ارسال پاسخ

انتقاد مهندس پورقاضی از تشکلها با ادامه سیر نزولی شاخص بهره وری در ایران ۹ مرداد ۱۳۹۵

سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط روز گذشته 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی در محل اتاق تهران برگزار شد. در این سمینار به بررسی بهره وری بنگاه ها و میزان رقابت پذیری آنها پرداخته شد. مهدی پور قاضی گفت: متاسفانه تشکل های صنعتی نگاه های بخشی و درخواست های حمایت های بخشی دارند در حالی که باید یک نگاه عمومی و کلی به صنعت داشته باشند و در درخواست های خود توازن داشته باشند واین یکی از مشکلاتی است که مدیران و تشکل ها بیشتر به وضعیت خودشان فکر می کنند. وی کمبود گزارش آسیب شناسی و بر

در سمینار رقابت‌پذیری صنعتی  مطرح شد

ادامه سیر نزولی شاخص بهره‌وری در ایران

 

سمینار رقابت پذیری صنعتی صنایع کوچک و متوسط روز گذشته 5 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران صنعتی در محل اتاق تهران برگزار شد. در این سمینار به بررسی بهره وری بنگاه ها و میزان رقابت پذیری آنها پرداخته شد.

ضعف در زمینه رقابت پذیری

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی در این مراسم گفت: صنعت کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر از قدرت رقابت پذیری خوبی برخوردار نیست و باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که صنعت ما چگونه می تواند این مشکل را حل کند تا بتواند در بازارهای جهانی حضور فعال داشته باشد.

مهدی پور قاضی گفت: متاسفانه تشکل های صنعتی نگاه های بخشی و درخواست های حمایت های بخشی دارند در حالی که باید یک نگاه عمومی و کلی به صنعت داشته باشند و در درخواست های خود توازن داشته باشند واین یکی از مشکلاتی است که مدیران و تشکل ها بیشتر به وضعیت خودشان فکر می کنند.

وی کمبود گزارش آسیب شناسی و برنامه نداشتن انجمن ها برای ارتقاء اعضاء را یکی دیگر از مشکلات حوزه رقابت‌پذیری در صنعت دانست و گفت: انجمن های صنعتی عموما هیچ برنامه ای برای ارتقاء اعضای خود نداشته اند و انجمن های صنعتی به این موضوع نگاه نمی کنند که بخشی از مشکلات درون خودشان است .

پور قاضی گفت:  بهره وری انسانی در کشور ما بسیار پایین است و این موضوعی است که باید به آن توجه کرد وی در ادامه گفت: امروزه رقابت در دنیا بر اساس جذب علم و مدیریت دانش است و هرجا رقابتی بوده روی نوآوری و خلاقیت بوده است و ما در این زمینه بسیار ضعیف هستیم.

لزوم بهره وری بنگاه ها

استاد دانشگاه صنعتی شریف در این مراسم گفت: وقتی که در داخل کشور رقابتی انجام نمی شود نباید توقع داشته باشیم که در بیرون ازمرزها رقابتی انجام شود.

فرشید فاطمی گفت: اقتصاد ما در حال حاضر در رکود است واگر به نقطه ای رسیده ایم که نقش نفت در اقتصاد ما کمتر شده؛ راه حل آن است که بنگاه ها را بهره ور کنیم.

وی گفت: در حال حاضر تعدادی بنگاه های بزرگ با  بهروه وری پایین وجود دارد که فاقد رقابت‌پذیری هستند و مسئله دیگری که وجود دارد این است که کمتر می بینیم بنگاهی متولد شود و کم کم بزرگ شود. یعنی بنگاه های بزرگ از ابتدا بزرگ متولد شده اند و کمتر شاهد آن هستیم که بیزینس های کوچک یا متوسطی بوجود بیاید که با گذشت زمان به بیزینس های بزرگ تبدیل شوند و نکته اصلی این است که بیزینس های بزرگی که بوجود آمده اند دولتی هستند و به بخش خصوصی مربوط نمی شوند. باید شرایطی را فراهم کرد که کسب و کارها بتوانند کم کم بزرگ شوند.

وی گفت: کسب و کاری که بزرگ می شود خودش مدیر و نیروی انسانی را تربیت می کند و بازار خود را پیدا می کند  و در این صورت است که می تواند رقابت ایجاد کند  و این یکی از نکات اساسی است که در اقتصاد ما باید به آن توجه شود.

آخرین وضعیت شاخص بهره‌وری نیروی کار

دبیر انجمن ملی بهره وری نیز به عنوان آخرین سخنران در  این مراسم؛ به ارائه و آمارها و مقایسه درزمینه رقابت پذیری ایران و کشورهای دیگر در صنایع مختلف پرداخت.

فرشید شکر خدایی گفت: بر اساس آمار سازمان بهره‌وری آسیایی، مقایسه شاخص بهره‌وری نیروی کار در میان 6 کشور آسیایی نشان می‌دهد که این شاخص در ایران  در سال‌های 2012 و 2013  سیر نزولی داشته  و این نزول ناشی از رکود اقتصادی بوده و پیش بینی می شود این روند ادامه پیدا کند.

در پایان این مراسم  میهمانان سوالاتی مطرح کردند که سخنرانان به سوالات آنها پاسخ دادند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد