ارسال پاسخ

اسرافیل قنبری در واکنش به اظهارات وزیر نفت: پلاستیک، بلاست ۱۹ دى ۱۳۹۵

یکی از اعضای فعال انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران در واکنش به صحبت‌های اخیر وزیر نفت معتقد است که پلاستیک در شرایط کنونی نه طلا، بلکه بلاست.

اسرافیل قنبری از اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران در واکنش به اظهارات اخیر بیژن زنگنه، وزیر نفت مبنی بر اینکه در شرایط کنونی پلاستیک طلاست، به خبرنگار اسوپلاست گفت: واحدهای پلاستیکی در حال حاضر درگیر کمبود نقدینگی و مواد اولیه هستند و این طلایی که ایشان می‌فرمایند دست واحدهای تولیدی نیست و زمانی که این طلا در دست صنعتگر و تولید کننده نباشد، بیشتر شبیه یک بلا می‌شود.
وی در ادامه گفت: به وزیر پیشنهاد کردم که اگر به هر واحد تولیدی  سوپسیت قیمت با ظرفیت  10درصد پروانه بهره برداری بدهند حمایت بزرگی از واحدهای تولیدی می‌شود تا این واحد‌ها فعالیت خودشان را از سر بگیرند.
وی با بیان اینکه در این‌صورت واحدهای تولیدی که غیر فعال هستند تشویق می‌شوند و با تامین این نوع ماده حمایتی می‌توانند به مدار تولید برگردند.
قنبری در ادامه گفت: در بازدید از کارخانجات چین دیدم که عمده مواد اولیه آن‌ها از مواد پتروشیمی‌های ایران بود و با تمام ظرفیت تولید می‌کردند. در صورتی که هیچ یک از واحدهای تولیدی ایران مواد اولیه ندارند و برای تامین این ماده دچار مشکلات بسیاری هستند.
این فعال عرصه پلاستیک با بیان این‌که ما فقط رنگ این طلا را می بینیم، ادامه داد: تا زمانی که این طلا به دست ما نرسد، هیچ فایده‌ای هم برای‌مان نخواهد داشت.
او تاکید کرد: زمانی که از تولید داخلی حمایت نشود، فرصت شغلی هم از بین می رود؛ فراموش نکنیم بیکاری که امروز در بین جوانان ما موج می‌زند، به دلیل وجود چنین معضلاتی است.
قنبری با بیان این‌که باید مواد به جنس قابل مصرف تبدیل شود تا در این صورت بتوانیم صادرات هم داشته باشیم، افزود: در حال حاضر مواد ما برای تبدیل شدن به محصولات پلاستیکی به کارخانه‌های چین می‌رود و دوباره به کشورمان باز می‌گردد، موضوعی که اصلا به نفع تولید داخلی نیست. در حال حاضر دغدغه ما واحد‌های تولیدی است که بیکار هستند و بارها رهبر انقلاب در این مورد تذکر داده‌اند که فقط شعار ندهید و اقدام و عمل کنید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد