ارسال پاسخ

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی قواعد بازار محصولات پتروشیمی تغییر نخواهد کرد/ نظر شورای رقابت را می پذیریم -۵۰۴ فروردین ۲

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با اشاره به تغییر در نحوه قیمت گذاری پایه محصولات پتروشیمی از میانگین نرخ جهانی به قیمت پایه هفته آخربازار، گفت: به دنبال تغییر جدی و بزرگی در قواعد بازار نیستیم.

به گزارش «اَسو پلاسj» به نقل از نیپنا، رضا محتشمی پور با تاکید بر وجود آرامش در بازار عرضه محصولات، افزود: براساس مصوبه جدید شورای رقابت، قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی که هردو هفته یکبار ازسوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازارآزاد اعلام می شد که از این پس اندکی تغییر خواهد کرد.
وی با تاکید براینکه به دنبال تغییر جدی و بزرگی در بازار محصولات پتروشیمی نیستیم، اظهار کرد: ما به دنبال تغییرهای بزرگ در قواعد بازار نیستیم. فقط بر اساس مصوبه شورای رقابت از ماه آینده به جای میانگین نرخ جهانی قرار است که قیمت های پایه آخرین هفته معاملاتی(هفته دوم) ملاک اعلام قیمت ها باشد.
رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی خاطر نشان کرد: شورای رقابت با مصوبه جدید به دنبال نزدیک کردن بازار داخلی به نوسان های بازار های جهانی است، که البته من ترجیح می دهم نوسانات بازارهای جهانی باسرعت به بازارهای داخل کشور منتقل نشود.
محتشمی پور ادامه داد:  بطور مثال چندی پیش بطور ناگهانی قیمت جهانی TDI بدلیل مشکل در بازار چین ناگهان افزایش شدیدی یافت.
به گفته وی، اگرحادثه درخط لوله ای درچین اتفاق بیفتد و به تبع آن قیمت محصولی افزایش یابد، این امر نباید بازارهای داخلی ما را تحت تاثیر قرار دهد.
رئیس دفتر توسعه صنایع پتروشیمی در خاتمه تاکید کرد: البته، این یک نظر کارشناسی است و نظر شورای رقابت را می پذیریم .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد