ارسال پاسخ

assoplast.com بهره برداری از دو مجتمع پتروشیمی بوشهر و مرجان تا سال 96 ۶ شهریور ۱۳۹۵

سرپرست طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از با اشاره به مجموع 12 طرح پتروشیمی گفت: از مجموع این ها 3 طرح پتروشیمی لرستان، مهاباد و اوره آمونیاک شیراز به بهره برداری رسیده است و پتروشیمی بوشهر و مرجان هم تا سال 96 به بهره برداری می رسد.

انجمن صنایع همگن پلاستیک- احمد زارعی گفت: 2 طرح دیگر از این مجتمع ها که شامل فاز 2 پتروشیمی کاویان و مجتمع پتروشیمی مروارید هستند هم اکنون به تولید رسیده اما به طور رسمی افتتاح نشده اند.

به گفته زارعی طرح های پتروشیمی بوشهر و مرجان نیز تا سال 96 به بهره برداری می رسند.

سرپرست طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به منابع مورد نیاز این واحدها گفت: منابع مورد نیاز این مجتمع ها از طریق صندوق توسعه ملی و فاینانس چین تامین خواهد شد..

به گزارش نیپنا؛ وی با اشاره به ایجاد 49 میلیون تن ظرفیت جدید در پتروشیمی گفت: از این میزان 42 میلیون تن محصول قابل فروش تولید خواهد شد اما به دلیل کمبود خوراک مشکل تولید با تمام ظرفیت وجود دارد ولی با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی این قول داده شده است که خوراک مورد نیاز این واحدها تامین شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پتروشیمی کاوه بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد

رتبه بندی این مطلب: بدون رتبه

 

بسپار می نویسد، وزیر نفت اعلام کرد که تلاش می شود مجتمع پتروشیمی کاوه، همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

 

به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه بعدازظهر (پنجشنبه) در بازدید از مجتمع پتروشیمی کاوه، با اشاره به این که هفته دولت فرصت مناسبی را برای بازدید از این مجتمع فراهم کرده است، افزود: بیش از ٦٠٠ میلیون دلار در این پتروشیمی در دوران تحریم و از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان این که مبلغ اندکی از این میزان از طریق تسهیلات بانکی تامین شده است، تصریح کرد: امیدواریم سرمایه گذار این پتروشیمی که از یک خانواده صنعتی به شمار می رود، به روند سرمایه گذاری با هدف اعتلای صنعت ایران ادامه دهد.

زنگنه با بیان این که مشکلی برای تامین خوراک این واحد پتروشیمی وجود ندارد و کارهای تامین خوراک آن در دست اقدام است، اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی می تواند درصورت نیاز، در راه اندازی این مجتمع پتروشیمی کمک کند.

وی یادآور شد: توجه به استفاده از ظرفیت های داخلی در طرح احداث این مجتمع پتروشیمی رعایت شده است.

 

این پتروشیمی متانول تولید خواهد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد