ارسال پاسخ

در گفتگو با اَسو پلاست اعلام شد؛ چین و ترکیه رقیب اصلی ایران در منطقه/ اگر دولت کمک واقعی کند، می‌توانیم درزمینهٔ لوله پلی‌اتیلن اول باشیم ۸ آبان ۱۳۹۵

مدیر فروش سازمان و ادارات گروه صنعتی گیتی پسند با بیان اینکه چین و ترکیه رقیب‌های ایران در بازارهای منطقه است، گفت: ایران می‌تواند رتبه اول منطقه را به دست بیاورد اگر دولت کمک واقعی کند.

سید جواد موسوی مدیر فروش سازمان و ادارات گروه صنعتی گیتی پسند در گفتگو با خبرنگار «اَسو پلاست» با اشاره به اینکه این گروه صنعتی، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خصوصی کشور است، اظهار داشت: گیتی پسند درزمینهٔ تأسیسات ساختمان، راه و شهرسازی و آب و فاضلاب فعالیت می‌کند.
وی افزود: شرکت گیتی پسند درزمینهٔ آب و فاضلاب، لوله‌های تک جداره آب از سایز ۱۶ میلی‌متر تا ۳۱۵ در گریده‌های فشاری و همچنین لوازم انشعاب آب و فاضلاب هم به‌صورت ۵ لایه و تک لایه تولید می‌کند.
موسوی با در مورد نقش صنعت پلاستیک در آب و فاضلاب با توجه به کم‌آبی و خشک‌سالی، گفت: این نقش، کاملاً محرز است و امروز بیشترین قطعاتی که اکنون در انشعابات آب و فاضلاب استفاده قرار می‌گیرد، از پلاستیک و پلی‌اتیلن ساخته می‌شود.
مدیر فروش سازمان و ادارات گروه صنعتی گیتی پسند در مورد پیشرفت حوزه پلاستیک در کشور بخصوص در بخش آب با توجه به خشک‌سالی، بیان کرد: حدود ۱۸۰۰ تولیدکننده پلی‌اتیلن در کشور فعالیت می‎کنند که این تعداد قابل‌توجه است؛ حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ شرکت از این تعداد در حوزه لوله‌های پلی‌اتیلن فعال‌اند که دارای گرید هستند.
به گفته وی، ازنظر رشد فنّاوری و اجرایی، قدرت خیلی خوبی در منطقه داریم؛ شرکت‌های تولیدی در حوزه آب و فاضلاب فعال هستند و از سوی دیگر واحدهای پتروشیمی مواد اولیه را تولید می‌کنند و که در بخش مواد اولیه قوی هستیم؛ امروز پتروشیمی‌های کشور، مانند امیرکبیر، شازند، جم و... در منطقه شاخته شده‌اند و مواد اولیه موردنیاز را تأمین می‌کنند.
موسوی پاسخ به این سؤال که اکنون در حوزه پلاستیک و تولید لوله‌های پلی‌اتیلن چه جایگاه در دنیاداریم، گفت: اگر بازار خوب بشناسیم و دولت از تولیدکننده حمایت کند، می‌توانیم جایگاه اول منطقه را به دست بیاوریم.
وی تصریح کرد: امروز به دلیل حضور کم در بازارهای منطقه چین که فاصله زیادی با خاورمیانه دارد؛ اما حضوری فعال دارد، امروز چین و ترکیه در این زمینه خیلی خوب فعالیت می‌کنند، البته ایران می‌تواند رتبه اول منطقه را به دست بیاورد که این نیازمند کمک واقعی دولت است.
موسوی ادامه داد: دولت اگر بتوانند مواد اولیه برای تولیدکننده‌ها باکیفیت و قیمت خوب تأمین کند و از سوی دیگر تولیدکننده‌ها بتوانند قیمت تمام‌شده تولید را با افزایش بهره‌وری کنترل و کاهش دهند، به‌راحتی می‌توانیم در منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس اول باشیم.
مدیر فروش سازمان و ادارات گروه صنعتی گیتی پسند تأکید کرد: در منطقه چین و ترکیه از همه بیشتر خودنمایی می‌کنند، البته رقیب اول ما، چین است، زیرا قیمت تمام‌شده آن‌ها خیلی پایین‌تر از ایران است و بعدازآن ترکیه رقیب ایران است.
موسوی در مورد صادرات گفت: به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند عمان، لبنان، عراق، سوریه، صادرات داریم، البته در تاجیکستان، روسیه، اکراین فعالیت می‌کنیم، اما ترکیه و چین خیلی قوی‌تر از ما بخصوص در عراق و سوریه حضور دارند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط