ارسال پاسخ

مدیر فروش شرکت دقت پلاست بیان کرد حضور چشم گیر افراد کارشناس در «تهران پلاست» ۱ بهمن ۱۳۹۵

رضا توکلی مدیر فروش شرکت دقت پلاست حضور افراد کارشناس در نمایشگاه «تهران پلاست» را مثبت دانست و گفت: مراجعه کنندگان در زمینه پلاستیک اطلاعات خوبی داشتند و بیشتر مسائل مطرح شده کارشناسانه بود.

رضا توکلی در خصوص نمایشگاه تهران پلاست به خبرنگار اسوپلاست گفت: بارزترین حسن این نمایشگاه این بود که به دلیل زیاد بودن مسافت از مرکز شهر تا محل برگزاری نمایشگاه مقداری از حواشی که در ایران پلاست بود در اینجا وجود نداشت و بیشتر کسانی که در نمایشگاه حضور پیدا کردند در همین زمینه فعالیت داشتند و می توان گفت مباحثی که مطرح شد کارشناسی تر بود و کسانی که به نمایشگاه مراجعه کردند سطح آگاهی خوبی در زمینه پلاستیک داشتند.

 

وی بزرگترین مشکل این نمایشگاه را گرانی آن دانست و گفت: باید مقدار بیشتری به شرایط اقتصادی شرکت کننده ها توجه شود و شرایط آنها بهتر درک شود تا با کم کردن قیمت ها شرکت های بیشتری تمایل به حضور پیدا کنند تا بتوان در این صورت بازخورد بهتری را از نمایشگاه گرفت اما در کل می توان به تهران پلاست نمره مثبت داد.

 

مدیر فروش شرکت دقت پلاست در خصوص اینکه برگزاری این نمایشگاه چقدر به گسترش صادرات کمک خواهد کرد گفت: در خصوص صادرات نمی توانیم موفق باشیم چرا که شاید بالا 95 درصد نمایشگاه محصولات وارداتی است. اما در خصوص بازار داخلی باید گفت  این نمایشگاه برای تولید کنندگانی که در اول راه  هستند بسیار می تواند خوب و تاثیرگذار باشد و برای شرکت هایی که سابقه طولانی تری دارند شرکت در این نمایشگاه ها بیشتر جنبه اعلام حضور می تواند داشته باشد. توکلی حضور بازدید کنندگان خارجی را در این نمایشگاه کمرنگ دید و گفت: از انجایی که نمایشگاه در زمینه اطلاع رسانی ضعیف عمل کرد باعث شد شاهد حضور کمرنگ و یا انگشت شمار هیات های تجاری در این نمایشگاه باشیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا  صنعت ماشین سازی در ایران از بین رفته و بیشتر ماشین آلات وارداتی است گفت: یکی از عواملی که باعث شد ماشین سازی در کشور ما از بین برود این است که در یک مقطعی که قیمت دلار وارداتی ارزان بود، تعرفه ماشین وارداتی از تعرفه جنسی که برای ساخت ماشین به کاربرده می شد پایین تر بود و ماشین به راحتی می توانست به ایران وارد شود که این عوامل دست به دست هم داد تا تولید کننده داخلی را ضعیف کرد تا جایی که ماشین سازی به طور کل از بین رفت. توکلی سوء مدیریت تولید کننده های داخلی را یکی دیگر از این دلایل دانست و گفت: بسیاری از روش های سنتی قدیمی استفاده می کردند که ماحصل آن تعطیلی یک مجموعه شد.

 

مدیر فروش شرکت دقت پلاست در خصوص برنامه های  آینده این شرکت گفت: تلاشمان این است که با ارائه خدمات بهتر به مشتری ها چه در زمینه خدمات فروش و چه در زمینه خدمات پس از فروش این روند را ادامه دهیم.  

 

 

 

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد