ارسال پاسخ

کمیسیون فنی انجمن همگن منتشر کرد راهنمای مدیریت پسماندهای ترموپلاستیک ۹ بهمن ۱۳۹۵

بدون شك انجمن صنايع همگن پلاستيك استان تهران به لحاظ انجام حركت هاي نرم افزاري و زيربنايي در صنايع پلاستيك كشور هميشه پيش قدم و پيشرو بوده است. كميسيونهاي اين انجمن و به ويژه كميسيون فني در تنوير افكار عمومي و انجام اين امور زيربنايي نقش مؤثري دارند.در تهيه كتابچه حاضر كه با همت اعضا فرهيخته و عالم اين كميسيون بوده است نهايت سعي و تلاش در جهت تهيه دستورالعمل هاي مديريت پسماند هاي ترموپلاستيك صورت گرفته است. مطالب اين كتابچه به نحوي نگارش شده است كه چنانچه غير متخصصين هم به آن مراجعه نمايند قابل

امروزه و در قرن بيست و يکم موضوع "محيط زيست" بيش از هر زمان توجه دانشمندان و کارشناسان صنايع مختلف را برانگيخته است. درعصرکنوني بررسی، تحلیل و پژوهش در خصوص راه­هاي حفاظت بهتر از محيط زيست، از برنامه هاي اساسي دولتها و جوامع بشري است، لذا ضرورت توجه مديران و کارشناسان صنايع مختلف ازجمله صنعت پلاستيک و برنامه ريزي براي کاهش آلاينده هاي زيست محيطي اجتناب ناپذير است.

علاقه مندان به تهیه این کتابچه ارزشمند میتوانند با دفتر انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران تماس حاصل نمایند.

انجمن صنایع همگن پلاستيک استان تهران ، همسو با روند جهانی مشارکت صنایع در حفظ و نگهداشت محیط زیست و در چارچوب سیاست­های کلان دولت برای توسعه پایدار، با سرحوله قراردادن اخلاق حرفه­ای،  دستورات موکد دین مبین اسلام و باورهای معنوی، صیانت از سلامت نیروی انسانی و نسل های آینده و حفظ سرمایه های ملی، "حفاظت از محیط زیست و بهبود کیفیت" در همه زمینه های کاری را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران با تکیه بر دانش، تجربه و تلاش اعضاء مصمم به استقرار و حفظ، و فرهنگ­سازی مدیریت بازيافت و بازيابي محصولات پلاستيکي مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی می­باشد و در این راستا متعهد می­شود تمام توان خود را در راه تحقق اين برنامه و هدفمند سازي برخورد با پسماندهای پلاستيکي در شرکت هاي عضو و فرهنگ­سازی برای سایر اقشار جامعه بکار گمارد. بدون شک چنانچه جمع آوری و جداسازی صحیح پلاستیک ها بطور کامل انجام پذیرد مطمئنا این دسته از مواد پاک ترین و سالمترین مواد در برابر طبیعت خواهند بود. از آنجاییکه تاکنون مواد طبیعی و مصنوعی نتوانسته اند خواص مناسبی در مقایسه با پلیمرها که دارای کمترین جرم مخصوص می باشند داشته باشند بی­شک موفقیت در این راه می تواند سر لوحه صنایع کشور قرار گرفته، به تبع آن سایر صنایع تکمیلی پتروشیمی را به عنوان پیشرو در حفظ محیط زیست تبدیل نماید. چشم اندازی که بسیار محتمل و دست یافتنی به نظر می رسد.

در این گزارش که بعنوان اولین ویرایش جهت راهنمایی مدیریت در پسماندهای ترموپلاستیک های رایج تعریف شده است ابتدا هدف و تعاریف و اصطلاحات بکار رفته در آن تشریح شده و سپس با محوریت نشان جداسازی (اعداد 1 تا 7) پلیمرها ، روش­های شش گانه بازیافت مکانیکی، بازیافت به مواد خام و سوختی، استفاده مجدد، بازیابی انرژی، زیست تخریب پذیری و دفن برای هر کدام از کاربردها پیشنهاد شده است. در ارائه کاربردهای مورد استفاده هر پلیمر بعضا به فرایند شکل دهی و یا نوع محصول اشاره می­شود. این نحوه نامگذاری کاربردها به گونه­ای بوده است که بتوان به احتمال قریب به یقین بیش از 95 درصد مصنوعات و قطعات ساخته شده از هر پلیمر را پوشش داد.

 

راهنمای بازیافت ترموپلاستیکها

علاقه مندان به تهیه این کتابچه ارزشمند میتوانند با دفتر انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران تماس حاصل نمایند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد