ارسال پاسخ

عضو کمیسیون انرژی مجلس خبرداد: اجرای 80 طرح پتروشیمی با سرمایه گذاری 71 میلیارد دلاری/ باید درمسیر جلوگیری از خام فروشی گام برداریم ۱۷ آبان ۱۳۹۵

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای 80 طرح پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه با سرمایه گذاری 71 میلیارد و 800 میلیون دلار، بیش از 90 میلیون تن به ظرفیت کل تولید صنعت پتروشیمی افزوده می شود.

به گزارش «اَسو پلاست» به نقل از نیپنا، علی گلمرادی درباره نقش و اهمیت توسعه صنایع پتروشیمی دربرنامه ششم توسعه اظهار کرد: یکی ازمزیت های ایران صنایع نفت و گاز است به همین منظور باید حداکثر استفاده را از آن کرد، بنابراین بهره مندی مطلوب از نفت و گاز در پرتو صنایع تبدیلی مانند پتروشیمی محقق می شود.
وی افزود: تدوین نقشه راه برای تکمیل زنجیره ارزش برای پتروشیمی باید در برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شود.
عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه اجرای ٨٠ طرح توسعه ای پتروشیمی در برنامه ششم پیش بینی شده است، ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد عملیات اجرایی 50 طرح با ظرفیت 41 میلیون و 300 هزار تن و با میزان سرمایه گذاری 32 میلیارد دلار آغاز شده است و 30 طرح باقیمانده نیز با ظرفیت 49 میلیون و 100 هزار تن نیازمند 39 میلیارد و 800 میلیون دلار سرمایه گذاری است.
این نماینده مجلس دهم گفت: اهتمام کمیسیون رفع چالش های صنعت پتروشیمی است از این رو کمک خواهیم کرد این صنعت رشد و توسعه یابد تا از حجم خام فروشی کاسته شود زیرا باید ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران تا سال ۲۰۲۵ به ۱۸۰ میلیون تن رسد.
وی کاهش خام فروشی را یک هدف مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: باید درمسیر جلوگیری از خام فروشی و تولید محصولات نهایی با عزمی ملی گام برداریم.
گلمرادی درباره استفاده مدیران بومی در صنایع پتروشیمی گفت: بهره مندی از مدیران بومی برای طرح های صنعتی بهره وری را افزایش می دهد از این رو برنامه استفاده از مدیران کارآزموده بومی برای صنایع پتروشیمی با اهمیت است و اثر مثبت بر کارایی خواهد گذاشت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد