ارسال پاسخ

خدمت کردن به اعضا، ضامن موفقیت انجمن ۱ دى ۱۳۹۵

کسی که در روز مجمع تلاش می‌کند به هر صورت وارد هیات مدیره انجمن شود، وقتی وارد شد باید خادم اعضا باشد، نه آنکه نگاه از بالا به اعضا داشته باشد. خدمت کردن به اعضا، تنها ضمانت داشتن انجمنی موفق است.

جواد هوبه فكر
مدیر عامل شرکت البرز پلاستیك

همزمان با نزدیک شدن به ششمین دوره انتخابات انجمن همگن پلاست به نظر می‌رسد ذکر چند نکته در خصوص الزامات داشتن انجمنی موفق ضروری باشد. یکی از موارد مهمی که باید در انتخابات انجمن مدنظر قرار گیرد، بازگشت اعتماد به انجمن است. متاسفانه در مدت چند سال اخیر اعتماد اعضا به انجمن به دلیل عملکرد نامناسب هیات مدیره و اعضا به شدت خدشه دار شده است. بنابراین بازگشت اعتماد از دست رفته باید در دستور کار هیات مدیره قرار گیرد. از سویی دیگر هیات مدیره جدید به دلیل عدم توجه به نیازهای انجمن در سال‌های قبل، کارهای انباشته زیادی دارد که حداقل در سال‌های اول باید به آن متمرکز شود. در چند مدت اخیر عملکرد انجمن عملکرد قابل قبولی نبوده است. در حالی که این گروه می‌توانست مامن و خانه اعضا باشد، اما متاسفانه مسیری برای عده‌ای خاص شد تا با استفاده از کرسی که در آن قرار گرفتند با وارد کردن افراد مجیزگو فرصت را برای پیش‌برد امکانات بهتر از این صنعت بگیرند.
در همین حال اصلاح اساسنامه انجمن نیز از دیگر الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اصلاحاتی اساسی و فارغ از هر گونه وعده و شعار. برخی می‌گویند در خصوص اساسنامه  فلان و بهمان می‌کنیم، باید در این خصوص توجه داشت که برخی از این وعده‌ها شعاری و خالی از واقعیت برای ورود به هیات مدیره است.
در پایان باید به این نکته توجه داشت که اگر هیات مدیره بتواند دراین دوره حتی دو سه مورد از اهداف انجمن را پیش ببرد یک گام موفقیت‌آمیزبرداشته است.  انجمن باید برای اعضا کار کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط