ارسال پاسخ

مدیرعامل شرکت آوا: قالب‌سازان ما غالبا بدقول هستند ۲۳ آذر ۱۳۹۵

علی شبستری با بیان این‌که ما باید بپذیریم که در کار صنعتی امیدوارم و این‌دست صحبت‌ها معنا نمی‌دهد، می‌گوید مثلا قالب‌سازان ما غالبا بدقول هستند در صورتی که قالب‌سازان خارجی این چنین نیستند و سر وقت کار را به ما تحویل می‌دهند.

علی شبستری، مدیرعامل شرکت آوا یکی دیگر از صنعت‌گرانی بود که با او از نمایشگاه و صنعت پلاستیک گفتیم. او در گفت‌وگو با خبرنگار اسوپلاست، شانزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی را به لحاظ محتوا بهتر از سال‌های قبل عنوان می‌کند و آن را از نظر مدیریت ضعیف می‌خواند.
شبستری می‌گوید: «از نظر محتوایی باتوجه به اینکه صنعت‌گران ما بسیار زحمت‌کش هستند، همواره سعی کردند بروز باشند و چون تولید کنندگان هم حتی در بدترین شرایط سعی خود را می‌کنند تا کار خوب ارائه دهند ما به لحاظ محتوایی شاهد نمایشگاه خوبی بودیم، آن هم در شرایطی که از هیچ کجا حمایت نمی‌شویم.»
او با اشاره به این‌که کیفیت محصولات را با همه مشکلات و محدودیت‌ها مطلوب دیدم، می‌افزاید: «با اینکه ما از واردات برخی از چیزها نظیر مواد اولیه و دستگاه تزریق ناگزیریم، اما شما بدانید ما نه تنها از تایلند که از چین هم هیچ چیزی کم نداریم.»
مدیرعامل شرکت آوا با بیان این‌که عمر ورود ما به عرصه پلاستیک به چهار سال می‌رسد، اظهار می‌کند: «در قالب‌سازی بخاطر بدقولی قالب‌سازان علی‌رغم میل باطنی‌ام مجبور شدم این بخش را به چینی‌ها بسپارم که آنان نیز خوش‌وعدگی می‌کنند و همین خوش‌وعدگی باعث می‌شود تا ما کار خوب تحویل دهیم.»
شبستری با تاکید بر این‌که یکسری مشکلات ما به دولت باز می‌گردد و یکسری از مشکلات به فرهنگ شخصیتی ما، می‌افزاید: «ما باید بپذیریم که در کار صنعتی امیدوارم و این‌دست صحبت‌ها معنا نمی‌دهد. یعنی باید خوش‌وعده و دل‌سوز باشیم. به عنوان نمونه قالب‌سازان ما غالبا بدقول هستند در صورتی که قالب‌سازان خارجی این چنین نیستند و سر وقت به ما کار را تحویل می‌دهند. ای کاش ما هم فرهنگ رفتاری‌مان را پیش از هر چیز درست کنیم تا صنعت کشور هم پیشرفت کند.»
ظروف فریزری شفاف از جمله محصولات پلاستیکی شرکت آوا به شمار می‌رود که مایعات از آن نشر نمی‌کند و قابلیت نگهداری سبزیجات و میوه جات در مدت زمان طولانی را دارد؛ همین محصول باعث شد تا از شبستری درباره ارزیابی او از کیفیت محصولات داخلی در مقایسه با هم‌نوعان خارجی آن‌ها بپرسیم. « کیفیت محصولات پلاستیکی ایرانی خوب است اما تنوع نداریم که به مشکل سیاست خارجی ما بازمی‌گردد. فراموش نکنیم که داد و ستد مالی در ایران با سایر کشورها سخت و مشکل است، آن هم با توجه به این‌که مدل تجارت جهانی هم تغییر کرده است.»

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط