ارسال پاسخ

assoplast.com نمی‌توانیم با کشوری مثل چین رقابت کنیم ۱۷ آذر ۱۳۹۵

مدیر اجرایی شرکت نکو بهینه ماشین با اشاره به این‌که ایران از نظر تولید دستگاه تزریق شرایط خوبی ندارد، یکی از شاخصه‌های بسیار مهم در تولید را تیراژ بالا خواند و افزود: با توجه به این‌که در ایران امکان تیراژ بالا وجود ندارد، عملا ساخت دستگاه‌های تزریق برای تولید کننده به صرفه نیست.

کاوه سلیمی درگفت‌وگو با اسوپلاست، گفت: متاسفانه بخاطر تیراژ پایین این اتفاق نمی‌افتد. در نظر داشته باشید بسیاری از صنایع ما بخاطر تیراژ پایین این مشکل را دارند و چون تیراژ آن‌ها پایین است، نمی‌توانند بخش‌های تحقیق و توسعه راه‌اندازی کنند. به عنوان نمونه گوشی‌های موبایل همین گونه است تا بخواهند خط را راه‌اندازی و در ادامه تولید کنند، گوشی‌های جدید به بازار آمده است. باید تیراژ تولید آنقدر بالا برود تا برای تولید کننده ارزش داشته باشد. متاسفانه تدرو حوزه پلاستیک به همین دلایل که گفتم نمی‌توانیم با کشوری مثل چین رقابت کنیم.
سلیمی درباره راهکار برون رفت از این مشکل با بیان این‌که خروج از این مشکل به استراتژی کلان مملکت باز می‌گردد، افزود: باید ببینیم سیاست کلان مملکت می‌خواهد صنعت را به کدام سو سوق دهد.
او یکی از پیش‌نیازهای برون‌رفت از این مشکل را حمایت با در نظر گرفتن پتانسیل کشور خواند و افزود: باید با توجه به این دو نکته یادشده سیاست‌گذاری کرد.
سلیمی دراین‌باره افزود: با توجه به این‌که ایران در حوزه پتروشیمی بضاعت پیشرفت دارد، باید در آن عملا از خام‌فروشی خارج شویم تا نفت را خام نفروشیم، در این صورت است که می‌توانیم مواد پتروشیمی داشته باشیم، موادی که به تولید قطعات پلاستیکی به ما کمک شایانی می‌کند.
او با تاکید بر این‌که ایران در حوزه پلیمر پتانسیل بالایی دارد که امیدوارم سرمایه گذاری شود تا بتوانیم در حوزه تولید به رتبه خوبی برسیم، ادامه داد: در حالی که این روزها در تمامی عرصه‌های صنعتی از لوازم خانگی تا خوردو مصرف پلاستیک بالا رفته است، باید بیش از پیش خود را در این حوزه تقویت کنیم. البته در نظر داشته باشید که مصرف قطعات پلاستیکی بالاتر هم می رود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط