ارسال پاسخ

مدیرعامل مجموعه پلاستیک سپهر: فاصله کیفی تولیدات داخلی با اروپایی بسیار زیاد است ۱۳ دى ۱۳۹۵

مدیرعامل مجموعه پلاستیک سپهر گفت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی امسال ضعیف ترین دوره خود را تجربه کرد. زیرا درست است که بازدیدکنندگان زیادی مراجعه کردند اما از لحاظ بازدید کنندگان تخصصی به هیچ وجه مانند سال های قبل نبود. در یک کلام، صرفا شلوغ بود.

سپهر فردوسان در گفت و گو با اسوپلاس در خصوص نمایشگاه اخیر چاپ و بسته بندی گفت: این پنجمین دوره است که ما در این نمایشگاه حضور داریم و فکر می کنم امسال ضعیف ترین دوره خود را تجربه کرد.

وی تصریح کرد: درست است که بازدیدکنندگان زیادی مراجعه کردند اما از لحاظ بازدید کنندگان تخصصی به هیچ وجه مانند سال های قبل نبود. در یک کلام، صرفا شلوغ بود.

 در ادامه این تولیدکننده ظروف یکبار مصرف نسبت به ادعاهی که در خصوص آلودگی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مطرح می شود گفت: به هرحال استفاده از پلاستیک مانند دیگر مواد اولیه، محاسن و معایب خود را دارد. همانطور که کاغذ ممکن است آلودگی داشته باشد. اما با این حال اگر توجه کنید می بینید که برای پک های بسته بندی خون که بسیار حساس هستند، از پلاستیک استفاده می کنند. بنابر این اصل قضیه که برخی معتقدند ظروف پلاستیکی آلوده است، کاملا مردود است. 

وی ادامه داد: اما درباره جز کار بخواهیم صحبت کنیم باید بگویم که بله متاسفانه در بازار محصولاتی تولید و توزیع می شود که به دلیل بی کیفیت بودن آنها و استفاده از مواد درجه دو، کالاهای آلوده در اختیار مشتری ها می گذارند.

او تاکید کرد:  البته این تولیدکنندگان معمولا در شرایطی به تولید محصول خود ادامه می دهند که هیچ نظارتی بر روی آنها نیست. یعنی مانند شرکت های معتبر زیر ذره بین مراجع بهداشتی فعالیت نمی کنند. هرچند واقعیت این است که هر دو مجموعه که زیر نظر یا خارج از نظارت کار می کنند می‌توانند به نوعی در تولیدات خود کم کاری کنند. لذا تولید کالا با کیفیت خوب صرفا به وجدان کاری افراد برمی‌گردد.

این فعال حوزه پلاستیک در خصوص نحوه تشخیص کالای مرغوب گفت: به نظرم اولین روش برای تشخیص کیفیت و مرغوبیت ظروف یکبار مصرف، شفافیت محصول است. این روشی است که خودما نیز از این روش استفاده می کنیم. یعنی هرچقدر شفافیت ظروف بیشتر باشد نشان دهنده این است که محصول از مواد درجه یک و مرغوب ساخته شده است. اما راه های دیگری هم وجود دارد. نظیر توجه به برند کالا که تولیدکنندگان مطرح همیشه کالاهای با کیفیت تولید می کنند یا توجه به آرم استاندارد و تائیدیه بهداشت و...

 فردوسان در پایان با اشاره به تفاوت کیفیت تولیدات داخلی با خارجی  افزود: از لحاظ کیفی ما به هیچ عنوان با مشابه های اروپایی قابل مقایسه نیستیم و برای رسیدن به جایگاه آنها باید مسیر طولانی را طی کنیم. البته در بازار آسیا حرف برای گفتن داریم.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار مرتبط