدی در راستای توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر تنظیم شده است. این نشان از تصمیم جدی دولت ایران برای تولید انرژی‌های دوستدار محیط‌زیست دارد و فرصتی برای همکاری‌ بخش انرژی ایران و سرمایه‌گذاران خارجی در قالب این همایش فراهم می‌کند.»


لازم به ذکر است چندی قبل نخست‌وزیر ایتالیا در سفر به ایران با رهبر انقلاب و رییس‌جمهور کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد و طی آن از توسعه همکاری‌های با کشور ایتالیا استقبال شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد