ارسال پاسخ

نایب‌رئیس کمیته پتروشیمی مجلس در گفتگو با اَسو پلاست: پتروشیمی‌ها ابتدا نیاز صنایع پایین‌دستی تأمین کنند، بعد به فکر صادرات باشند/ مجلس ورود می‌کند ۱۷ آبان ۱۳۹۵

نایب‌رئیس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه واحدهای پتروشیمی ابتدا نیاز صنایع پایین‌دستی تأمین کرده و بعد به دنبال صادرات محصول خود باشد، گفت: پتروشیمی‌ها با توجه ملاحظه‌ای که در قیمت خوراک آنها انجام می‌شود، باید ملاحظه صنایع پایین‌دستی کنند.

حمید گرمابی در گفتگو با «اَسو پلاست» در مورد وضعیت پتروشیمی‌ها اظهار داشت: شورای رقابت باید بر قیمت و نحوه عرضه واحد‌های پتروشیمی نظارت کند.
وی افزود: اکنون واحدهای پتروشیمی‌ همه محصول خود را در بورس کالا عرضه نمی‌کنند و بخشی را در بازار آزاد بفروش می‌رسانند؛ به همین دلیل با شورای رقابت و مسئولان مربوطه جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا این موضوع را بررسی کنیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با توجه به وظیفه نظارتی مجلس، به عدم عرضه همه‌ی محصول پتروشیمی‌ها در بورس، به این موضوع ورود و در کمیسیون صنایع و معادن آن را بررسی خواهیم کرد. با توجه اینکه خوراک باقیمت مناسب به پتروشیمی‌ها داده می‌شود، انتظار داریم که پتروشیمی بتواند نیاز صنایع پایین‌دستی تأمین کرده و بعد به دنبال صادرات محصول خود باشد.
گرمابی تصریح کرد: پتروشیمی‌ها با توجه ملاحظه‌ای که در قیمت خوراک انجام می‌شود، باید ملاحظه صنایع پایین‌دستی انجام دهند؛ زیرا این صنایع اشتغال زیادی ایجاد می‌کنند و اشتغال هم‌اکنون مشکل و معضل اصلی کشور است.
وی در مورد عرضه محصول پتروشیمی‌ها در بورس، تاکید کرد: انتظار این است که واحدهای پتروشیمی این موضوع را رعایت کنند تا نیاز صنایع پایین‌دستی برآورده شود. باید بتوانیم همه باهم صنایع کشور را از رکود خارج کنیم و اگر این امر محقق شد؛ رونق ایجاد و اشتغال سامان می‌یابد.
به گفته وی، شورای رقابت کماکان باید روی قیمت‌گذاری و عرضه محصول در بورس نظارت داشته باشد؛ مجلس هم به‌عنوان وظیفه نظارتی لازم بداند، به این موضوع ورود و این مباحث را کنترل خواهد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد