ارسال پاسخ

در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی مطرح شد: سقوط شدید بهره وری در بخش معدن/ کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی مطرح شد : سقوط شدید بهره وری در بخش معدن/ کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است ۹ مرداد ۱۳۹۵

سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی به میزبانی کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در محل این اتاق برگزار شد.

در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی مطرح شد

سقوط شدید بهره وری در بخش معدن/ کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است

 

 

سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی به میزبانی کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در محل این اتاق برگزار شد.

 

انتقاد از ضعف در زمینه رقابت پذیری

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی در این مراسم گفت: صنعت کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر از قدرت رقابت پذیری خوبی برخوردار نیست و باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که صنعت ما چگونه می تواند این مشکل را حل کند تا بتواند در بازارهای جهانی حضور فعال داشته باشد.

مهدی پور قاضی با بیان اینکه رقابت پذیری در دو سطح اقتصاد کلان کشوری و دیگر در سطح بنگاه ها بررسی شد گفت: بحث عمده ای که در زمینه رقابت پذیری می شود عمدتا در سطح کلان است .وی گفت اگر بنگاه ها نتوانند رقابتی کار کنند ما حتی به اهداف داخل کشور هم نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روی صحبت ما بیشتر بر بنگاه ها است گفت: دو دسته عوامل وجود دارد که یکی عوامل بیرونی و دیگری درونی است که نقطه مشترک بخش های اقتصادی عوامل بیرونی است که عموما مشکلات مشابهی دارند. وی یکی از مشکلات را نگاه های بخشی و درخواست‌های حمایت های بخشی دانست و گفت: نباید این نگاه وجود داشته باشد و مدیران باید یک نگاه عمومی و کلی به صنعت داشته باشند و در درخواست های خود توازن داشته باشند.  

پورقاضی در ادامه گفت: یکی از مشکلات ما این است که مدیران و تشکل ها بیشتر به وضعیت خودشان فکر می کنند و دوم اینکه موضوعی که بین بخش های اقتصادی رایج است پرداختن مدیران به عوامل بیرونی بنگاه ها و دوری جستن از عوامل درونی است.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی گفت:  درست است مشکلاتی در زمینه تسهیلات بانکی و غیره وجود دارد اما با وجود این شرایط بنگاه‌های موفقی وجود دارند که صادرات آنها افزایش پیدا کرده است و متاسفانه مدیران کمتر به این موضوعات توجه می کنند.

تشدید وابستگی بخش خصوصی به درآمدهای دولت

وی گفت: موضوع دیگری که وجود دارد درخواست حمایت های داخلی از دولت و درخواست امتیازات ویژه و رانت جویی است که اکثر تشکل ها و مدیران به دنبال چنین مسائلی هستند و به جای اینکه روی پای خودشان بایستند دائما درخواست حمایت  از دولت را دارند.

 وی کمبود گزارش آسیب شناسی و برنامه نداشتن انجمن ها برای ارتقاء اعضاء را یکی دیگر از نقاط مشترک دانست و گفت: انجمن های صنعتی عموما هیچ برنامه ای برای ارتقاء اعضای خود نداشته اند و انجمن های صنعتی به این موضوع نگاه نمی کنند که بخشی از مشکلات درون خودشان است .

پورقاضی گفت: مدیرت یک علم است که مدیران از این موضوع دور هستد و به آن توجهی ندارند. وی از رقابتی نبودن محصولات در زمینه کیفیت و قیمت گفت که بخشی از آن به اقتصاد کلان و سیاست های دولت بر می گردد وبخش دیگر آن به مدیریت بنگاه ها مربوط می شود.

وی با بیان اینکه  بهره وری انسانی در کشور ما پایین است و این موضوعی است که باید به آن توجه کرد گفت: امروزه رقابت در دنیا بر اساس جذب علم و مدیریت دانش است و هرجا رقابتی بوده روی نوآوری و خلاقیت بوده است و ما در این زمینه بسیار ضعیف هستیم.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی در ادامه گفت: مدیران متوازن همیشه موفق عمل می کنند و مدیران رقابت پذیر کسانی هستند که به جای اینکه از دولت مطالبه امتیاز ویژه کنند خواستار اجرای قانون بدون تبعیض هستند.

لزوم رشد پایدار در رقابت پذیری

استاد دانشگاه صنعتی شریف یکی از سخنرانان در این مراسم با طرح این سوال که اگر بخواهیم عملکرد یک صنعت و میزان رقابت پذیری آن را اندازه گیری کنیم چه شاخصی هایی را  باید در نظر بگیریم  گفت: رقابت پذیری را نمی توان صرفا به تولید با هزینه پایین در نظر گرفت هر چند که ممکن است یکی از شاخصه ها باشد و  همچنین رقابت پذیری را نمی توان افزایش صادرات هم در نظر گرفت هرچند که این هم می تواند یکی از عوامل باشد.

فرشاد فاطمی گفت: صنعتی رقابت پذیر است که قابلیت خلق درآمد را به طور مستمر داشته باشد و رشد ناشی از رقابت پذیری باید پایدار باشد. وی تعریف سازمان کشور های توسعه یافته از رقابت پذیری را توانایی یک کشور در تولید کالا و خدمات برای ارائه در بازارهای بین المللی و به طور همزمان حفظ و یا ارتقاء درآمد شهروندان در بلند مدت به عنوان سنجش یک کشور رقابت پذیر خواند.

وی در ادامه گفت: وقتی که از رقابت پذیری صحبت می کنیم یعنی اینکه چقدر در داخل رقابت می کنیم؟ وقتی که در داخل کشور رقابتی انجام نمی شود نباید انتظار داشته باشیم که در بیرون از مرزها رقابت پذیری انجام شود.

کاهش درآمدهای نفتی یک فرصت است

استاد دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه  بهره وری ما در صنعت در حال کاهش است گفت: اقتصاد ما در حال حاضر دررکود است واگر به نقطه ای رسیده ایم که نقش نفت در اقتصاد ما کمتر  شده؛  بخشی از راه حل آن به دست مدیران صنعتی بر می گردد و این است که بنگاه ها از این فرصت استفاده کرده تا بهره ور شوند. وی گفت: سیاست‌گذاری‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که مدیران بنگاه‌ها به جای آنکه وقت خود را  برای رفع مشکلات در بیرون از بنگاه و رفع سپری کنند ، زمان خودشان را جهت ارتقای بهره وری بیشتر در داخل بنگاه خود سپری کنند.

رشد اندک بخش خصوصی در شاخص بهره‌وری

وی گفت آمارها نشان می دهد بنگاه های کوچک بهره‌وری بیشتری دارند و درعین حال یکسری بنگاه های بزرگی وجود دارند که بهروه وری پایینی دارند و رقابت نمی کنند وی در این زمینه به صنایع غذایی اشاره کرد و یادآور شد که عمده بنگاه‌های تولیدی این بخش از بهره‌وری بالایی برخوردار هستند.  وی افزود مسئله دیگری که وجود دارد این است که کمتر می بینیم بنگاهی متولد شود و کم کم بزرگ شود. یعنی بنگاه های بزرگ از ابتدا بزرگ متولد شده اند و کمتر شاهد آن هستیم که بیزینس های کوچک یا متوسطی بوجود بیاید که با گذشت زمان به بیزینس های بزرگ تبدیل شوند و نکته اصلی این است که بیزینس های بزرگی که بوجود آمده اند دولتی هستند و به بخش خصوصی مربوط نمی شوند.

 وی افزود:  بنگاه‌های خصوصی از دولتی بهتر است به طوری که بنگاه‌های خصوصی بین 2 تا 3 درصد رشد بهره‌وری بهتر نسبت به بنگاه‌های دولتی دارند.  

فرشاد فاطمی گفت: باید شرایطی را فراهم کرد که کسب و کارها بتوانند کم کم بزرگ شوند و کسب و کاری که بزرگ می شود خودش مدیر و نیروی انسانی را تربیت می کند و بازار خود را پیدا می کند  و در این صورت است که می تواند رقابت ایجاد کند  و این یکی از نکات اساسی است که در اقتصاد ما باید به آن توجه شود.

سهم 53 درصدی خدمات در GDP

همچنین دبیر انجمن ملی بهره‌وری یکی دیگر از سخنرانان در این مراسم؛ به ارائه آمارها پرداخت و  توضیحاتی در رابطه با وضعیت رقابت‌پذیری صنایع و بهره‌وری آنها بر اساس اطلاعات سامانه ملی انداز‌ه‌گیری شاخص‌های بهره ‌وری ارائه کرد.

 فرشید شکر خدایی در این مراسم گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته در مرکز مدیریت بهره‌وری ایران، بالاترین میانگین ارزش افزوده گروه‌های صنعتی و اقتصادی در سال 93، مربوط به بانک و بیمه و موسسات مالی، تولیدات پتروشیمی، فولاد و فلزات اساسی و معدن بوده است. به گفته وی، بر اساس مطالعه دیگری که مربوط به بررسی وضعیت بنگاه‌ها در سال 92 است، سهم بخش خدمات در تولید ناخالص داخلی 53 درصد، صنایع و معادن 23 درصد، نفت 16 درصد و کشاورزی 8 درصد بوده است.

فرشید شکر خدایی گفت: بر اساس آمار سازمان بهره‌وری آسیایی، مقایسه شاخص بهره‌وری نیروی کار در میان 6 کشور آسیایی نشان می‌دهد که این شاخص در ایران  در سال های 2012 و 2013  سیر نزولی داشته  و این نزول ناشی از رکود اقتصادی بوده و پیش بینی می شود این روند ادامه پیدا کند.

بیشترین میزان سهم بهره وری

وی در ادامه سخنانش به بهره‌وری هزینه نیروی کار در سال 93 بر پایه نرخ ثابت سال 83 اشاره کرد و گفت: بالاترین میزان در این بخش، مربوط به حوزه‌های بانک، بازرگانی، پتروشیمی و خدمات فنی و مهندسی و پایین‌ترین میزان نیز مربوط به محصولات غذایی، خودروسازی، فولاد و معدن می‌شود.

شکر خدایی  همچنین به بهره‌وری سرمایه سال 93 بنگاه‌ها با نرخ ثابت سال 83 اشاره کرد  و گفت: بهره‌وری سرمایه حوزه‌های بازرگانی، بانک، محصولات شیمیایی، ارتباطات و خدمات فنی و مهندسی در بالاترین سطح قرار دارد و بخش‌های فولاد، پتروشیمی، سیمان، معدن، محصولات غذایی و خودروسازی در پایین ترین سطح بهره‌وری سرمایه قرار دارند.

وی همچنین گفت: بر اساس آخرین آمار سال 94 سقوط شدید بهره وری در بخش معدن را شاهد بوده ایم .

در پایان این مراسم  میهمانان سوالاتی را در رابطه با موضوعات مورد بحث مطرح کردند که سخنرانان به سوالات آنها پاسخ دادند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد