ارسال پاسخ

رازهایی برای استخدام در ایران + کارفرماها صفحه شبکه اجتماعی شما را چک می کنند ! رازهایی برای استخدام در ایران + کارفرماها صفحه شبکه اجتماعی شما را چک می کنند ! ۳ شهریور ۱۳۹۵

بازار کار ایران و موقعیت های شغلی و استخدام در حال تغییر است ، توقعات کارفرماها و مدیران تغییر کرده ، آنها به دنبال چیزهای جدیدی در نیروی مورد نظر خود می گردند. بسیاری از کارجویان ایرانی و کسانی که هم اکنون مشغول به کار هستند ، هیچ اطلاعی از این تغییرات ندارند ، و به همین دلیل گرفتار بیکاری یا عدم رضایت شغلی می شوند.

بازار کار ایران و موقعیت های شغلی و استخدام در حال تغییر است ، توقعات کارفرماها و مدیران تغییر کرده ، آنها به دنبال چیزهای جدیدی در نیروی مورد نظر خود می گردند.

بسیاری از کارجویان ایرانی و کسانی که هم اکنون مشغول به کار هستند ، هیچ اطلاعی از این تغییرات ندارند ، و به همین دلیل گرفتار بیکاری یا عدم رضایت شغلی می شوند.

 

در این مقاله ما می خواهیم شما را با یک موضوع جدید در بازار استخدام و ارتقای شغلی ایران آشنا کنیم.

 

 

* کارفرماها صفحه شبکه اجتماعی شما را چک می کنند !

بله جدیدا در شرکت های خصوصی و همچنین دولتی کارفرما قبل از اینکه به مصاحبه استخدامی بروید و یا حتی زمانی که در شرکت مشغول کار هستید ، شبکه اجتماعی شما را چک می کنند ، مخصوصا پیج اینستاگرام و فیس‌بوک شما را. کارفرمای شما موارد زیر را حتما بررسی می کند:

 

- دوستانی که شما با آن‌ها در ارتباط هستید.

- نوع عکس‌هایی که شما در صفحه خود آپلود کرده اید.

- نوع مطالبی که شما به اشتراک گذاشته اید.

- صفحات و اشخاصی که شما پسندیده و یا به اصطلاح لایک کرده اید.

 

چگونه می توانم از طریق صفحه شبکه اجتماعی ام استخدام شوم یا حقوق بیشتری بگیرم ؟

شما باید چند تغییر مهم در این 4 موردی که گفتیم در صفحه شبکه اجتماعی خود به وجود بیاورید.

شاید نیاز باشد اصلا یک صفحه جدید راه اندازی کنید ، شکل صفحه شما باید شبیه به صفحه یک متخصص باشد ، وقتی صفحه شما شبیه صفحه یک متخصص باشد ، کارفرما حاضر است پول بیشتری به شما پرداخت کرده و اگر در مراحل استخدام هستید در استخدام شما شک نخواهد کرد.

 

 

چند پیشنهاد عالی برای یک پروفایل حرفه‌ای که با رعایت آن‌ها کارفرما در استخدام شما شک نخواهد کرد :

 

- عکس‌های رسمی از خود آپلود کنید ، همچنین اگر با فرد معروفی در حوزه تخصصی خود عکس دارید حتما آن‌را به پروفایل خود اضافه کنید. اگر در دوره ای تخصصی شرکت کرده اید حتما از طریق عکس آن‌را اطلاع رسانی کنید.

 

- گروه‌های تخصصی مرتبط با رشته و تخصص‌تان را به لیست علاقمندی‌ها اضافه کنید. مثلا اگر تخصص شما حسابداری است باید انجمن حسابداران و انجمن حسابداری در اینستاگرام و فیس‌بوک را به علاقمندی‌های خود اضافه کنید.

 

- افراد معتبر در زمینه تخصصی خود را به دوستان‌تان بیفزایید. ( یا صفحات‌شان را لایک کنید.) به طور مثال اگر در زمینه تئاتر فعالیت دارید باید بازیگران شاخص و یا کارگردانان را در لیست دوستان یا علاقمندی‌های خود داشته باشید.

 

- سعی کنید هر از چند گاهی مطالبی در خصوص رشته و تخصص خود به اشتراک بگذارید. مثلا اگر در زمینه زیست و بهداشت تخصص دارید می‌توانید اخباری در زمینه آلودگی هوای تهران در صفحه خود قرار دهید.

 

- مسائل روز را از زاویه تخصصی که دارید بررسی کنید و به اشتراک بگذارید. فرضا اگر در رشته اقتصاد تخصص دارید می‌توانید گران شدن قیمت نان و یا محاسبه سود وام بانک‌ها را روی صفحه شبکه اجتماعی خود قرار دهید. موارد دیگری مانند انتشار کتاب‌های جدید ، نقل مطلب از یک فرد دانشمند درحوزه تخصصی شما هم می‌تواند از دیگر مواردی باشد که در پروفایل شما تاثیر گذار است.

 

با انجام این تغییرات در پروفایل خود ، کارفرما در استخدام شما شک نخواهد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد