ارسال پاسخ

پیشنهاد رایزن بازرگانی افغانستان در ایران فرصت سرمایه‌گذاری در افغانستان را از دست ندهید ۲۲ دى ۱۳۹۵

جابر انصاری معتقد است که بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وجود دارد که به همین خاطر نباید فرصت سرمایه‌گذاری در این کشور را از دست داد.

جابر انصاری رایزن بازرگانی افغانستان در ایران در همایش توسعه صادرات در صنایع پلاستیک  با بیان این‌که قانون حمایت از سرمایه گذاری در کشور افغانستان وجود دارد، آن را یک قانون جدید خواند و افزود: افرادی که به قصد سرمایه گذاری به افغانستان بیایند بدون شک حمایت از آنها در منطقه بی نظیر خواهد بود. هر تاجر یا سرمایه گذار که قصد سرمایه گذاری در افغانستان داشته باشد به شکل 100 درصد مالکانه می تواند شرکت را بدون شریک افغانی ثبت کند. همچنین شما به صورت مشارکتی با یک افغانستانی می توانید سرمایه گذاری کنید.
او در ادامه با بیان این که همچنین می توانید از کلیه خدمات بانکی در افغانستان نیز بهره‌مند شوید، ادامه داد: نرخ بهره در افغانستان نسبت به ایران پایین تر است. در نظر داشته باشید از 2014 تا 2024 هر فردی که در افغانستان سرمایه گذاری کند شامل خدماتی مانند مصونیت های فیزیکی و مالی سرمایه گذاری می شود.

انصاری درباره احتمال وقوع منازعه و مجادله و چگونگی حل آن نیز اظهار کرد: کمیسیون حل منازعات اتباع تجار خارجی وجود دارد و اختلاف را در همان ابتدا حل می کند و در صورت عدم حل به دادگاه تجاری افغانستان ارجاع و در زمان بسیار کمی به حل موضوع می پردازند.

او با بیان این‌که اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان به وزارت بازرگانی ملحق شده است، گفت: با ارائه پروپوزال سرمایه گذاران، در کمتر از دو ماه می توانند صاحب زمین شوند. همچنین موضوع مناطق ویژه هم در افغانستان در دست بررسی است.

رایزن بازرگانی افغانستان در ایران  با اشاره به این که کالای ایرانی از کالای پاکستانی با کیفیت تر است، بیشتر واردات افغانستان از پاکستان را محصولات پلاستیکی عنوان کرد و گفت: متاسفانه فقط در حوزه جنوب و جنوب غربی ایران، کالاهای ایرانی وارد می شود و در سایر مناطق به ندرت می توان کالاهای ایرانی را پیدا کرد.

انصاری پیشنهاد حضور در نمایشگاه افغنستان و یافتن شرکای تجاری داد و گفت: در قندهار و هرات شاهد سرمایه گذاری های ایتالیایی ها، ترک و چینی ها هستیم اما ایرانی ها کمتر حضور دارند.

در همایش توسعه صادرات در صنایع پلاستیک که با همکاری کمیسیون آموزش و کمیسیون صادرات انجمن ملی پلاستیک برگزار شده است، افراد متعددی برای تبیین بازار صادراتی صنایع پلاستیک به کشور افغانستان، انتقال تجربه می کنند، که معاون سازمان توسعه تجارات ایران، وزیر سابق مسکن و شهرسازی، رایزن بازرگانی افغانستان، دبیر اتاق بازرگانی ایران در افغانستان و مشاور ارشد سازمان توسعه تجارت را می‌توان از جمله این افراد خواند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد