ارسال پاسخ

قنبری در گفتگو با اَسو پلاست اعلام کرد پشت پرده رانت پتروشیمی‌ها/ دود محاسبه با ارز آزاد به چشم صنایع پلاستیک نرود -۵۰۷ فروردین ۲

عضو انجمن همگن پلاستیک استان تهران با بیان اینکه باید نرخ ارز تک‌نرخی شود تا دست رانت‌خواران قطع شود، گفت: در محاسبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها با ارز، نباید دود آن به چشم صنایع پلاستیک برود.

اسرافیل قنبری در گفتگو با خبرنگار «اَسو پلاست» در مورد محاسبه خوراک مایع پتروشیمی‌ها با نرخ ارز آزاد و تأثیر آن بر صنعت پلاستیک، اظهار داشت: در این برهه زمانی با توجه به تحریم‌های ظالمانه و زورگویان که برای کشور اعمال می‌شود، ناچار هستیم منابع مالی هماهنگی و از صنعت و تولید حمایت کنیم.
 وی با اشاره به اینکه مدیران کشور برای تأمین بودجه و نیازهای پتروشیمی‌ها ناچارند، سرمایه در گردش واحد را تأمین کنند، افزود: اگر نرخ ارز تک‌نرخی شود، باعث شفاف‌سازی خواهد شد، زیرا دست عده‌ای که از ارز چند نرخی سود می‌برند، کوتاه و همه باهم برابر خواهند شد و باید رانت از بین برود.
عضو انجمن صنایع همگن استان تهران، ادامه داد: مثلاً در چند ماه گذشته مصوبه‌ای در حوزه پتروشیمی تصویب شد که عرضه محصول در مناطق آزاد شامل 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده نمی‌شود؛ درحالی‌که این‌ها مواد اولیه و حواله‌های پلاستیک را به سمت مناطق آزاد سوق می‌دادند؛ اما بدون اینکه موادی به مناطق آزاد ارسال شود، در بازار تهران به مصرف‌کنندگان می‌فروختند.
قنبری تصریح کرد: عده‌ای بدون کسب‌وکار و فعالیت، این 9 درصد را به سود خود استفاده می‌کردند و اسم این رانت است که باید دست رانت‌خواران کوتاه شود.
وی با بیان اینکه باید محاسبه نرخ خوراک مایع پتروشیمی با ارز آزاد مدیریت شود تا دود آن به چشم صنایع پلاستیک نرود؛ اظهار داشت: آقای زنگنه وزیر نفت باید به مدیران دستور دهد تا ناهماهنگی ایجاد نکنند؛ البته برخی گزارش‌های اشتباهی به وی می‌دهند و وزیر نفت به اسناد آن دستور صادر می‌کنند.
این تولیدکننده در حوزه پلاستیک اضافه کرد: اگر وزیر نفت واقعیت را بداند، قطعاً چنین دستوری را نخواهد داد، وی انسان سالم و پاکی است؛ اما عده‌ای سودجوی به ایشان گزارش نامتناسب می‌دهند.
قنبری با تأکید بر استفاده از توان انجمن‌ها برای تصمیم‌گیری، گفت: وزیر نفت نباید به نظر انجمن همگن پلاستیک استان تهران و انجمن ملی و سایر تشکل‌ها... توجه کنند تا دود تصمیمات به چشم صنایع نرود.
عضو انجمن صنایع همگن استان تهران در پایان تأکید کرد: مجلس به دنبال این است تا نرخ ارز، تک‌نرخی شود که اگر این اتفاق رخ دهد به‌طوری‌که حتی باید هزینه آن پرداخت شود تا ثبات اقتصاد شکل بگیرید؛ امیدواریم این اتفاق رخ دهد تا رانت از بین برود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد