ارسال پاسخ

در گفتگو با اَسو پلاست عنوان شد؛ چرا تولیدات پتروشیمی‌ها به‌صورت خام صادر می‌شود؟ ۵ آبان ۱۳۹۵

بک تولید کننده حوزه پلاستیک با طرح این سوال که چرا باید تولیدات واحد‌های پتروشیمی به صورت خام صادر شود، گفت: مهم ترین مشکل ما تهیه مواد اولیه است.

علیرضا عبدالجوادی در گفتگو خبرنگار «اسو پلاست»، با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل صنایع پلاستیک تهیه مواد اولیه است، اظهار داشت: صنعت پتروشیمی یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است؛ اما متأسفانه همه مواد تولیدات پتروشیمی‌ها به‌صورت خام صادر می‌شود و هر زمان با واحدهای پتروشیمی مذاکره می‌کنیم، با منت به ما می‌گویند این موادی که به شما می‌دهید، اضافه موادی است که برای ایتالیا؛ آلمان و ترکیه تولید کردیم و برای شما نداریم.

وی  در مورد رشد صنعت پلاستیک در کشور، بیان کرد: رشد خیلی خوبی را شاهد بودیم و هستیم. امروز نیروهای جوان وارد این صنعت شدند و یا با خرید فناوری و یا مهندسی معکوس علم این صنعت را در اختیار می‌گیریم.

تولیدکننده مخازن و وان‌های حجیم پلیمری با بیان اینکه دولت از صنایع پلاستیک حمایت نمی‌کند، گفت: ما با برند سازی، تنوع و تبلیغات تلاش می‌کنیم با بتوانیم در بازار حضورداشته باشیم.

عبدالجوادی در مورد صادرات گفت: به‌صورت غیرمستقیم صادرات داریم که به آسیای میانه انجام می‌شود؛ همچنین از طریق شهرهای مرز کشورهای همسایه مانند عراق صادرات داریم صادر می‌کنیم و تجار برخی کشورها از ما به‌صورت مستقیم از ما خرید می‌کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط